Sakal Modası
(03/02/2017, Saat: 17:30)korgunv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu bir kişisel gustodur. Yaşama bakıştır. Geleneksel tıraş olanın pantalonu ütülü, ayakkabısı boyalıdır. Klasik veya semi casual tarz giyimi benimser. Tişört yerine uzun kollu gömlek tercih eder ve her sabah temiz ve ütülü gömlek giyer. Kalem seçiminde dolma kalemi, saat seçiminde otomatik mekanizmalı olanları tercih eder. Bütçesine göre sigara yerine puroyu, nescafe yerine espresso veya Türk kahvesini, bira yerine malt veya cognac tercih eder. Kitaplara düşkündür, sürekli okur, sürekli öğrenme çabası içindedir. Konuşurken ses tonunu kontrol eder ve düşünerek konuşur. Etrafına saygı duyar ve etrafının da kendisi gibi temiz ve düzenli olmasını ister. Her sabah duştan sonra tıraş olur, gerekli durumlarda akşam veya gece tekrar tıraş olur. Bu forumda böyle üyeler çoğunluktadır. Bilmem anlatabildim mi?

Komsum, izninizle bu tanima ikinci noktadan sonra bir itirazim varSmile Ben de bahsettiginiz tanima cok yakinim, ama forumda cogunluk veya geleneksel tirasi sevenler boyledir demesek daha dogru olur. Ortak paydamiz geleneksel tirasi sevmek ve birbirimizle paylasmak.

Asil konuya gelince de sakal kisisel tercih (komsumun bahsettigi gibi). Yakisan var, yakismayan var. Benlik degil ama. Birakana da saygi duyarim, dedigimiz gibi kisisel tercih.
(03/02/2017, Saat: 19:44)Tahir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Lorenzo Murat komşum sanırım @kaptan komşunun dili sürçmüş sizin ne kadar şık olduğunuzu görse Prens yada Lord zanneder..

Teveccühünüz @Tahir üstadım, çok naziksiniz, teşekkür ederim. Kaptan komşuma takıldım sadece. Art niyetli olmadığını tabii ki biliyorum Smile
(03/02/2017, Saat: 20:17)interrr Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Herkezin kendine gore bir uslubu vardir
Ben yapmacikliktan ve gostermelik nezaketten hoslanmam
Acik acik paldur küldür soylerim.Bu sana patavatsizlik olarak gelebilir.Am dedigim gibi senin tavrin da bana agzinda piposuyla resim sergisinde insanlara yapmacik davranan insan modeli gibi de gelebilir..Ama gercek belki de oyle degildir

Polemik cikarmanin anlami yok hocam
Iyi forumlar

Polemiği sevmem. Madem ki normal olan size göre bu, ben de sizin gibi açık açık paldır küldür yazayım o halde.Terbiyesizlikle patavatsızlığı birbirine karıştırmışsınız.

İyi forumlar.
Karizması sakaldan ibaretse, evlilik programlarında gordugumuz maaşlı elemanlar gibi, ona hayatında basarılar dilerim.

O karizma kesim sakalını, ustundeki 2 numara dar paca sakil pantolonunu görme, geride ne kaldı; sor bakalım varmı diyecegi;
ne ogrendin, ne okudun, hobin nedir, sahiplenip bir hayvana bakabildinmi, diger milletlere dinlere bakısın nedir, yurt dısında bazı buyuk profların karsı oldugu (vaccination) aşı olayına bakısın nedir, 69 yılında gercektende "Van Allen" radyasyon kusagını asarak aya gittik mi, e peki neden bugun Nasa hala bu kusagı gecmeye calısıyor.
Bal arılarının azalmasını neye baglıyorsun, Global ısınma buzulların erimesi gercekten endustri devrimi neticesinde gunumuzde bizlerin yarattıgı bir sorunmu, yoksa tarihte bu olay cesitli kereler olmusmu. An itibari sırf bizmi ısınıyoruz yoksa gunes sisteminde diger gezegenlerde de aynı ısınma varmı.
insanlık tarihinde yerlesik duzen MÖ 5000 yılına kadar biliniyordu, göbekli tepenin bulunmasından sonra bir anda çizgi MÖ 10bin e cekildi. Ne diyorsun bu dunyada ne kadar eskiyiz. Nevsehir e gittinmi, oradaki tarih hakkında ne dusunuyorsun.
Klasik tıras sevdan varmı, hangi de yada Se aleti kullanıyorsun.
Muzik merakın varmı, Jazz mı, klasik mi, rock mı. Miles Davis mi, James Last zamanlarımı, Queen mi. Hoparlorcumusun, kulaklıkcımı. B&W mi tercih edersin, bose mi. Koss porta pro kulaklıgı adam 84 yılından beri degistirmedi hala guzel degilmi ne dusunuyorsun.
Ford cosworth motor kullandınmı, eski peugeot 205 gti zamanlarını bilirmisin. Cip tuning yaptırdınmı, hava filtresini kapalımı acıkmı tercih ediyorsun. Dereceli egzantirigi taktırınca rolentideki salınım seni rahatsız ediyormu.
Motorsiklet bisiklet merakın varmı, yamaha modellerini mi honda modellerinimi seversin. Bisiklette Trek cimisin, sasi aluminyum mu seversin karbon mu. Arka amortisor normal kullanıma gereksiz diyorlar ne diyosun.
Kalem merakın varmı, ballpoint mi kullanırsın, dolma kalem hic denedinmi, Kaweco mu Lamy mi, ama eski parker lar ne kadar yumusaktı dimi.
RC uzaktan kumandalı merakın oldumu, Graupner urunlerini denemismiydin, traxxas cımısın. Arabamı, ucakmi, yoksa helikopter kullanacak kadar hakimmisin.
Ne diyosun, hırdavat ta makita mı yoksa mavi seri bosch mu. Basınclı yıkamada lavor mu karcher mi.
Supurgede sulumu, kurumu, Rainbow kullandınmı, yoksa klasik ama rahat kullanımlı miele cimisin.
Bugun yeni birsey ogrendinmi,
Sevdigine sebepsiz sırf icinden geldigi icin cicek goturdunmu, ona ictenlikle acılarak seni tum kalbimle seviyorum diyebildin mi, sevildigini gercekten hissettinmi.
Cok sevdigin birisini kaybettinmi. Arkanda hatırlanacagın bir eser bir hikaye bırakabildinmi.
Hic dibe vurdunmu, herseyini kaybettinmi.

Sor bakalım o karizmatik sakallı kardesimize ne diyor.

edit: @korgunv komsumun yazdıgını arada atlamısım. Benden cok daha kısa ve net tarif etmis. Demek istediklerime tercuman olmus. Tesekkur ederim
benim anlamadığım geleneksel ıslak tıraş ne ara yukarda bazıları sayılan "kişisel zevkleri" içerir bir mahiyete büründü?,
tez için araştırma yaparken geleneksel tıraşseverler olarak denk geldiğim hayli hoşuma giden forum ve ahalisi, kişisel zevkleri üzerinden başka insanları tartan bir gruba mı dönüşüyor nedir?

en son üniversitede fasılda masadaki kızıl saçlı hatunu etkileme çabasındaki bir düzine erkek arasında böyle çaresiz, böyle birbaşına hissetmiştim Tongue herkesin gönlüne göre gani gani...
.......
(04/02/2017, Saat: 00:01)t.macgyver Adlı Kullanıcıdan Alıntı: benim anlamadığım geleneksel ıslak tıraş ne ara yukarda bazıları sayılan "kişisel zevkleri" içerir bir mahiyete büründü?,
tez için araştırma yaparken geleneksel tıraşseverler olarak denk geldiğim hayli hoşuma giden forum ve ahalisi, kişisel zevkleri üzerinden başka insanları tartan bir gruba mı dönüşüyor nedir?

Endişelenmeyin @t.mcgyver komşum. "Bir deli kuyuya taş attı, kırk akıllı çıkarmaya çalışıyor" misali, kısa nefesli bir durum yaşıyoruz sadece. O taş orada kalır. Aklı selim yine kazanır. Forumun genel kalitesi belli Wink
t.macgyver
Benim yazım icin diyorsanız, sakaldan olacak karizma olayına dokundurma yapmıstım.

Dediginiz gibi bir ıslak tıras formunda, karizmayı bilgimizle dusuncelerimizle diger hobilerimizle yapalım, sakalımızla degil mahiyetinde. Yanlıs anlasılmasın lutfen.
Sevgili @Lorenzo  kardeşim; ne tür emlakçıları kastettiğimi siz meslek erbabı olarak tahmin ediyorum anlamışsınızdır. Üzerinize alınmadığınızı ve alınmamanızı tahmin ettiğim için içim rahat. Aksi durumdaki insanların bu forumda işlerinin olmayacağı rahatlığıyla yazıyorum. Sözlerim tabi ki meclisten dışarı. Muhtemelen sizde mesleğinizde ki böyle tiplerden rahatsızsınızdır.  

@Tahir beye ise ince davranışından dolayı ayrıyaten teşekkür ediyorum.

Konuya dönecek olursam;  Eğer bu forum; "erkek bakım ve moda" forumu olsaydı sakal iyimidir, kötü müdür pekala tartışılabilirdi.
Ancak burası adı üstünde "Geleneksel Tıraş" forumu. Herkesin geleneksellik anlayışı farklı olabilir. Ama neticede bir tıraş forumu. Kimimiz mecburiyetten kimimiz zevkten tıraş oluyoruz. Bazılarımızın bıyığı da olabilir, Van Dyke  sakalı da olabilir, haftanın her günü de tıraş olabilir, 4 günde bir de tıraş olabilir. Fark etmez, neticede amacımız ortak; Sakallardan kurtulmak!

Yani burada erkek sakalsız olmaz gibi şeyler zırvalıyorsan ve bunun karşısında tepki görüyorsan ezik atarı yapıp, istediğimi söylerim vb diyemezsin. Evet bir komşumun dediği gibi bunun adı düpedüz terbiyesizliktir, nerede ne konuşacağını bilmemektir, hadsizliktir! Açık sözlü olmak başla bir şey hadsizlik başka bir şey

Hele ki "kızlar sakallı erkeklere bayılıyormuş" lafı bu forumda asla olmaması gereken bir şeydir ki burası ergen badak forumu değil.

son olarak; Sayın @Dikdik_s ; Size ayrı yazdıklarınıza ayrı bayılıyorum Big Grin  Big Grin Big Grin
Sayın forumdaşlar,
Kocaman bazlama gibi bir suratım var, kelim ve saçlarım sürekli 3 numara. Sakal bırakınca simsiyah Recep İvedik sakallarımla inanılmaz karizmatik oluyorum.
Ama ben gerçekten anlamadım bu kirli sakal yada uzatılmış sakal işi nereden çıktı? Benim bildiğim beyefendi bir insan günlük tıraşını olur, ütülü temiz kıyafet giyer, tırnakları kısa ve temiz olur, ayakkabısı boyalı olur.
Bence bu kadar basit bu konu temiz tıraş olmak toplumda kabul görülen beyefendi insanın olmazsa olmazıdır. En azından biz böyle öğrendik ve ben böyle uygulamaya devam edeceğim.
Kirli sakallı insanlar alınmasın onlar da Allah kulu ama CV lerinde kirli sakallı foto kullandıkları müddetçe bana hep komik gelecekler.
Ben de her gün daha az karizmatik olsam da sakallarımı kazımaya devam edeceğim Smile
Saygılar, selamlar
Umut

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sakal dökülmesi ama sakalkıran değil..? Arkomani 4 2,867 04/12/2017, Saat: 23:48
Son Yorum: Arkomani
  Saç ve sakal kesme makinesi öneri.. alp_er 1 2,611 21/04/2017, Saat: 16:24
Son Yorum: harveyspecter
  Minoxidil-EEose Sakal Serumu Gibi Şeylerin Etkisi Varmı Sizce Aradaşlar? EtiCinGülsün 0 2,216 27/03/2017, Saat: 20:53
Son Yorum: EtiCinGülsün

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: