Herkese merhaba
Selamlar olsun butun forum sakinlerine.
Islak tirasa bir alisveris sitesinde en pahali makinenin yaprak jiletli bir makine olduğunu görünce şok oldum resmen Smile ordan burdan arastirirken bir merkür futur bir edwin jagger barley bir wilkinson sword classic birde weshi makineyle bende katıldım aranıza bakalim sonu nereye varacak Smile
Öncelikle hoşgeldiniz.Seçimler gayet güzel.Sadece merak ettiğim husus bu seçimlere nasıl karar verdiniz?Yani futur aldınız ama bir porsuk almadınız mı? Tıraş sabunu olarak ne kullanıyorsunuz mesela?Amacım bu seçimleri hangi gerekçelerle yaptığınızı anlamak.Yeni başlayan biri iseniz sonradan kullanmayacağınız bir sürü malzeme aldığınızı fark edersiniz zamanla.Kendi adıma forumu bol bol okumanızı tavsiye ederim.Keyifli forumlar,bol köpüklü tıraşlar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
Hoş geldiniz.

Bizim kalbimiz hep kırıktır çocuk. Ama, yinede eksik etmeyiz sol cebimizden umudu..

Nazım Hikmet
Hoş geldiniz. @ahraz komşum gibi diğer ekipmanlarınızı ben de merak ettim Smile Keyifli tıraşlar.
Hoşgeldiniz komşum, zehir alındıysa gerisi teferruattır

Benimde aklıma direkt @ahraz üstadın dedikleri geldi.
Aramıza hoşgeldiniz,
tıraş aletleriniz bilinçli seçilmişe benziyor, başka bir yönlendiren yoksa forumdaki yorumlara göre alım yaptınız sanırım. Son zamanlarda okuyan araştıran ve foruma yazmadan ürün alan yeni üyelerimizin sayısı artıyor. Sevindirici bir gelişme..
Hoş geldin komşu, sonunu boşver süreçten keyif almaya bak Big Grin
(09/02/2017, Saat: 02:35)ahraz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öncelikle hoşgeldiniz.Seçimler gayet güzel.Sadece merak ettiğim husus bu seçimlere nasıl karar verdiniz?Yani futur aldınız ama bir porsuk almadınız mı? Tıraş sabunu olarak ne kullanıyorsunuz mesela?Amacım bu seçimleri hangi gerekçelerle yaptığınızı anlamak.Yeni başlayan biri iseniz sonradan kullanmayacağınız bir sürü malzeme aldığınızı fark edersiniz zamanla.Kendi adıma forumu bol bol okumanızı tavsiye ederim.Keyifli forumlar,bol köpüklü tıraşlar.

Üstadım hosbulduk. Simdi nasil karar verdim; ilkin bir alışveriş sitesinde futur gördüm fiyatina şaşırdığım gibi makineyede asik oldum resmen ? bide aciklama bölümünde bu makineyle batik ve kil donmeleri yasamazsiniz vb. ifadeler beni arastirmaya itti.
Merkür Futuru arastirirken geltir ailesiyle tanıştım lakin sadece takip  ediyor ve geceleri bile konulari okuyordum uyumadan. Karsilastirmalar, makineler, kopukler, sabunlar...
Makinerlrin hakında yazilan konulari okurken ve makinelerin karsilastirildigi konulari okurken merkür futurun cok agresif oldugunu anladim ve biraz cekindim almaya. En cok ismini duydugum edwin jagger oldu yeni baslayanlar icin bende bir tane edindim. Sonra diger ekipmanlari aldim;wilkinson porsuk firca, wilkinson kase sabun, arko sabun ve celik kase hemen bastim kaseye berber havasi versin diye ( bu arada berber koltugunu cok severim arkonun kokusunada bayılırım), derby extra jilet, sap tasi, kan tasi, arko tiras kolonyasi aldim bunlar ilk ekipmanimdi.
Daha sonra futuru aldim almam lazimdi ? forumdan frank shavingle tanistim birde 26 knot finest badger aldim, cella sabun ve derby stick, derby limon krem, arko krem böylelikle ekipman biraz daha gelisti.
Su an bir fircam tek var sadece fs yanina bir tane daha almak istiyorum domuz harici önerilerini duymak isterim ahraz üstadım.
@Ahmet12 Hocam sizi anlıyorum.Benim naçizane düşüncem bu güzel ve uzun süreçte hemen temin edebileceğiniz ya da hemen hemen her yerde olan Arko,derby,Wilkinson yerine daha özel ürünlere yönelmeniz.Elbette ki bu ürünlerinde seveni çoktur,belki siz de seviyorsunuz ama Arko örneğin benim sadece fırçaları break-in sürecinde kullandığım bir sabun.Futur aldınız madem,jilet çok subjektif bir konu ama alın bi tane personna Lab blue,üzmez sizi,deneyin.Bırakın Wilkinson porsuğu,alın bir tane kaliteli porsuk,tipsoft var mesela,yerli üretici beyaz uçlu manch,hayatta üzmez ya da kremci misiniz loksitan cade ,bir de silvertip premium,futurun yüzü gülsün.Demem o ki sevgili kardeşim,tıraş gibi kişiden kişiye çok değişen bir konuda fikir vermek için sizi,tıraş ritüelinizi,cilt yapınızı vb. tanımak gerekiyor ama tek bir gerçek var o da; sonradan hiç kullanmayacağınız ürünlere para vermeyin.Tavsiye.

bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
(10/02/2017, Saat: 14:56)ahraz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Ahmet12 Hocam sizi anlıyorum.Benim naçizane düşüncem bu güzel ve uzun süreçte hemen temin edebileceğiniz ya da hemen hemen her yerde olan Arko,derby,Wilkinson yerine daha özel ürünlere yönelmeniz.Elbette ki bu ürünlerinde seveni çoktur,belki siz de seviyorsunuz ama Arko örneğin benim sadece fırçaları break-in sürecinde kullandığım bir sabun.Futur aldınız madem,jilet çok subjektif bir konu ama alın bi tane personna Lab blue,üzmez sizi,deneyin.Bırakın Wilkinson porsuğu,alın bir tane kaliteli porsuk,tipsoft var mesela,yerli üretici beyaz uçlu manch,hayatta üzmez ya da kremci misiniz loksitan cade ,bir de silvertip premium,futurun yüzü gülsün.Demem o ki sevgili kardeşim,tıraş gibi kişiden kişiye çok değişen bir konuda fikir vermek için sizi,tıraş ritüelinizi,cilt yapınızı vb. tanımak gerekiyor ama tek bir gerçek var o da; sonradan hiç kullanmayacağınız ürünlere para vermeyin.Tavsiye.

@ahraz ustadim önerilerine her zaman açığım öncelikle sakal yapim sıktır ve sakalli bir yüzüm var bogazaltim hassastir. Islak tirasa basladigamdan beri cok sukur kıl donmesi cok az hatta yasamiyorum bile diyebilirim. Fakat tiras olmak icin en az dört gün yüzümü dinlendiriyorum. Tabi tekrar tiras olmak icin can atiyorum ?
Youtube dan bir kac kanali takip ediyorum sürekli paulfilms ve geofatboy...

wilkinson porsugu ve diger bir wilkinson tiras fircasini bosu boşuna alip attim. Su an sadece bir frank shaving 26 knot finest fircam var onu seviyorum..
Jilet olarak derby, permasharp, wilkinson sword, shark super sten., feather ve astra yesil kullandim. Binlardan en cok yuzeme iyi gelen astra yesil ve featherdir.
Birde su paulfilms teki eleman tiras sonrasi thayers wich hazel dlye bir urun kullaniyor bu urunu temin etmek istiyorum sizce nasil bir urun. Varsa tiras sabunu ve tiras sonrasi losyon önerileriniz onlarida bilmek isterim. Farkli sabun ve krem denemek istiyorum ust kalite olanlar.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhaba mert34 0 887 12/10/2023, Saat: 20:58
Son Yorum: mert34
  Herkese selamlar alimarcaa 0 822 22/07/2023, Saat: 14:23
Son Yorum: alimarcaa
  Uzun Aradan Sonra Tekrar Merhaba yigithan 7 1,656 16/07/2023, Saat: 00:06
Son Yorum: yigithan
  Herkese merhabalar altın porsuk 2 667 08/07/2023, Saat: 21:54
Son Yorum: altın porsuk
  Merhaba Dostlar rezn0r 1 721 22/05/2023, Saat: 17:13
Son Yorum: goshawk