RAZORUS
(13/09/2018, Saat: 18:05)ziyanınjileti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eğer sizinle aynı ülkede yaşıyorsak, o 70 kuruş düşen kur, 1 hafta veya en fazla 10 güne kalmaz düşmeden önceki rakamlara geri gelecektir. Daha öncede 3 kere faiz arttırımı oldu ve 1 haftaya kalmadan aynı seviyeyi tekrar yakaladı. Hatta birinde sabah arttırıldı akşam tekrar o seviyeyi yakaladı. Bu kadar kısa süreli bir düşüş için ürünlerin eski fiyatlarına çekilmesini istemek biraz tuhaf değil mi..? Ayrıca eski fiyatlara çekilmesi için 70 kuruş değil 2 TL düşmesi lazım ve o seviyeyi uzun bir süre (en az aylarca) koruması lazım.
Neden cümleye başlarken bu alayci tavırlar,aklınızdan geçen cümleleri daha yapıcı olarak da dile getirebilirsiniz.ben merakımı dile getirdim sadece,çünkü takip ettiğim kadarıyla stoğu bitmeden çoğu ürüne zam gelmiş,hani stok bitse yeni kurla sipariş verilse tamam derim.merakim bu yuzdendi saygılar

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Akın var güneşe akın!
Güneşi zaptedeceğiz,
Güneşin zaptı yakın!
(13/09/2018, Saat: 18:10)AltKapalı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Neden cümleye Neden cümleye başlarken bu alayci tavırlar,aklınızdan geçen cümleleri daha yapıcı olarak da dile getirebilirsiniz.ben merakımı dile getirdim sadece,çünkü takip ettiğim kadarıyla stoğu bitmeden çoğu ürüne zam gelmiş,hani stok bitse yeni kurla sipariş verilse tamam derim.merakim bu yuzdendi saygılar

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Neden cümleye alaycı başlayayım yahu..? Eğer öyle hissettirdiysem affola.
Ama bu düşen kurlar çok ciddi bir düşüş değil, düşmelerde sabit olmuyor. Haliyle bunu fiyata yansıtmak imkansız gibi bir şey. En önemlisi satılan ürünlerin neredeyse hepsi ithal ürünler. Sattığı ürünün yerine koyulabilmesi içinde fiyat artışları oluyor. Yoksa ben de isterim fiyatların düşmesini ama olmuyor komşum.
Semouge 830
Razorus 130 tl
Maggard 24 usd =146 tl
Cannaught 16 pound =131

PRORASO SABUN
Razorus 39 Tl
Maggard 10 usd=61 tl
Cannought 4,80 pound 38,50 tl

EJ DE 89
Razorus 195 tl
Maggard 42 usd =257 tl
Cannought 25 pound =201 tl

Bu karşılaştırmaya göre indirim beklenecek kadar yükselmedi Tl nin değeri .
Selamlar,

Geçtiğimiz hafta içerisinde @mimaras komşumun yaşadığı semogue 1305 loft çıkması sorunu bende de oluştu. Zaman bakımından forumdan çözüm yollarını araştırmaya müsait olmadığım için watsapp' tan Noyan Bey'e durumu aşağıdaki şekilde izah ettim;

- ''Noyan Bey selamlar
semogue 1305 fırça sapla fıça kısmından ayrıldı.
Basit bir tamir yöntemi var mıdır?''

Gerisi tahmin edeceğiniz gibi hiç bir şekilde sorgulamadan değişim yapabileceklerini söylediler. Ürünü kargo ile gönderdim. Aynı hız ile yeni fırçayı ilettiler.

Öncelikle kendilerine ilgileri için çok teşekkür ederim. Müşteri memnuniyetini ticari kaygı gözetmeksizin en üst seviyede tutan nadir bir firma. Zaten forum ahalisinden bir çok kişi kendisini tanıdığı için daha fazla övmeme gerek yok. Ancak yeni üye olup tedarikçi arayışında olan arkadaşlar için referans olması adına yazmak istedim.

Buradan sonrası yazacaklarımın Noyan Bey ile ile ilgisi yoktur. Aslında yazıp yazmama konusunda da ikilemde kaldım ve aynı sebepten dolayı bir kaç sayfa öncesinde başlayıp devam eden yazışmalar için de kendi adıma bir kaç şey eklemek istedim.

Teknik işlerde elim yatkın olduğu için biraz araştırmış olsaydım ve de bu yazıyı okumuş olsaydım kendim de tamir edebilirdim. Ancak yazışmadan sonra göndermiş bulundum ve yeni fırçam geldi. Bundan sonra aynı sorunu yaşarsam da artık ne yapacağımı biliyorum. @mimaras komşum da tahminimce aynı şeyleri düşünmüştür ve artık loft ayrılmasında ne yapacağı konusunda fikir sahibidir. @dikdik_s komşumun da duyarlılığı konusunda kendisine hak veriyorum. Kişisel olarak basit olduğunu düşündüğümüz durumlarda dahi atacağımız küçük adımların, damla etkisi ile yayılacağını düşünüyorum. Elbette dört dörtlük değiliz ama dikkatli ve duyarlı olmakta her zaman fayda var.

Konudan bağımsız olarak bir başka sıkıntı da internet ortamlarındaki yazışma dili. Maalesef yazarken ne kadar dikkat edilse de ses tonu, mimik vb ifadeleri iletemediğimiz için yanlış anlaşılmalara mahal verebiliyor. Oysa ki hepimiz biraz hoş sohbet ve biraz da bilgi alışverişi için buradayız. Zaten işimizde gücümüzde yeterince stres sahibi oluyoruz. Bir de buraya taşımaya hiç gerek yok. Umarım bende istemeden kimseyi gücendirecek bir şeyler yazmamışımdır. Olduysa da affola Smile

Lafı çok uzatmadan sağlık ve sevgiyle kalın Wink
@dnz35

Komsum yeni fırcanız hayırlı olsun. Bizim mevzu, bir elin parmaklarını gecmeyen tedarikcilerimizin yukunu azıcıkta olsa hafifletme amacı tasıyan bir yazıydı. Zaten mimaras komsumla ozelden, konusup opustuk sarıldık, hicbir sorun yok dostlar.

Not: Uretim hatası olabilir ama onlem olması acısından yazmak istedim, domuz fırcaları genelde sıcak su ile seviyoruz, su'da bekletirken cok dugum dibine yakın gelecek kadar doldurmayın suyu. 1-2 parmak (loftun yarısına) kadar gelse yeterlidir arkadaslar. Sıcak suyun buharı tutkalı zaman icinde gevsetebilir.
Saygılar
(19/09/2018, Saat: 21:18)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @dnz35

Komsum yeni fırcanız hayırlı olsun. Bizim mevzu,  bir elin parmaklarını gecmeyen tedarikcilerimizin yukunu azıcıkta olsa hafifletme amacı tasıyan bir yazıydı. Zaten mimaras komsumla ozelden, konusup opustuk sarıldık, hicbir sorun yok dostlar.

Not: Uretim hatası olabilir ama onlem olması acısından yazmak istedim, domuz fırcaları genelde sıcak su ile seviyoruz, su'da bekletirken cok lofta yakın gelecek kadar doldurmayın suyu. 1-2 parmak loftun yarısına kadar gelse yeterlidir arkadaslar. Sıcak suyun buharı tutkalı zaman icinde gevsetebilir.
Saygılar

ayrica suyun 80-90 derece kadar sıcak olması o yapışkan kısma zarar verebilirmi ? yada yapışmış kısmı sıcak suya uzak tutsak bile polimer malzemeler çok düşük sıcaklıkta da eriyebiliyordu hatırladığım kadarıyla
Komşuların bilgisine razorus un sitesinde coolbarn sabunlarının satışına başlanmış kendi sitesindeki aynı fiyattan fakat şuan yüz ve vücut bakımı başlığı altında satılıyor tıraş sabununu göremedim kokopelli üstadın en son söylediğine göre firma sahibi tıraş sabunu üzerinde biraz daha geliştirme yapacağını duyurmuştu inşallah tıraş dünyası için güzel ürünler ortaya çıkması dileğiyle coolbarn firmasına başarılar diliyorum
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
@abdussamedy
Sorunuzu gec gordum kusura bakmayın,
Komsum bir dugumu fırca sapından ayırmanın 2 kolay yontemi var.
1- Kılları dibinden makasla kesip, geri kalanı dremel ile oymak.
2- Belmari usulu kaynayan su icinde fırcayı baska bir kapla koymak, kapagı kapatıp buharı emmesini beklemek, tuttup cektinizmi geliyor dugum.

2ci ornekte goruldugu uzere sıcak su ve buhar bir sokme yontemidir, ayrıca kılların da dogal yasam ortamına terstir. O yuzden kısın hepimiz oluyor sıcak su kullanıyoruz ama abartmamak lazım. Dugumun dibine kadar cok su icine veya cok sıcak icine batırmamak lazım. Bunlar sadece fırcanızın omrunu uzatmak icin basit tavsiyelerdir. Lider gibi fırcalarda kettle dan kaynar suyu dokup kendini haslayan memlekette dolu yigidimiz vardır, ama lider vs. gibi fırcalar dugumu yapıstırmak icin epoksiden cok daha ucuz oldugu icin harc gibi birsey kullanıyorlar ek bilgi olsun.
Photo 
Merhabalar,

Dün öğle civarı siteden sipariş geçmiştim, kargolanıp gönderildi. Bugün elime yanında ufak bir hediyesiyle ulaştı, teşekkürler.

Stand arayışında olan arkadaşlar varsa fikir olması açısından görseli aşağıdaki gibidir. Malzeme kalitesi ve dolgunluğu gayet iyi. Öyle eğilip bükülecek, içi boş sıska metal tarzı birşey değil. Altında kaydırmaz ped mevcut.

nlXza1.jpg

Ben minimum 2 fırça ve 2 makinem olacağını ön görerek klasik tıraşa başladığım için 4'lü stand aldım. Önümüzdeki zamanlarda bu sayı artar mı şuan kestiremiyorum Smile

İyi çalışmalar.
Merhabalar Noyan bey size bir sorum olacak.

Bildiğiniz üzere Amerika'da maggard razors amerikan halkı için oldukça cüzi miktarlara kendi markaları olan maggard razors tıraş aletleri satıyorlar ve üstelik bu ürünler fiyatlarına göre oldukça kaliteliler, muhtemelen ülkemize geldiklerinde giriş seviyesi parker razorlarla hemen aynı fiyatlarda olurlar, bu ürünleri ülkemizde satışa sunma konusunda herhangi bir düşünceniz var mıdır(yani razorus üzerinden bir mr8 handle ile v3 head alabiliyor olmak oldukça güzel olurdu Smile ) veya bu marka haricinde Türkiye'ye getirmeyi planladığınız marka ve ürünler var mıdır halihazırda?

Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: