Wolf Whiskers
Merhaba Beyler,

Wolf Whiskers'tan fırça almak istedim, site üzerindeki prosedürü izleyerek listeye kayıt oldum ve sonunda sıra bana geldi. Sipariş aşamasındayım şu an. Porsuk kılını yurtdışına yollamadığı için knotu the golden nib üzerinden temin edip Peter Wolf'tan sadece sap almayı düşünüyorum. Şekil olarak aklımda Eagle veya Roman Vase var. Çap olarak 28mm düşünüyorum. Renk olarak da beğendiklerimin resmini aşağıya koyuyorum. Bu aşamada sizin tavsiyeleriniz var mı, düşünceleriniz nedir. Tipsoft fırça 1 senedir sürekli kıl dökmesi yapıyor, tgn üzerinden alağım fırça sürekli dökme yapmaz değil mi?

Eagle:
____________________2686309_orig.jpg
Roman Vase:
____________________2574080_orig.jpg

[simg]http://www.wolfwhiskers.com/uploads/4/3/0/9/43093051/2092791_orig.jpg[/simg]
4735752_orig.jpg
218311_orig.jpg
6970192_orig.jpg
4498565_orig.jpg
8658711_orig.jpg
dsc-0473_orig.jpg
3579523_orig.jpg
Sefim sadece sap yerine, wolf whiskers ın siyah sentetiginide dusunebilirsiniz. Yurt dısında cok begenilen bir loft dur.
Begenmezseniz söker sapa baska knot takabilirsiniz. Bu secenegi de dusunmenizi oneririm.

Renk olarak sapların fotoları kuvvetli led ısıgı altında cekildigi icin daha parlak ve acık gozukuyor. Normalde biraz daha koyu oluyor. Damarların ve desenlerin gozukmesi icin acık renkleri tercih etmenizi sahsen oneririm.
Komşum 28mm düğüm düşünüyorsanız Eagle tercih etmek isteyebilirsiniz. WW fırçalarının, resimlerde de görüldüğü üzere iri yapıları var. Eagle, Roman vase'e göre biraz daha ince duruyor resimden görüldüğü kadarıyla. Düğüm yeri genişledikçe, komple sap da enlemesine genişleyecek, bunu göz önünde bulundurmak lazım.

TGN bende Silvertip Grade A ve HMW olmak üzere iki tane var. Silvertip neredeyse hiç dökme yapmazken HMW her tıraşta bir ya da iki tane döker. Ama HMW kılları çok ince, kayıplardan dolayı fırçamda öyle kelleşme durumu olmadı.

@dikdik_s üstadımın dediğini de yapabilirsiniz ama bu kez fırça 25mm düğüme uygun ölçülerde elinize gelir. Sentetiği beğenmeyip sökmek isterseniz, tekrar 25mm düğüm takmanız gerekebilir. Renk hususunda ben de dediğine katılıyorum. Alttan üçüncü resim bendekinin deseninden ama resimde görüldüğü kadar açık renk değil.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
@dikdik_s üstad, sentetik işini sevmiyorum, razorock plissoft fırçadan var elimde hoşuma gitmedi onun hissiyatı. Hem knota boşa para vermemiş olurum, hem sökmekle uğraşmam, hem de knot çapı açısından kısıtlayacak beni.

@onurcakmak komşum, siz de elinizdeki sapın fotoğrafını atabilirseniz renk hakkında bir fikrim olur. Benim aklımda olan ocean luminescence rengi (ikinci sırada olan).

Eagle daha hoşuma gitti ama eagle ile roman vase arasında tepesindeki çizgiden başka fark var mı tam anlayamadım. Peter ile konuştum, enlemesine genişlemesi gerekeceğinden dolayı sapı da biraz daha uzun yapıp şekli korurum dedi.

Benim derdim fırçanın kelleşmesi değil de tipsoft fırçayı her kullandığımda ağzım, yüzüm, sabun her yer kıl oluyor, 10dan fazla kıl dökülüyor her seferinde. Vulfix fırçam var bir tane 20mm, onu kullanıyorum, onda dökme sıfır. Benim tipsoft da hmw, belki hmw olduğu için döküyordur ama çok rahatsız edici.
Bendeki bu http://www.geltir.com/showthread.php?tid...#pid161171 fırsatım olursa ben çekip gönderirim. Bir tane internette buldum şimdi, https://i.redditmedia.com/tGE1ajlVT1X-qn...c530038f80

Sentetikleri ben sabah tıraşımda kullanıyorum. Malum vakit sıkıntısı oluyor ve sentetikler bu hususta bir çok açıdan güzel iş çıkarıyor.

Peter zaten en güzel şekilde oranını dengeler ama ben yine de sapın baya bi iri olacağını belirteyim. Ha seçtiğiniz modeller ince belli olduğu için muhtemelen tutması zor olmayacaktır o ayrı.

Evet, bazı tipsoft modellerinde dediğiniz problem mevcut, ama bazen en iyisini de alsanız bu problemle karşılaşılabiliyor. Örneğin Simpson fırça alırsınız, fırça kıl döker, ama Simpson fırçaya deseniz ki benim fırçam kıl döküyor bunu değiştirin, Mark size der ki; bizim fırçalarımız kıl dökmez, siz yanlış kullanıyorsunuz der. Ben tecrübe etmedim ama Simpson fırçası kıl dökenlerin yaşadığı problem bu. Kıl dökme olağan bir durum ve biraz da şans işi. Bazı markalarda çok sık rastlanılabilirken, bazı markalarda nadiren rastlanır, ama her zaman bu ihtimal var. Önemli olan marka düğümün arkasında duruyor mu o önemli.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
(22/01/2017, Saat: 11:18)TheMadcap Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba Beyler,

Wolf Whiskers'tan fırça almak istedim, site üzerindeki prosedürü izleyerek listeye kayıt oldum ve sonunda sıra bana geldi. Sipariş aşamasındayım şu an. Porsuk kılını yurtdışına yollamadığı için knotu the golden nib üzerinden temin edip Peter Wolf'tan sadece sap almayı düşünüyorum. Şekil olarak aklımda Eagle veya Roman Vase var. Çap olarak 28mm düşünüyorum. Renk olarak da beğendiklerimin resmini aşağıya koyuyorum. Bu aşamada sizin tavsiyeleriniz var mı, düşünceleriniz nedir. Tipsoft fırça 1 senedir sürekli kıl dökmesi yapıyor, tgn üzerinden alağım fırça sürekli dökme yapmaz değil mi?

Eagle:
____________________2686309_orig.jpg
Roman Vase:
____________________2574080_orig.jpg

[simg]http://www.wolfwhiskers.com/uploads/4/3/0/9/43093051/2092791_orig.jpg[/simg]
4735752_orig.jpg
218311_orig.jpg
6970192_orig.jpg
4498565_orig.jpg
8658711_orig.jpg
dsc-0473_orig.jpg
3579523_orig.jpg

Bu sapların her biri ayrı güzelmiş .... Keyifle kullanın hangisini tercih ettiyseniz...yaklaşık Ne kadar sürüyor burada bir fırça yaptırmak ?
TGN knot konusunda rahat olun. Ben daha sorunlusuna denk gelmedim. Üst seviye knotlar değil ama sorunlu da değiller.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Sıra Ağustos 'ta kısa bir süre için açılacak

-August 8th at 5:00am EST for the first 10 names only.

-August 14th at 7pm EST for the first 10 names only
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
Tam Doğuş Oto taktiği.

İyisin hoşsun. Güzel sapların var eyvallah. Ama mayıs ayında taa 3 ay sonraya 20 kişiyi listeye (sıraya) alacam şimdiden hazır olun felan demeler.

Posicor hocamın paylaşımını görünce dayanamadım yazdım.
(17/05/2017, Saat: 10:49)izbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tam Doğuş Oto taktiği.

İyisin hoşsun. Güzel sapların var eyvallah. Ama mayıs ayında taa 3 ay sonraya 20 kişiyi listeye (sıraya) alacam şimdiden hazır olun felan demeler.

Posicor hocamın paylaşımını görünce dayanamadım yazdım.

Doğuş Oto benzetmesine bayıldım üstad Smile

Adamların deyişiyle "hype building" taktiği muhtemelen. Tam da bizim Doğuş Oto'nun yaptığı iş. Sırf o sıra muhabbeti yüzünden bazen arabanın ikinci el fiyatı sıfır fiyatını geçiyor.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: