Merhaba Arkadaşlar
2 yıldır jiletle traş olmuyordum. Bugün yarın doğacak olan bebeğimizi cildini tahriş etmeden doya doya öpüp kemirebilmek için geleneksel ıslak traşı araştırırken buraya rastladım. Öncelikle katkı sağlayan arkadaşları tebrik ediyorum, bizim gibi yeniler için muazzam bir bilgi dağarcığı oluşmuş. Tecrübe edindikçe ben de faydalı paylaşımlarla foruma katkıda bulunmak isterim.

Edindiğim ilk izlenimler sonrası bir DE – Merkur Futur cazip ve kullanışlı görünüyor – ve bir porsuk fırça - HJM 81P3E Pure Badger f/p’de nasıldır? – ile sahaya çıkmayı planlıyorum ama önerilerinize de açığım.

Görüşmek üzere, hayırlı traşlar Smile
Hoş geldiniz komşum, tebrik ederim evladınız analı babalı sağlıklı büyüsün inşallah Smile
Alet konusu çok kişisel sakal ve cilt yapınızı bilmeden yorum yapmak yanlış olur ancak fırça konusunda pure bagder alacağınıza kaliteli bir domuz almanız ya da bütçeyi azıcık daha artırıp best ya da silvertip bir porsuk almanız daha yerinde olacaktır .
hoşgeldiniz doğru yere gelmişsiniz.

Şimdiden Allah bağışlasın Allah sağlıklı, mutlu ve uzun bir ömür versin.

Saydığınız  ürünler güzel ürünlerdir. Belki fırça konusunda pure porsuk beklentilerinizi karşılayamabilir ilerki zamanlarda. Bol bol araştırıp okuyun ayarlı merkur progress de güzeldir. füturdan daha hafif daha mild bir alet yeni başlayanlar için  daha uygun olabilir. geleneksel tıraş çok geniş bir yelpaze insanın imkanları paralelinde sahip oldukları da artıyor gitgide. aceleniz yoksa tıraş teknikleri başlığını inceleyebilirsiniz.
keyifli forumlar dilerim.
Allah razı olsun, hepimizin evlatlarına sağlıklı huzurlu ömürler versin inşallah, çok sağolun.

Acelem yok, teknikleri inceleyeceğim. Cilt yumuşak, yağlıya yakın, narin, sakal ise orta sıklıkta ve yumuşak. Best badger'lara bakıyorum o zaman.
Merhaba, hoş geldiniz. Bebeğiniz şimdiden hayırlı olsun. Bu süreçte zaman ayırmanız belki zor ama forumu mümkün olduğunca okumanızı tavsiye ederim.

Cilt ve sakal yapınıza göre agresifliği mild-orta aletler sanırım uygun olur. Fırça konusunda arkadaşlara katılıyorum. Kaliteli bir domuz ya da en az best badger fırça sizi memnun edecektir diye düşünüyorum. Keyifli tıraşlar dilerim.
@ArdıçKatranı komşum hoşgeldiniz bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alıp analı babalı büyüsün.
Makina fütur seçersin düşük ayarda kullanın yanına bol bol jilet sample tedarik ediniz fütur ile uygun jileti buldunuz zaman Tıraş keyfine diyecek olmuyor . Bunun yanında progress ve mild karakterli Rocnel DE-P modeli ve mühle - Edwin jeger R-89 modellerini tavsiye ederim .
Hangi makinayı alırsanız alın temel kural bastırmadan dogru açı ile tıraş olmak .

http://www.geltir.com/showthread.php?tid=7909
Buradan ülkemizdeki satıcılara ulaşabilirsiniz ben özellikle impa ticaret extrashaving ve razorus sitelerini tavsiye ederim.

Fırça konusunda pure tercih etmeyin onun yerine best Badger fırçalar daha uygun bütçe sıkıntı olmayacaksa Simpsons veya frank shaving markalarını tavsiye ederim ( https://ishaving.co ) frank shaving resmî satış sitesidir forumda konu başlığı da mevcut http://www.geltir.com/showthread.php?tid=8015

Ayrıca knot olarak 24-26 olanlar çok ideal.

Keyifli forumlar keyifli tıraşlar dilerim .
@ArdıçKatranı komşumuz hoşgeldiniz..
Bebeğinizi şimdiden kutlarım sağlıklı doğumlar ve mutlu analı babalı bir ömür dilerim.
Forumu iyice izleyin ve ben @Nani Kuş üstadın önerilerine kulak verin derim. Üstadım sağolsun çok şey öğrendim ve öğrenmekteyim. Keyifli forumlar ve zevkli tıraşlar..

Tüm komşulara iyi dilekler için tekrar teşekkürler...

Nani Kuş üstad, Rocnel çok kaliteli işler yapmış görünüyor, açıkçası her zaman yerli ürünleri tercih edip mümkün mertebe destekleyen birisiyim, ancak hem extrashaving'de sadece Rocnel P modeli mevcut, hem de sitesindeki USD fiyatlar görece yüksek, o yüzden şu anda ilk tercihim değil. Vakit bulup impa ticarete uğrayabilirsem birebir kıyas imkanım & daha sağlıklı karar verme imkanım olur, bakalım.
Hoş geldiniz,
@Nani Kuş üstadın tavsiyelerine bende katılıyorum. İlave olarak internetteki tıraş videolarının da faydasını görürsünüz.
Ayrıca Hayırlı olsun, bebeğinize mutlu ve uzun bir ömür diliyorum.
İyi forumlar.
Yorumlar sonrası alışveriş: Merkur Futur, Simpson Colonel X2L, Cella ve Arko sabunlar, çelik berber tası, bakır köpürtme tası.

İlk tıraşta Futur’un kutusundan çıkan jilet ve Arko sabunu kullandım. Arko’yu bastırdığım çelik kaptan yükleyip bakır tastaki su ile köpürtmeye çalıştım. Köpük kıvamını tutturamadım, fazla sulu kaldı, sonrasında köpürtme ile ilgili forum yorumlarını okuduğumda tasta çok fazla su kullandığımı anladım.

Futur’u çok beğendim. İlk traşta 3. Kademede 2 perde 3 günlük orta sıklıkta sakal tertemiz oldu. Çene bölgesinde düzensiz yönler nedeniyle kan çıkmayacak kadar kesilen 2-3 nokta oldu, ilk deneme için fena değildir diye düşünüyorum.  Big Grin

Aleti bastırmadan, kesilen kılların sesini dinleyerek yönlendirdim, yer çekimi işi tamamladı.

Cıvık köpük ve kesik nokta yüzünden ilk tıraşa 8/10 veriyorum. İkinci tıraşta Cella’yı deneyebilirim, vakit bulursam Arko’yu köpürtme egzersizleri yapacağım.

Hayırlı traşlar,

1zeh6z6.jpg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhaba mert34 0 768 12/10/2023, Saat: 20:58
Son Yorum: mert34
  Uzun Aradan Sonra Tekrar Merhaba yigithan 7 1,492 16/07/2023, Saat: 00:06
Son Yorum: yigithan
  Merhaba Dostlar rezn0r 1 622 22/05/2023, Saat: 17:13
Son Yorum: goshawk
  Herkese merhaba metamorfoz 16 3,694 17/05/2023, Saat: 04:34
Son Yorum: internetdunyam