Acemiden Merhabalar (YARDIM LÜTFEN)
@infinitum bu sabun krem konusunu baska bir baslikta yazmistim. Daha once de bahsi gecmis bircok kez.

Turkiye icinde bu iste birlikte bu organizasyonu yapabilecegimiz birisi varsa ben varim. Benim acimdan (yurtdisinda oldugum icin) lojistik sorun, yani ornegin TR de olmayan bir sabun krem vs hepsini toplar gelirim, ama krem kabi almak lazim katilimci ve parca sayisina gore, bunlari tartip koymak lazim vs. Bunlar TR de birinin yapabilecegi seyler. Varim derseniz elimizi tasin altina koyalim beraber? Bir baslik acalim fikir alalim ne denemek istiyoruz, kac kisi boyle bir organizasyona sicak bakar gibi.

Daha once @posicor sabunda miktar az olursa yukleme sorun olur demisti mesela. Onlari anlamamiz lazim. O yuzden tavsiyem kremle baslayalim bu organizasyona. Mesela 5 krem alalim bolelim onlari 10 kisiye.
(14/03/2017, Saat: 14:21)chevalier Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @infinitum bu sabun krem konusunu baska bir baslikta yazmistim. Daha once de bahsi gecmis bircok kez.

Turkiye icinde bu iste birlikte bu organizasyonu yapabilecegimiz birisi varsa ben varim. Benim acimdan (yurtdisinda oldugum icin) lojistik sorun, yani ornegin TR de olmayan bir sabun krem vs hepsini toplar gelirim, ama krem kabi almak lazim katilimci ve parca sayisina gore, bunlari tartip koymak lazim vs. Bunlar TR de birinin yapabilecegi seyler. Varim derseniz elimizi tasin altina koyalim beraber? Bir baslik acalim fikir alalim ne denemek istiyoruz, kac kisi boyle bir organizasyona sicak bakar gibi.

Daha once @posicor sabunda miktar az olursa yukleme sorun olur demisti mesela. Onlari anlamamiz lazim. O yuzden tavsiyem kremle baslayalim bu organizasyona. Mesela 5 krem alalim bolelim onlari 10 kisiye.

Komsum benim onerim Fine markasi icin. Ayrica kiravat ve tisortleri icin de toplu alim yapilmasini cok isterim.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
(14/03/2017, Saat: 14:21)chevalier Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @infinitum bu sabun krem konusunu baska bir baslikta yazmistim. Daha once de bahsi gecmis bircok kez.

Evet abi ben de o başlıklardan birini okuyunca aklıma geldi bu olay.

Benim aklımda olan bir kişinin 10 çeşit ürün alıp dağıtması değil de şöyle bir şeydi. Kargo fiyatı olarak çok yormayacak kompakt bir koliye bir üye mesela elindeki 5 çeşit üründen yeterli miktarda koyup başka bir üyeye yollayacak. Kargoyu alan kişi ürünleri birkaç hafta içinde denedikten sonra elinde bulunan yine çoğu kişinin denemediğini düşündüğü birkaç çeşit daha ekleyecek ve ekledikleriyle beraber yeni kutu içeriğini foruma yazdıktan sonra forumdan başka birine kutuyu postalayacak. Alan kişi de yine aynı işlemle (dene/elindekilerden ekle şeklinde) başka birine yollayacak. Hatta kutuyu elinde bulunduran üye kargoyu yollayacağı kişiyle ayrıyeten bir ürün satacaksa bu kutuya atıp tek kargoda iki işi halleder. Bu şekilde devam ettirilirse forum üyeleri içinde çok sayıda ürün dolaşmış olacak. Hem de kargo daha uygun oluyor böylece.

Sizin dediğinize benzer biçimde forumda galiba losyon tester'leri dağıtıldı ve güzel bir etkinlikti. Eğer plan bu yönde giderse ben elimden geleni yapmak isterim ama malum bizim sınavın 2. aşaması var Smile Benim dediğim türde yapılırsa mesela jilet ve giriş seviyesi ürünler (RiMei, Wilkinson, Yuma, Şıkbay, DE89) forum içinde nispeten yeni üyeler arasında dolaştırılır ve böylece geleneksel tıraş işine başlayan herkes ilk başta alabileceği tüm makineleri kullanır, deneme yanılma yapmaz. Jilet için de benzeri geçerli, oluşturabileceğimiz en büyük ve bulunması nispeten zor ürünlerden bir sample pack yapsak, kargoyu her alan merak ettiği 6-7 çeşidini kullansa, kendi de başkalarının merak edeceği 2-3 kutu jilet eklese, yine deneme yanılma işi biter galiba Smile

Bu az miktarda sabunu köpürtmenin zorluğu konusunda haklısın abi. Bence bazı üstadlar onun da yolunu bulmuştur, en son ne bitirdiniz başlığında eğer yıkamadılarsa içinde en ufak sabun kalmamış boş kaplar bulunuyor Smile Ancak dediğiniz gibi krem dağıtmak daha mantıklı yine de.

Ama şöyle bir şey olabilir, ben cella'yı ayrı kaba basıp kullanıyorum, yaklaşık 2-3 kaşık alıp basmak yetiyor. mesela 1 kg'luk cella alınıp bahsettiğim miktarda dağıtılsa yeterli olur köpürtme konusunda.
@korgunv ustad, kravatlar cok guzel gorunuyor. 3 tanesi 45 dolarmis toptan alimda. Ben su an buna katilamam acikcasi, esya (ve tiras malzemesi de) almamaya calistigim icin bazi nedenlerden dolayiSmile Ama baslik actigimizda bunu da not duselim 3e tamamlarsak getirtiriz.

@infinitum ozellikle sabunda, jilette ve tiras aletlerinde bir sonrakine gonderecek sekilde bir halka kurmak cok mantikli fikir. O zaman sabunu bolmek vs ugrasmamis oluruz. Tek dikkat edilecek husus hijyen. Tiras aletinde bir sekilde cozulur, sabunda nasil cozeriz bilmiyorum. Bir baslik acalim biz buna , fikir alalim herkesten Smile
(14/03/2017, Saat: 23:13)chevalier Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @korgunv ustad, kravatlar cok guzel gorunuyor. 3 tanesi 45 dolarmis toptan alimda. Ben su an buna katilamam acikcasi, esya (ve tiras malzemesi de) almamaya calistigim icin bazi nedenlerden dolayiSmile  Ama baslik actigimizda bunu da not duselim 3e tamamlarsak getirtiriz.

@infinitum ozellikle sabunda, jilette ve tiras aletlerinde bir sonrakine gonderecek sekilde bir halka kurmak cok mantikli fikir. O zaman sabunu bolmek vs ugrasmamis oluruz. Tek dikkat edilecek husus hijyen. Tiras aletinde bir sekilde cozulur, sabunda nasil cozeriz bilmiyorum. Bir baslik acalim biz buna , fikir alalim herkesten Smile

Evet abi benim de aklıma takılan tek sorun hijyendi, aletler için dezenfekte yolu belli ama sabun işi tartışmalı. Forumda 2.el sabun alım satım olayı varsa bu konuda da sıkıntı olmaz diye düşündüm ama halka sisteminde iki kişiden fazla kullanacak. Foruma danışmak lazım, başlığı siz açacaksanız sabırsızlıkla bekliyorum.

@vaadeden sizin konununzun biraz dışına çıktık kusura bakmazsınız umarım Smile
@Infinitum
Sabunda hijyen sorun olmaz. Elimizi yıkarken sabun kullanıyoruz. Aynı mantık. İsterseniz biraz kopurtup yıkarsınız, ust katmanı aldıktan sonra tekrar kopurtursunuz. Makinaları plastik olmayanları, abartmadan 3-5 dakika kaynatabilirsiniz.

@vaadeden
Arkadasım sen istanbuldamısın.
@korgunv Yorumunuz ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim bahsettiğiniz ürünlere uygun olduğumda bakacağım eğer kafama yatarlarsa deneyip görüşlerimi tüm arkadaşlarla paylaşırım.

@Infinitum Youtube kanalları için teşekkürler, attığınız videoyu ise en baştan sonuna kadar izledim hatta attığınız videodan yola çıkarak daha bir sürü video izledim çok işime yaradı.

Fırça konusuna gelince önerdiğiniz fırçalarada bir bakayım öyleyse, kararım 1305'den yanaydı ama biraz daha araştırıp öyle son kararımı vereceğim. Başka tavsiyeleri olan varsada sonuna kadar açığım. 2. el almayıda düşünmüyorum.

Arko krem konusunda da haklısınız diğerlerinide deneyeceğim ama önce elimdekinin bitmesini bekliyorum. Bitince sizce ilk hangisini denemeliyim? Bu arada bahsettiğiniz ürünleri denedikten sonra görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Bahsettiğiniz ürün deneme sistemi kulağa hoş geliyor bence güzel olabilir elimden birşey gelirse yapmaya çalışırım. Konumun dışına çıkılması hiç önemli değil tam tersine açtığım konuda bu kadar güzel şeylerin konuşulması hoşuma gitti çok teşekkür ederim.

@dikdik_s Hayır Eskişehir'de oturuyorum.
@vaadeden 1305'in yaşadığım iki sıkıntısı var. En az 15 kez tıraş oldum ama hala 1-2 tel de olsa kıl döküyor, bir de kremle kullanamadım ben. Knot boyutu yüzünden yüzde köpürtme işi biraz zor oluyor, hatta eski yorumlarımda sorun kremde sanıp sinirlenmiştim ama küçük knotlu silvertip fırçayla deneyince haksızlık ettiğimi anladım. Daha farklı ürünler alsak kim bilir ne diyeceğiz Smile

Ben Arko'nun lavantalı kremini aldım, beklediğim gibi aşırı kokusu yok ama güzeldi, bir de sabunu köpürtmek için yaptığımız zahmetten kurtulmak ayrı güzel Smile Forumda galiba hydrate ya da moist adlı ürün beğeniliyordu, bir ambalaj/formülasyon değişikliği yaptılar, konusunda farkı yazılmıştı.

@dikdik_s Sağol abi, ben de öyle düşünmüştüm ama bu konuda daha hassas insanlar olabiliyor. Bir tanıdığımızın evinde lavaboya gidince her aile bireyinin ayrı el sabunu olduğunu gördüm mesela. Zaten böyle bir organizasyon olursa bunu bilerek katılır insanlar.
@vaadeden
Genc kardes, istanbulda olsaydın impa ticaret e yollayacaktım seni. Eskisehirdeymisin.

Eger kabul edersen
Omega Fırca
Hassinger sabun
Jilet sample pack
sana hediye gondermek isterim. Kendine ileride guzel bir alet alırsın paranı biriktirip EJ 89 gibi.

Bana ozelden yaz iletisim bilgilerini kardes eger istersen. Gorusuruz
@Infinitum Anladım hocam daha fırça almadım zaten adam akıllı araştırıp öyle bir karar vericem görüşlerinizide göz önünde bulundurarak.

Benimde bahsettiğim Sensitive lavantalı olan hocam zaten Big Grin Ama yinede diğerlerinide denerim.

@dikdik_s Hocam çok teşekkür ederim ama sizi uğraştırmak istemem benim için kendinizi yormanıza hiç gerek yok. Bu arada bana yardımcı olmaya çalışarak beni çok mutlu ettiniz. Yeniden çok teşekkür ederim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Herkese merhabalar altın porsuk 2 586 08/07/2023, Saat: 21:54
Son Yorum: altın porsuk
  Merhabalar! Cascada 5 1,602 27/06/2023, Saat: 05:44
Son Yorum: Cascada
  Merhabalar EnverCan Enver Can 3 630 07/05/2023, Saat: 15:11
Son Yorum: sfenks
  Merhabalar goshawk 14 2,068 26/04/2023, Saat: 00:14
Son Yorum: goshawk
Star Merhabalar! devrimsezgin 5 2,658 28/09/2022, Saat: 19:34
Son Yorum: ferencpuskas