Tıraş alışverişi ve sonrası ilk test
Merhaba arkadaşlar ben Timuçin iki gündür forumunuzu okuyorum bugün üye oldum. Bugün iş çıkışı heves ettim eskiden milyoncu diye tabir edilen dükkanlardan birine girdim yuma marka tıraş makinesı(1.75 tl), sedef marka ustura(3.25 tl), temizel tıraş fırçası(5.95 tl) derby ekstra yaprak jilet aldım. Sonrasında 1 haftalık sakalla test etmeye karar verdim. Tıraş kremi sürüp sıcak suyla köpürttüm yuma tıraş makinasına ve usturaya jilet taktım kıvrımlı hassas yerleri tıraş makinasıyla düz yerleri usturayla traş ettim. Önceden hep tek bıçaklı permatik kullanırdım ve boynumda bir iki noktasal kanama olurdu şimdi yaprak jiletle denediğimde sonuç yine aynı oldu. Profesyonelce olmasa da düşük maliyetle deneme yapmış oldum. Önceki tıraşlarıma oranla yüzüm biraz kızardı ama belirgin bir ağrı yada tahriş hissi yok, daha pürüzsüz hissettirdiğini söyleyebilirim önceden jilet sürekli tıkanırdı bugün pek bu sorunla karşılaşmadım. Böyle ekonomik ufak çaplı bir deneme yapmış oldum sizinle paylaşmak istedim. Saygılarımla...
merhaba komşum
hoşgeldiniz!k
Keyifli forumlar dilerim
Hoş geldiniz. Tebrik ederim, bence ilk tıraş için büyük başarı. Artık gerisi kolay sizin için. Keyifli tıraşlar.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(07/02/2017, Saat: 22:15)marek Adlı Kullanıcıdan Alıntı: merhaba komşum
hoşgeldiniz!k
Keyifli forumlar dilerim

Sağolun hoşbulduk
(07/02/2017, Saat: 22:34)msakalli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoş geldiniz. Tebrik ederim, bence ilk tıraş için büyük başarı. Artık gerisi kolay sizin için. Keyifli tıraşlar.

Teşekkür ederim aslında daha önceden kesici aletlerle aram iyiydi. Bütün bıçaklarımı kendim girit taşı ile bilerim. Aslında daha kaliteli ürünler alma niyetindeydim ancak sadece bunları bulabildim ve alternatifleri de yoktu markette. Ancak elimdeki jiletler bitince daha kalitelilerini internetten sipariş edeceğim. Bildiğiniz uzun ömürlü jiletli ustura var mıdır?
Ali bıyıklılarda ilk acemi sansı olur. Aman 2ci, 3cu tırasa dikkat edin. Sahsen benim tecrubem o sekil olmustu.

Tekrar hosgeldiniz ıslak tıras sevdasına.
(07/02/2017, Saat: 22:40)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ali bıyıklılarda ilk acemi sansı olur. Aman 2ci, 3cu tırasa dikkat edin. Sahsen benim tecrubem o sekil olmustu.

Hoşbulduk umarım kesmem pek düşük açıyla kestim ve pek bastırmadım bunlara dikkat etmem yüzümü kesmemi engellemiş olabilir berberde bile bazen usturayla tıraş olduğumda daha fazla tahriş oluyordu yüzüm.
Uzun sakalda usturayı daha kullanışlı buldum kartuş jiletler hemen tıkanıyordu uzun uzun temizlemem gerekiyordu usturada bu sıkıntı yok kısa sakalda daha kalitelisini alana kadar yumayla idare ederim. Hem jiletli usturada hemde tıraş aparatında daha kaliteli ürünler almak istiyorum ama çevremde bulamadım. İnternetten aldığım zamanda kargo ürünün fiyatının önüne geçiyor nerdeyse. Birde moser 1400 sipariş ettim inşallah ondan da memnun kalırım.
(07/02/2017, Saat: 22:39)Timuçin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ederim aslında daha önceden kesici aletlerle aram iyiydi. Bütün bıçaklarımı kendim girit taşı ile bilerim. Aslında daha kaliteli ürünler alma niyetindeydim ancak sadece bunları bulabildim ve alternatifleri de yoktu markette. Ancak elimdeki jiletler bitince daha kalitelilerini internetten sipariş edeceğim. Bildiğiniz uzun ömürlü jiletli ustura var mıdır?
@Timuçin
kullanım kolaylığı ve bir miktar daha kalite için şu linkteki shavette'e bakın isterseniz.
http://www.geltir.com/thread-4885.html
alışveriş için de Mustafa Bey, aka impaticaret
http://www.extrashaving.com/

aşağıdaki öneriyi çerçeveletip, bir yerlere iliştirin Smile
ben 10 yılı geçkindir, ustura tıraşı olmaktayım, çenedeki bene yaklaşınca, jilet takarken ayrıca dikkat kesiliyorum, kesilmeyeyim deyü.

(07/02/2017, Saat: 22:40)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ali bıyıklılarda ilk acemi sansı olur. Aman 2ci, 3cu tırasa dikkat edin. Sahsen benim tecrubem o sekil olmustu.

ustura traşında hazırlık ayriyeten önem kazanır, forumdaki alakalı başlıkları dikkatlice okuyun.
(07/02/2017, Saat: 22:39)Timuçin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ederim aslında daha önceden kesici aletlerle aram iyiydi. Bütün bıçaklarımı kendim girit taşı ile bilerim. Aslında daha kaliteli ürünler alma niyetindeydim ancak sadece bunları bulabildim ve alternatifleri de yoktu markette. Ancak elimdeki jiletler bitince daha kalitelilerini internetten sipariş edeceğim. Bildiğiniz uzun ömürlü jiletli ustura var mıdır?
İlk aklıma gelenler, Vanta ve Bluebeards Revenge.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Hergün jiletli ustura ile tıraş olunur mu? Fatihkorkmaz 14 5,162 23/06/2023, Saat: 14:49
Son Yorum: MERCAN.04
  Jiletli ustura ve tıraş aleti kombini ile ilgili Oldstyle 5 2,629 27/09/2021, Saat: 10:00
Son Yorum: Oldstyle
  Ustura ile tıraş olmak. ahmet67 268 237,421 18/01/2021, Saat: 16:48
Son Yorum: Alpp
  Shavette ile Hergün Tıraş Olmak Niko 7 6,907 03/07/2016, Saat: 12:06
Son Yorum: Mauser
  Sol yüzümü tıraş etmek Nihil79 10 13,951 27/07/2013, Saat: 12:56
Son Yorum: gamez34

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: