Sakal Modası
(03/02/2017, Saat: 17:30)korgunv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu bir kişisel gustodur. Yaşama bakıştır. Geleneksel tıraş olanın pantalonu ütülü, ayakkabısı boyalıdır. Klasik veya semi casual tarz giyimi benimser. Tişört yerine uzun kollu gömlek tercih eder ve her sabah temiz ve ütülü gömlek giyer. Kalem seçiminde dolma kalemi, saat seçiminde otomatik mekanizmalı olanları tercih eder. Bütçesine göre sigara yerine puroyu, nescafe yerine espresso veya Türk kahvesini, bira yerine malt veya cognac tercih eder. Kitaplara düşkündür, sürekli okur, sürekli öğrenme çabası içindedir. Konuşurken ses tonunu kontrol eder ve düşünerek konuşur. Etrafına saygı duyar ve etrafının da kendisi gibi temiz ve düzenli olmasını ister. Her sabah duştan sonra tıraş olur, gerekli durumlarda akşam veya gece tekrar tıraş olur. Bu forumda böyle üyeler çoğunluktadır. Bilmem anlatabildim mi?

+1 komşum
Elinize sağlık çok net ifade ettiniz .
ben bu konuda ufak çaplı bir tez hazırladım.
sakala ya da sakalsızlığa atfedilen manalar zamandan zamana, mekandan mekana değişiklik göstermekte.

bence bir şeyi başka bir şey/lerle ilişkilendirirken biraz daha ihtiyatlı olmalı. misal budist rahipler düzenli olarak geleneksel saç-sakal tıraşı olmakta, bazı bölgelerde neo-nazi gruplar da. onlar için puro tellendirip, konyaktan demlenmekle ilişkili değildir zannediyorum geleneksel tıraş.
16.yy Fransa'sında yaşasaydık da demir çubukla sakalı en iyi nasıl kıvırırız diye kafa yorardık muhtemelen.

bir tür alışkanlıktır, çok da şey etmemek lazım.
@korgunv üstat çok net ve güzel özetlemiş. Ben de bir iki ekleme yapmak isterim: Gayet seviyeli bir forumda kıl tipini "g.t kılı" şeklinde ifade etmez. Forumdaşlarına "aga" "birader"vs. sıfatlarla ve senli-benli olarak hitap etmez. Forum kurallarını iyi okur ve beller, alakasız başlıklar açmaz. Başlık konularını net bir şekilde yazar.
(03/02/2017, Saat: 17:08)Kaptan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sarışın ve kumrallarda belirli formlara sahip sakallar çok yakışabiliyor. Aksi haldeki esmer erkekler Işidçi gibi geziyor.
Esmer olupta kirli sakalı birini gördüm mü " Ya emlakçı ya  müteahit ya da ışidçi diyorum içimden.

@Kaptan komşu, ben de bir emlakçıyım Wink
(03/02/2017, Saat: 17:30)korgunv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu bir kişisel gustodur. Yaşama bakıştır. Geleneksel tıraş olanın pantalonu ütülü, ayakkabısı boyalıdır. Klasik veya semi casual tarz giyimi benimser. Tişört yerine uzun kollu gömlek tercih eder ve her sabah temiz ve ütülü gömlek giyer. Kalem seçiminde dolma kalemi, saat seçiminde otomatik mekanizmalı olanları tercih eder. Bütçesine göre sigara yerine puroyu, nescafe yerine espresso veya Türk kahvesini, bira yerine malt veya cognac tercih eder. Kitaplara düşkündür, sürekli okur, sürekli öğrenme çabası içindedir. Konuşurken ses tonunu kontrol eder ve düşünerek konuşur. Etrafına saygı duyar ve etrafının da kendisi gibi temiz ve düzenli olmasını ister. Her sabah duştan sonra tıraş olur, gerekli durumlarda akşam veya gece tekrar tıraş olur. Bu forumda böyle üyeler çoğunluktadır. Bilmem anlatabildim mi?

@korgunv komşum elinize sağlık tespitleriniz çok yerinde çok beğendim güzel özetlenmiş. Bende komşularımın genelini bu profilde görmekteyim..

(03/02/2017, Saat: 19:31)Lorenzo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Kaptan komşu, ben de bir emlakçıyım Wink

@Lorenzo Murat komşum sanırım @kaptan komşunun dili sürçmüş sizin ne kadar şık olduğunuzu görse Prens yada Lord zanneder..

(03/02/2017, Saat: 19:24)Lorenzo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @korgunv üstat çok net ve güzel özetlemiş. Ben de bir iki ekleme yapmak isterim: Gayet seviyeli bir forumda kıl tipini  "g.t kılı" şeklinde ifade etmez. Forumdaşlarına "aga"  "birader"vs. sıfatlarla ve senli-benli olarak hitap etmez. Forum kurallarını iyi okur ve beller, alakasız başlıklar açmaz. Başlık konularını net bir şekilde yazar.

Herkezin kendine gore bir uslubu vardir
Ben yapmacikliktan ve gostermelik nezaketten hoslanmam
Acik acik paldur küldür soylerim.Bu sana patavatsizlik olarak gelebilir.Am dedigim gibi senin tavrin da bana agzinda piposuyla resim sergisinde insanlara yapmacik davranan insan modeli gibi de gelebilir..Ama gercek belki de oyle degildir

Polemik cikarmanin anlami yok hocam
Iyi forumlar
(03/02/2017, Saat: 20:17)interrr Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Herkezin kendine gore bir uslubu vardir
Ben yapmacikliktan ve gostermelik nezaketten hoslanmam
Acik acik paldur küldür soylerim.Bu sana patavatsizlik olarak gelebilir.Ama dedigim gibi senin tavrin da bana agzinda piposuyla resim sergisinde insanlara yapmacik davranan insan modeli gibi de gelebilir..Ama gercek belki de oyle degildir

Polemik cikarmanin anlami yok hocam
Iyi forumlar
İnsanlara şekil verdigimiz zaman elimizde kalan o insan olmayabilir. Smile
(03/02/2017, Saat: 20:43)AKadir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İnsanlara şekil verdigimiz zaman elimizde kalan o insan olmayabilir. Smile

+1 üstat
Çok güzel tespit yaptınız .

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sakal dökülmesi ama sakalkıran değil..? Arkomani 4 2,866 04/12/2017, Saat: 23:48
Son Yorum: Arkomani
  Saç ve sakal kesme makinesi öneri.. alp_er 1 2,610 21/04/2017, Saat: 16:24
Son Yorum: harveyspecter
  Minoxidil-EEose Sakal Serumu Gibi Şeylerin Etkisi Varmı Sizce Aradaşlar? EtiCinGülsün 0 2,216 27/03/2017, Saat: 20:53
Son Yorum: EtiCinGülsün

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: