Merhaba Arkadaşlar
İlk soğuk tıraş denememi dün yaptım. Fırça 30 derece civarı ılık musluk suyuyla dolu köpürtme tasında 5 dakika bekledi, sonra kırmızı Proraso sabunla 40 saniye yükleme yaptım, tasta köpürtmeye devam ettim, sonrasında tüm yıkama - durulama işlemlerini soğuk suyla yaptım.

Soğuk tıraşta kesinlikle daha rahattım. Gergin ciltte jilet çok daha etkili sonuç veriyor, ve soğuk tıraş çok daha affedici : acemi hatalarıma – tıraşın şehvetine kapılıp ilk perdede sabunsuz kalan yerin üstünden tekrar tekrar geçmek & yöne bakmadan çeneye boyuna dalmak gibi – rağmen kesik yok, tahriş yok. Bundan sonra da soğuk tıraşa devam ederim.

Isana jiletin hissiyatı iyiydi, benim için yeterince keskindi ve tahriş etmedi. Gerçi fiyatı performansına göre pahalı, jilet stoğum olsaydı 6 TL’ye 10 adet olarak tercih edeceğim jilet olmayabilirdi ama bana bir sıkıntı yaşatmadı.

Proraso’ya gelince... Burada okuduğum yorumlar sonrası sandal ağacı tütsüsü kokusu beklerken saç boyalarının çiğ ve keskin kimyasal kokusuyla karşılaşmak beni hayal kırıklığına uğrattı, kullanmaya devam eder miyim bilemiyorum. Köpük ve kayganlık konusunda çok iyi, ancak bu sabundan sandal ağacı kokusu alan burunları merak ettim açıkçası Big Grin İşin kötüsü, yeşilini de sipariş ettim ve henüz elime geçmedi, aynı durumu onda da yaşarsam kötü olur.

jr8ha9.jpg
(14/02/2017, Saat: 10:42)ArdıçKatranı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Proraso’ya gelince... Burada okuduğum yorumlar sonrası sandal ağacı tütsüsü kokusu beklerken saç boyalarının çiğ ve keskin kimyasal kokusuyla karşılaşmak beni hayal kırıklığına uğrattı, kullanmaya devam eder miyim bilemiyorum. Köpük ve kayganlık konusunda çok iyi, ancak bu sabundan sandal ağacı kokusu alan burunları merak ettim açıkçası Big Grin İşin kötüsü, yeşilini de sipariş ettim ve henüz elime geçmedi, aynı durumu onda da yaşarsam kötü olur.

Kırmızı'nın kokusunu ben de pek sevmem, hatta sadece beyaz'ının kokusu güzel geliyor.
Ama her şeye rağmen iyi sabunlar. Kolay köpürürler, korumaları ve tıraş sonraları iyidir. Özellikle yeşil yazın favori sabunum. Tavsiyem yeşili bir de yazın deneyin, pişman olmazsınız.

Bir de koku önemli ise tavsiyem mutlaka impa'ya gidip orada koklayarak tercih yapın. Performansları yorumlardan bir derece tahmin edebiliyorsunuz ama koku çok kişisel. Yorumlara bakarsanız en iyi ağaç kokularından birisi TOBS'un sandalıdır ama bence sedir'i sandal'ından çok daha iyi kokuyor.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
(14/02/2017, Saat: 11:23)posicor Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir de koku önemli ise tavsiyem mutlaka impa'ya gidip orada koklayarak tercih yapın. Performansları yorumlardan bir derece tahmin edebiliyorsunuz ama koku çok kişisel.

Çok haklısın komşum, koku yorumuna göre tercih ettim, beklediğim gibi olmadı, bundan sonra tercihler ekran başında değil İmpa'da Big Grin
(14/02/2017, Saat: 10:42)ArdıçKatranı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Proraso’ya gelince... Burada okuduğum yorumlar sonrası sandal ağacı tütsüsü kokusu beklerken saç boyalarının çiğ ve keskin kimyasal kokusuyla karşılaşmak beni hayal kırıklığına uğrattı, kullanmaya devam eder miyim bilemiyorum. Köpük ve kayganlık konusunda çok iyi, ancak bu sabundan sandal ağacı kokusu alan burunları merak ettim açıkçası Big Grin İşin kötüsü, yeşilini de sipariş ettim ve henüz elime geçmedi, aynı durumu onda da yaşarsam kötü olur.

Premium sınıftaki sabun ve kremlerde bile hoşa gitmeyecek kokular maalesef olabiliyor. Sonuçta kimyasal aromalar ve sabun oluşumunda ortaya çıkan tepkimeler kokuyu değiştirebiliyor. Tamamen sübjektif bir konu, bazı sabunların kokusuna kullandıkça alışılıyor ama bunu anlamanın tek yolu deneme yanılma yöntemi maalesef. Sıhhatler olsun..
(14/02/2017, Saat: 11:39)Zeman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Premium sınıftaki sabun ve kremlerde bile hoşa gitmeyecek kokular maalesef olabiliyor. Sonuçta kimyasal aromalar ve sabun oluşumunda ortaya çıkan tepkimeler kokuyu değiştirebiliyor. Tamamen sübjektif bir konu, bazı sabunların kokusuna kullandıkça alışılıyor ama bunu anlamanın tek yolu deneme yanılma yöntemi maalesef. Sıhhatler olsun..

+1

Bunu anlamanin en guzel yolu, deneme icin kucuk miktarli sabun/krem lerin ulasilir Turkiye'de de hale gelmesi. Impa veya biz yapmamiz lazim.

Akimdaki fikir su;

Bir sabun markasinin tum serisini alip, ornegin Fine geltirde bilinmiyor ama cok ovgu alan bir sabun. 7 farkli versiyonu var. her biri 10 esit parcaya bolunse 10 kisilik deneme sabunu cikar seri halinde. Masraflar da 10 a bolunur. 7 sabunun toplam maliyeti yaklasik 400 TL (+ paketleme masrafi) desek kisi basi 40-45 TL + kargo. Bunu ayri bir baslikta tartismaya acacagim yakinda.
Bebisimiz dunyaya hos gelsin. Saglıkla mutlulukla huzurla buyusun, ailenize bereket getirsin.

Benim ilk makine tavsiyem, agresif taraftaki futur degilde, progress olurdu. Ama tercih sizin, guzel bir sabun ve karısık denemelik jiletlerle tırasınızdan gun gectikce zevk alacagınızı ve bebisinizin yumusaklıgını yanaklarınızda hissedeceginizi umuyorum.

Forumumuza hosgeldiniz, Keyifli sohbetler, zevkli tıraslar dilerim.
(14/02/2017, Saat: 12:10)chevalier Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Akimdaki fikir su;
Bir sabun markasinin tum serisini alip, ornegin Fine geltirde bilinmiyor ama cok ovgu alan bir sabun. 7 farkli versiyonu var. her biri 10 esit parcaya bolunse 10 kisilik deneme sabunu cikar seri halinde. Masraflar da 10 a bolunur. 7 sabunun toplam maliyeti yaklasik 400 TL (+ paketleme masrafi) desek kisi basi 40-45 TL + kargo. Bunu ayri bir baslikta tartismaya acacagim yakinda.

Beni bu gibi organizasyonlarda katılımcı listesine ekleyebilirsiniz

(14/02/2017, Saat: 12:26)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bebisimiz dunyaya hos gelsin. Saglıkla mutlulukla huzurla buyusun, ailenize bereket getirsin.
Benim ilk makine tavsiyem, agresif taraftaki futur degilde, progress olurdu. Ama tercih sizin, guzel bir sabun ve karısık denemelik jiletlerle tırasınızdan gun gectikce zevk alacagınızı ve bebisinizin yumusaklıgını yanaklarınızda hissedeceginizi umuyorum.
Forumumuza hosgeldiniz, Keyifli sohbetler, zevkli tıraslar dilerim.

Çok teşekkür komşum, kısa progress ikinci tercihimdi, hatta en kısa zamanda temin edip rotasyona sokmak istiyorum, tekrar hoş bulduk, selamlar...
(14/02/2017, Saat: 12:10)chevalier Adlı Kullanıcıdan Alıntı: +1

Bunu anlamanin en guzel yolu, deneme icin kucuk miktarli sabun/krem lerin ulasilir Turkiye'de de hale gelmesi. Impa veya biz yapmamiz lazim.

Akimdaki fikir su;

Merhabalar,

Sabun numunesi ufak olursa yükleme epey sıkıntılı. Kremde böyle bir problem olmuyor, krem için güzel yöntem olabilir.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
(14/02/2017, Saat: 16:51)posicor Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar,

Sabun numunesi ufak olursa yükleme epey sıkıntılı. Kremde böyle bir problem olmuyor, krem için güzel yöntem olabilir.

Komsum, haklisniz. Tek sikinti krem isi daha detayli bir organizasyon gerektiriyor (Tiras sonrasinda yapilan benzeri). Kucuk krem kaplari vs lazim. Ben kremleri tedarik ederim yurtdisindan ama kaplar vs geldigimde vakit ayirmam cok mumkun degil. Zira, 1 gunum olacak istanbulda. Burada yapip getirsem desem, uygun fiyatli krem kabi bulamadim cok arastirmama ragmen.

Sabun icin aklimda rende yapip, kucuk kilitli posetlere koymak vardi. Alan bir kapta eritip onu kullanir. 20 gr yapsak mesela daha mi mantikli olur? Ne dersiniz?

Bir de Fine marka tamamen oneriydi. Bir anket yapip hangi marka koku vs one cikiyorsa katilimci sayisina gore masraf cikaririz.
Bu başlığı gözden kaçırmışım. Proraso için hayırlı bir özel mesaj yazmak istediğimde farkettim. Hoş geldiniz @ArdıçKatranı. Öncelikle yeni doğan bebişiniz için tekrar tebrik ederim. Allah analı babalı büyütsün.
Ekipmanınız gayet güzel. Colonel X2L benim de çok beğenerek kullandığım bir fırçadır. Akıllıca tercihler yapmışsınız, güle güle kullanın.
Proraso'yu beğenmemenize şaşırdım diyemem. Sandalwood bu sabunda bence de kendini göstermiyor. Zorla bitirmeye çalııyorum. Yeşili beğeneceğinize eminim ama. Tabii bu soğuk havalarda kullanmamak kaydıyla Smile Geçenlerde canım çekti, pre-shave ile birlikte kullandım üstelik, yetmezmiş gibi after-shave i de tuz biber ekti; 1 saatten fazla yüzüm resmen dondu. Hiç zevk almadım, işkence gibiydi. Ama yazın müthiş güzel bir ürün, üzerine tanımam.
Tekrar hoş geldiniz. Forumdan keyif almanız dileklerimle.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhaba mert34 0 884 12/10/2023, Saat: 20:58
Son Yorum: mert34
  Uzun Aradan Sonra Tekrar Merhaba yigithan 7 1,655 16/07/2023, Saat: 00:06
Son Yorum: yigithan
  Merhaba Dostlar rezn0r 1 720 22/05/2023, Saat: 17:13
Son Yorum: goshawk
  Herkese merhaba metamorfoz 16 3,950 17/05/2023, Saat: 04:34
Son Yorum: internetdunyam
  Merhaba Reaper 2 765 01/05/2023, Saat: 15:49
Son Yorum: Ömer t. Katı