eski tıraş aletleri
Arkadaşlar merhaba,
fotoğraftaki Gillette marka DEopen comb tıraş bıçağı hakkında yardımınızı istiyorum.Tarakların tırnaklarından ikisi eğilmiş .düzeltip kaplama yaptırmaya değermi.Birde tıraş aletini kullanan ve bilgisi olan arkadaşların yorumunu rica edvXZNYA.jpg1VNZjB.jpgnjENYN.jpg
Hocam ,ısıtarak düzeltilebilir ama garanti değil, yoksa kırılma olasılığı yüksek.
Gümüş tamircileri yapabilir diye tahmin ediyorum.Tırnaklar çok ince değil.
Bence uğraşmayın, bu alet çok aranan bir alet değil, kolayca bir diğerini bulabilirsiniz.

Aletin hikayesine gelince;geltır ile tanıştıktan sonra bütün etraf geleneksel tıraş aletleri için seferber edildi .Buda bir kardeşimin bugün bana hediyesi oldu.ilk tıraş aletim gillette slim di.Konunun merakı değişik arayışlara itince yaptığım araştırma ve forum incelemesinde ed89 veya merkur progress in arasında bir seçim yapmaya çalışıyorum.Tamamen tesadüfü olarak 3 parçalı gillette yi bulunca tıraş için kullanabilirmiyim diye merak ettim.Sizden ricam kullanan arkadaşlar varsa yorumları
iyi akşamlar
Gillette Old Type Ball End çok değerli olmayan ama açık taraklı yapısı ile birkaç günlük sakallarda iyi iş çıkartan bir tıraş aleti, günlük tıraş için slim daha iyi bir çözüm olur diye düşünüyorum. Bende de iki adet var biri pirinç halde birini ise nikelaj yaptırdım. Nikelajdan sonra görünüşü epey düzeldi daha göz alıcı oldu, resimde kaplamadan sonraki halini görebilirsiniz, ancak gene de uzun zamandır sakal bırakmadığım için epeydir rotasyonumda değil. Ben 20 lira gibi bir ücrete nikelajcıda kaplatmıştım, gümüş ustasına rica ederseniz gümüş ya da altın kaplayabiliyorlar o da gümüş 20, altında 40 liraydı ama 5-6 ay oldu ben soralı, şimdi kaplama fiyatları biraz artmış olabilir. Eğik dişler hakkında bir fikrim yok, benim tıraş aletinin de dişleri eğik, görsel kusur dışında tıraşa bir etkisi yok diyebilirim. Saygılar.

DSC_0425.jpg
DSC_0424.jpg
DSC_0430.jpg
Arkolik Fırça Ekipman: http://tinyurl.com/recklesstr
recklesstr üstad yorumun için teşekkür ederim .Benim de önceliğim farklı tıraş aletleri edinerek kendim için en konforlu tıraşı yakalamak.Yoksa koleksiyon yapma amacında değilim.Bu yüzden konuyu açtım .Forumun benim açımdan en büyük handikapı her paylaşılanı merak etmem Rolleyes Amacım ideal fırça-sabun-makina kombinasyonu ile geleneksel tıraşa sürekli devam etmek.
saygılar
@marek komşum elinizde hangi makinalar var bilmiyorum benim en büyük tavsiyem elinizdeki makinalar ile tüm jiletleri denemeniz . bir tanesi size uygun düşmezse ozaman farklı makinalara yönelin.
Nani Kuş üstadım geleneksel tıraşa yeni geçiş yaptım .İlk makine wilkinson sonra bir feather popular aldım.Tesadüfen bulduğum gillette slim adjustible ile devam ediyorum feather popular çok agresif geldi.wilkinson la daha iyi anlaştım.ayarlı kelebek gillette favorim.Ama forumu okudukça insanın iştahı kabarıyor.Bu tarz bir açgözlülük de işi amacından çıkarıp bizi koleksiyoner yapmasın diyorum.Sizde durum nasıl gelişti?
@marek komşum ben gerek forum içi gerekse yabancı forumları okuyarak nokta atışları yapıyorum. Bunun için referans noktam kendimle benzer jild ve sakal yapısına sahip olanların görüşleri oluyor. Bende her ürünü ilgiyle okuyorum ama sadece okuyorum direk satın alma aşamasına geçmiyorum yani. eger doğanızda koleksiyonerlik varsa onu engellemek zor Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Pearl SSH-05 Açık Taraklı ve Rimei Tıraş Aleti Kıyaslama Atak 2 43 2 saat önce
Son Yorum: Atak
  Tıraş aleti bakımı Märzen 1 245 09/04/2024, Saat: 21:10
Son Yorum: BigHillMe
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,416 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  SATILIK: Pearl SS-04 Jiletli Tıraş Makinesi asrnnn 1 1,343 24/04/2023, Saat: 18:48
Son Yorum: asrnnn
  Mühle Rocca R96 Tıraş Makinesi ve Porsuk Kılı Fırça ferencpuskas 18 6,054 16/04/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: ferencpuskas
  Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti sfenks 190 97,357 01/04/2022, Saat: 12:36
Son Yorum: kaman
  Mühle R89 Grande Tıraş aletine uygun Jilet Tavsiyesi 4bigpower 12 5,447 02/12/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: 4bigpower
  Parker Variant - Ayarsızlara Ayar Veren Tıraş Aleti İncelemesi marv 20 6,886 15/10/2021, Saat: 08:26
Son Yorum: ekindgn
  Rex cut tıraş makinası Lawdilemma 18 12,189 10/06/2021, Saat: 14:00
Son Yorum: Oldman
  Muhle Rocca R94 Tıraş Aleti İncelemesi marv 13 6,119 19/05/2021, Saat: 23:37
Son Yorum: Lumberjack

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: