Çok Kuru Ciltliler Buraya
48795549416_425c879c0f_c.jpg

Dostlar bazılarımızın cildi ama lokal ama genel ince derili "Çok kuru/Kuru" yapıda ise bu konu hakkında birbirimize tavsiyeler verelim.

Bu konu baslıgı altında onerileri koku vs. dikkate alınmaksızın sadece nemlendirme, cildi rahatlatma ve yumusatma kriterlerine baglı olarak yapalım.
-----------------------------------------
Bugune kadar kullanıp memnun kaldıgım nemlendirici balzamlar şunlar paylasmak istedim.
Anladıgım kadarı ile bana Shea Butter, Aloa Vera icerikli, su bazlı urunler daha cok fayda ediyor.

-Ceradolin Hidro
Her daim kullanabileceginiz, yuzde hemen emilip giden, cildi rahatlatıcı ve sakinlestirici bir urun. Ayrıca icinde cildi besleyen guclendiren vitamin vs. var. Denemeniz tavsiye olunur. Fiyatı 65TL civarında ama gramajı cok bir urun.
-Bepanthol Krem (özellikle ince deri olan sakak gibi bolgelerde, dudak kenarlarında)
Zor zamanlarda kızarıklık, jilet tahris vs. durumlarında lokal kullanımı onerecegim etkili bir urun.
-Myrosol Balm Tek kelime harika
-Proraso Balm Ozellikle Mavi serisini ben begendim.
-Speick Balm Speickin tum urunlerini ben seviyorum. Konumuz degil ama deodorant stickini siddetle tavsiye ederim. Sevdigim begendim bir urun balmı da.
-Panthenol forte vücut sütü %9
Bana biraz yogun geldi. Ele vucuda olurda yuze biraz fazla geldi.
-Irısh Moose Balm: Once hafif bir yanma yapıyor ama sonra ele gelmeyen pudramsı bir nemlendirme ve yumusaklık veriyor. Kaliteli guzel urun. İleride tekrar almayı dusundugum urunlerden.
-Lea Balm: Cok az mentollu. fiyat/performans olarak tercih edilebilir. Nemlendirmesi cok cok basarılı degil ama fiyatına gore ben begendim. Floid balmı ve hassinger balm, bundan az biraz daha iyi diyebilirim. O yuzden fiyatına gore iyi urun.
-Soap Commander Balm: Harika bir urun cok begendim. Sabunlarını denememistim. Balm ı kadar sabunu basarılı mı merak etmedim degil. Balm harika ama.
-Floid balm ve Hassinger Balm: Bu ikisini bir degerlendiricem cunku kokuları haric hissiyatları 1e1 aynı geldi bana. Floid den daha iyi bir hissiyat ve performans beklerdim zira hassinger ın 2-3 misli fiyatı diye aklımda kaldı. Ama genel olarak 2 sinden de beklentim daha buyuktu ne yalan soyleyeyim. Guzel ama bir myrosol degil.
Guncelleme: Floid in icine biraz arko/rebul gibi bir As karıstırırsanız daha hos oluyor kıvamı ve surmesi daha kolay oluyor, bir deneyin derim.
-Cella Balm: Son donemde kullanınca beni cok sasırtan urunlerden. Sabunuyla alakası yok koku olarak. Guzel farklı bir koku. Yatıstırma ve nemlendirme olarak cok basarılı. Proraso ile fiyatlar yakın gibi sanırım, onceligi cellaya verin derim.
-Seba-med Balm: Sebamed in balmı bir ara bizim ulkede bulunmuyordu ama artık var sanırım. Cok guzel bir balm. Her daim kullanabileceginiz cok guzel bir urun.
-Stirling Balm: Cok guzel urun. İyi bir balm'a en iyi orneklerden biri.
Atkinsons Pre Aftershave Balm:  Şampuan gibi ferah kokusu ve yagsız nemlendirme hissiyatı ile cok kaliteli bir urun. Tavsiye olunur.

Saygılarımla
İnce derili,hassas değil ancak cildim kuru, buna göre tavsiye edebileceğim ürünler;

Nocicept-Dysesthia Krem; Cildi yağlandırmıyor, çok çabuk emiliyor, etkisi yeterli. Yüzde kullanıyorum. Benim için en önemli artılarından biri kokusunun çok çok hafif olması.

Biotherm Men Aquapower: Kullandığım en iyi nemlendirici diyebilirim, çok hafif, yüzde emilimi çok iyi ve etkisi tam gün boyunca sürüyor. Yağlandırma vb kesinlikle yok. İçerik temiz.Şiddetle tavsiye ederim. Kış aylarında ki kurtarıcım. Epeyce dayanıyor.

Isana Men - Intensive Care Q10: Ekonomik ancak fiyatına göre oldukça başarılı bir ürün. Cildiniz pul pul dökülecek adar aşırı kuru değilse bu fiyata çok iyi. Çabuk emiliyor ve etkisi 2 güne kadar çıkıyor. Bir Biotherm değil ama tavsiye ederim.

Lucky Tiger Premium Facial Moisturizer: Çabuk emilen aynı zamanda uzun süre ferahlatabilen güzel bir nemlendirici. Kokusu, verdiği his her şeyi çok iyi. Çok masum bir içeriği yok ama tavsiye ederim.

AS olarak;

Lucky Tiger Menthol Mint Vanishing Cream: Benim gibi tıraş sonrası krem vb sevmeyenleri bile cezbeden bir krem. Çok çok hafif, verdiği ferahlık hissi inanılmaz. Nemlendirmesi çok başarılı. Yazları tıraş olmasam bile kullanıyorum.

Lucky Tiger Premium After Shave & Face Tonic: Kısa ve öz olarak söyleyeyim; Hastasıyım!

Proraso Sandalwood Losyon: Bir splashe göre çok başarılı diyebileceğim bir nemlendirmesi var öyle ki saatler boyu sürüyor. Açıkçası beni çok şaşırttı. Yeşil losyonunda nemlendirmesini beğenirim ama bu daha bir iyi. Bundan daha kötü nemlendirici kremler gördüm ki bu sadece losyon.
Ceradolin in bir de yağ bazlı (lipo) olarak geçen losyonu var. Geçen kış konudaki su bazlı (hidro) olanını kullanmıştım. Bu kış ise yağ bazlı olanını kullanıyorum. Yağ bazlı olanını daha başarılı buldum. Özellikle kuru ciltli olanların kış mevsiminde hem nemlendirici olarak hem tıraş sonrası bakımı olarak bütün ihtiyacını karsılayabilecek bir ürün. Biraz koyu kıvamlı ancak kolay emiliyor ve yağlı bir görüntü bırakmıyor. Ayrıca kokusuz olmasıda bir avantaj kullandığınız aftershave in kokusunu da baskılamıyor.
merhaba,
benim onerdigim urunlerde dikkat edilmesi gereken nokta su ki; aslinda cildim kuru degil ancak tiras urunleri yetersiz kalirsa kuruyor, bu da kasinti ve aciya sebebiyet veriyor. bunu dikkate almakta fayda var. aklima gelen, isime yarayan urunleri listeledim.

tiras oncesi;
alt innsbruck pre-aftershave emulsiuon
geo f. trumper skinfood
the art of shaving preshave (biraz kalin ve yapis yapis ama isini guzel yapiyor)
bevel preshave

sabun-krem;
mike's natural vetiver
proraso
musgo real krem (kokulari biraz sentetik olmakla beraber kaliteleri iyi, lavanta, spiced citrus ve oak moss favorim)
muhle krem

afterhave;
penhaligon's bayolea splash
floid geniune
forumdan sevgili straht'in yaptigi el yapimi losyonlar
muhle aftershave
stirling aftershave

aklima gelen urunleri tekrar listelerim.

kesinlikle kullanamadiklarim ise;
crabtree and evelyn sabunlari
geo f. trumper, in bazi sabunlari (modelleri aklima gelmedi simdi)
the art of shaving krem
arko, nivea, gibbs urunleri
brut, aqua velva aftershave (kullanamamak deil de ne faydasi ne zarari oluyor, kullanilmasa da olur)
Cildim kuru değil fakat çene altımda küçük bir bölge var ki kızarır bazen tıraş sonrası ve kabuklanır. Tanıdığım ve sürekli ilaçlarımı aldığım eczacı vasıtası ile HAMETAN kullandım Pomat olanı kremini önermedi etkisi bakımından. Bayağı faydasını gördüm. Hatta kesikleri bile çabuk iyileştiriyor. İçeriğide öyle korkutucu değil . Tabi alırken yine bir eczacıya danışın ..
Kış geliyor. Yararlı bir konuymuş canlandıralım.

Oğluma kullandığımız bir nemlendirici var. Arada ben de kullanıyorum. Mustela Hydra. Kuru ciltlere özellikle tavsiye ederim
Mustela iyi bir markadır. Bu urunu ben kullanmadım belki hanım kullanıyordur bilemiyorum. Kenara not ettim, paylasım icin tesekkurler.

Bu arada Cellanın balm ı cok guzel cıktı arkadaslar. Bende onu hazır yazmısken paylasmak istedim. İmpadan almıstım. Nemlendirmesi ve tahrisi gidericiligi yuksek bir urun.
(20/11/2017, Saat: 21:21)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mustela iyi bir markadır. Bu urunu ben kullanmadım belki hanım kullanıyordur bilemiyorum. Kenara not ettim, paylasım icin tesekkurler.

Bu arada Cellanın balm ı cok guzel cıktı arkadaslar. Bende onu hazır yazmısken paylasmak istedim. İmpadan almıstım. Nemlendirmesi ve tahrisi gidericiligi yuksek bir urun.

Elimdeki yves roche balmı bitince deneyeceğim cella balmı. As si nasıl acaba komşum?

Kuru cilt için Splas tarzı As tercihiniz/tavsiyeniz nedir? Praroso sandal tavsiye eder misiniz? Bir de floid varmış
Bir ara Bebak furyası vardı geçti galiba . Bugünkü gibi soğuk geçerse kış yandık ancak köpek balığı yağı sürersek kurtarır Smile
@Dragon
Komsum Cellanın AS sini kullanmadım. Aldım 1-2 tane ama baskalarına hediye olarak.
Benim favorim, cildime en farklı hissiyat veren AS Floid olmustur, en azından buradan bulabileceginiz AS ler icinde. İcinde hafif mentol oldugu icin sahsen yazın davamlı kullanıyorum ama kısın fazla kullanamıyorum. Yaz ayları icin floid siddetle tavsiye ederim.
Kuru cilt icin AS tavsiyesi biraz zor. Dusunmem lazım sahsen aklıma bir anda sorunca birsey yazamadım. Ama proraso, Speick AS olarak guzel urunlerdir zevkle kullanabilirsiniz.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kuru Yağ Kerkenez 5 6,388 26/06/2015, Saat: 13:19
Son Yorum: Kerkenez

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: