Tıraş Aleti Tavsiye
(19/05/2020, Saat: 23:42)3RD1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: GC 84 günlük olarak mutlu eder komşum. Rocnel de düşünebilirsiniz. Ya da Rex'de güzel alet.

Rex ayarlı değil mi ? Rocnel çok şık ama satışı var mı bilmiyorum. Şu anda ibre 0.84’ten yana. Tatara da dikkatimi çekiyor.
Saygılar.
(19/05/2020, Saat: 23:54)Muhibbi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Rex ayarlı değil mi ? Rocnel çok şık ama satışı var mı bilmiyorum. Şu anda ibre 0.84’ten yana. Tatara da dikkatimi çekiyor.
Rocnel @Soner komşumuzda olacaktı. Satmadı ise ondan sorabilirsiniz. Evladiyelik bir alet. Tr piyasasına vermediği için pek bilinmiyor ama USA de çok tutuluyor. Bütçeniz dahilinde alabilirsiniz.

Razarock Game Changer 0.84 Rocnel e göre hafif bir alet. Günlüğe de gelir, etkili ve konforlu.

Zaman içinde hepsi benim olsa diyeceksiniz zaten. Ama Rocnel koleksiyon olarak saklanabilecek seri üretimi sınırlı değerli bir makina. Tercih sizin.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bakmaya doyamayacağınız bir makine istiyorsanız 3one6 düşünebilirsiniz diyeceğim ama jilet açıklığı fazla mı gelir bilemiyorum. Ben günlük kullanıyorum açıkçası ama sakal ve cilt tipi de önemli sanırım bu referans için.

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
"eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse benim sözlerimi seçin"
Sevgili arkadaşlar öncelikle merhaba geleneksel tıraşa wilkinson sword aleti ile başlamış bulunmaktayım. Şimdi sizden bir tavsiye rica edeceğim. Bildiğiniz gibi Mühle R89 başlangıç için oldukça iyi Mühle R41 de agresifliği ile bilinen ileri seviye bir alet. Sizce yeni başlamış olarak R89 mu almalıyım yoksa zaten iyi bir başlangıç aletim var onunla gelişip Agresif olan R41 alıp tasarruf mu etmeliyim. Çok agresif makine tıraş keyfini öldürür mü diye de düşünmüyor değilim. Yardımcı olursanız çok sevinirim değerli yorumlarınızı bekliyorum
(01/06/2020, Saat: 04:59)Furkanyp Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sevgili arkadaşlar öncelikle merhaba geleneksel tıraşa wilkinson sword aleti ile başlamış bulunmaktayım. Şimdi sizden bir tavsiye rica edeceğim. Bildiğiniz gibi Mühle R89 başlangıç için oldukça iyi Mühle R41 de agresifliği ile bilinen ileri seviye bir alet. Sizce yeni başlamış olarak R89 mu almalıyım yoksa zaten iyi bir başlangıç aletim var onunla gelişip Agresif olan R41 alıp tasarruf mu etmeliyim. Çok agresif makine tıraş keyfini öldürür mü diye de düşünmüyor değilim. Yardımcı olursanız çok sevinirim değerli yorumlarınızı bekliyorum
Merhaba komsum bende ej de89 ve r41 de var benim tavsiyem r89 la yoluna devam etmen olur r41 kosede oylece duruyor cok agresif buluyorum

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Merhaba komşum, sorduğunuz iki aletin hem kesim karakteri hemde agresilği bir birinden farklıdırlar.
Günlük tıraş oluyorsanız sizin için en ideal Mühle R89'dur. Haftada 1 veya 2 defa tıraş oluyorsanız Mühle R41 belki size uygun gelebilir. Daha güvenli ve konfor arıyorsanız R89 iyi bir seçimdir. Son karar sizindir.
yeni konu açmak istemedim buradan sorayım dedim, elimde sadece r41 var kayda değer alet olarak ve aşırı memnunum, sert sakallarım var ve günlük bile kullanabilirim o derece iyi anlaşıyoruz ama malum şahısa kısa kıl kestirmek ayıpmış gibi hissediyorum onu daha çok keyif aleti olarak görüyorum biraz daha sakalımın uzadığı dönemlere bırakıp onun bir tık altı agresiflikte bir alet alayım düşüncesindeyim, acelem yok hala araştırıyorum. belki yarın alırım belki 2 ay sonra belli değil yani.

gönlümde nedense çellik aletler var, gc 0.84 baktım ama impada açık taraklı kalmış r41 kadar agresifler mi bilmiyorum yani aynı karakterde ikinci alet almak istemem, yeni alacağım makinadan tıraş olarak beklentim hem sert sakallarımı kesecek uğraştırmayacak (o yüzden aşırı mild aletlerle anlaşamıyorum) hem de r41 gibi dikkat istemeyecek biraz daha yorgun ya da aceleci zamanlarımda kullanabileceğim bir alet olsun isterim. Ayarlı da düşündüm ama onlar da çelik olunca epey pahalı, çelik olmayan futur geliyor aklıma ama nedense fotolardan bakınca şöyle cncde derinlemesine işlenmiş bir gamechanger sapı bana futurdan daha güzel görünüyor, ele alınca belki tam aksidir bilemem tabi. sizlerin görüşlerini de bilmek isterim. sorumun yeri yanlışsa affola. teşekkürler.

Özet: R41 aletimin yanına gün aşırı tıraşta çok yormayacak ama efektif ve iyi kesen, keyifli, güzel görünümlü ayarlı olması muhtemel bir alet aramaktayım.
(09/06/2020, Saat: 15:53)FurkanB Adlı Kullanıcıdan Alıntı: yeni konu açmak istemedim buradan sorayım dedim, elimde sadece r41 var kayda değer alet olarak ve aşırı memnunum, sert sakallarım var ve günlük bile kullanabilirim o derece iyi anlaşıyoruz ama malum şahısa kısa kıl kestirmek ayıpmış gibi hissediyorum onu daha çok keyif aleti olarak görüyorum biraz daha sakalımın uzadığı dönemlere bırakıp onun bir tık altı agresiflikte bir alet alayım düşüncesindeyim, acelem yok hala araştırıyorum. belki yarın alırım belki 2 ay sonra belli değil yani.

gönlümde nedense çellik aletler var, gc 0.84 baktım ama impada açık taraklı kalmış r41 kadar agresifler mi bilmiyorum yani aynı karakterde ikinci alet almak istemem, yeni alacağım makinadan tıraş olarak beklentim hem sert sakallarımı kesecek uğraştırmayacak (o yüzden aşırı mild aletlerle anlaşamıyorum) hem de r41 gibi dikkat istemeyecek biraz daha yorgun ya da aceleci zamanlarımda kullanabileceğim bir alet olsun isterim. Ayarlı da düşündüm ama onlar da çelik olunca epey pahalı, çelik olmayan futur geliyor aklıma ama nedense fotolardan bakınca şöyle cncde derinlemesine işlenmiş bir gamechanger sapı bana futurdan daha güzel görünüyor, ele alınca belki tam aksidir bilemem tabi. sizlerin görüşlerini de bilmek isterim. sorumun yeri yanlışsa affola. teşekkürler.

Özet: R41 aletimin yanına gün aşırı tıraşta çok yormayacak ama efektif ve iyi kesen, keyifli, güzel görünümlü ayarlı olması muhtemel bir alet aramaktayım.

Kullananlar daha iyi bilirler ama Edwin Jagger 3ONE6 veya Mühle Rocca alabilirsiniz aradığınız özelliklerde, GC 0.84 stoklarda yoksa madem. Hoş, sanırım Rocca'nın yeni versiyonu da stokta yoktu en son baktığımda.
So far so good..
(09/06/2020, Saat: 16:06)ahbap Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kullananlar daha iyi bilirler ama Edwin Jagger 3ONE6 veya Mühle Rocca alabilirsiniz aradığınız özelliklerde, GC 0.84 stoklarda yoksa madem. Hoş, sanırım Rocca'nın yeni versiyonu da stokta yoktu en son baktığımda.

teşekkürler tavsiye için, peki gc modellerinden kapalı tarak mı önerirsiniz, birbirine çok yakın modeller diye okumuştum epey arada kaldım onu araştırırken açık taraklı bile orta agresif diyenler var. edwin jagger'ı da araştıracağım.
Forumdaki benim gözüme çarpan deneyimler GC 0.84'ün kapalı taraklarıyla ilgiliydi. Açık taraklısının yorumlarını gözden kaçırmış olabilirim. Kullanan arkadaşlar varsa daha net bilgi verecektir.
So far so good..

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Günlük tıraş için Merkür 42C vs 34C Andreichu 2 964 09/09/2023, Saat: 20:05
Son Yorum: kaankkaraman
  İlk geleneksel tıraş ve aşırı tahriş iozbay 3 1,815 15/12/2022, Saat: 13:59
Son Yorum: iozbay
  Ters yönlü tıraş ve zorluğu.. _Olgun_ 14 17,544 25/02/2022, Saat: 14:19
Son Yorum: Hexciter
  Tıraş Sabunu Nasıl Köpürtülür ? eggman 135 137,889 26/02/2021, Saat: 20:53
Son Yorum: Mustafa40
  Hassas Bir Cilt İçin Tıraş Olmak tarkaner 21 9,465 21/11/2020, Saat: 22:24
Son Yorum: Tıraşçı
  Aceminin İlk Geleneksel Tıraş Tecrübesi Ve Tekniği esatakgul 6 5,140 21/09/2020, Saat: 17:39
Son Yorum: korgunv
  Tıras Terimleri - Kısaltmalar dikdik_s 27 23,360 21/05/2020, Saat: 01:26
Son Yorum: GecayS
  Tıraş Sabunu Performans Kriterleri (Koruma, Kayganlık, Nemlendirme vs.) habaz 8 6,884 09/05/2019, Saat: 01:09
Son Yorum: korgunv
  Aceminin Tıraş Makinesi Kararsızlığı esatakgul 10 6,817 03/02/2019, Saat: 10:05
Son Yorum: jegal
  ustura tıraşı ve görerek tıraş yunusso 13 8,306 17/12/2018, Saat: 20:48
Son Yorum: habaz

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: