DE Jiletlerin Keskinlik Sıralaması
(18/12/2016, Saat: 19:16)İsmetaltan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Astra da tam iyi geliyor diyemem @Kaptan hocam perma fena sayılmaz ama personna ların astralardan keskin oldugu kanatindeyim perma için keskin degil demek pek dogru olmaz keskin ve konforlu lakin sonraki kaşıntı olayından ötürü favorilerimden degil...

Muhtemel ben yanlış okumuşum. Kusura bakmayın. Astra Personna'dan daha keskin okumuşum. Blush
Merhaba Komşular,

Mühle Türkiye firması internet sitesinden yayınladığı jilet seçimi, keskinliği, saklanması, kullanım sayısı ve tedarik edilmesi gibi konularda detaylı bir paylaşımda bulunmuş. İlgilenen arkadaşlar için aşağıya tablo olarak koydum. Ayrıca https://muehle-shaving.com.tr/blogs/blog...ir-her-sey inernet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Bence çok faydalı ve açıklayıcı bir keskinlik karşılaştırması yapmışlar. İlgilenenlere duyurulur.

opv4ll.jpg
Siteden inceledim de bana kalırsa hatalı bir liste olmuş en düşük sayının keskinliği belirttiği söylenmiş. Listeye göre kai astradan daha kör bir jilet çıkıyor Smile
Perma ilk tıraştan sonra fena keskinleşmiş.
"A Samurai always wears two swords."
(17/07/2019, Saat: 15:24)osaka23 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Siteden inceledim de bana kalırsa hatalı bir liste olmuş en düşük sayının keskinliği belirttiği söylenmiş. Listeye göre kai astradan daha kör bir jilet çıkıyor Smile

Size katılıyorum komşum. Bu jilet seçimi/incelemesi kesinlikle kişiden kişiye değiştiğine inanıyorum. Burada en keskin BIC chrome platinum, perma sharp ve Feather sonrası astra mavi etc. diye gidiyor. Tabi bu denemeyi yaparken alet ekipman sakal cilt durumu belirtilmemiş. O yüzdende göreceli ama fikir vermesi açısından yinede güzel bir çalışma olduğuna inanıyorum.

Kendi jiletleri olan bir firmanın bu şekilde pazar araştırması yapıp, keskinlik analizi paylaşması benim açımdan + puan Wink
Paylaşım için teşekkürler komşum. Tahmin ve deneyimlerimle hiç uyuşmayan sonuçlar var. Ayrıca Astra Superior Platinum, BIC Chrome Platinum, Gillette 7 O'clock SharpEdge (Yellow), Gillette Rubie Plus, Voskhod gibi bazılarının kullandıkça keskinleşmesi beni çok şaşırttı.
Paylaşılan tablonun asıl kaynağı Mühle Türkiye' nin kendi sitesinde de belirttiği gibi "refinedshave" sitesi.
Testleri yapan kişi hem kafa tıraşı hem de sakal tıraşını olduğu jiletleri farklı zamanlarda bir düzenek ile test ederek bu sonuçlara ulaşıyor.

Aşağıdaki bağlantıdan değerlendirmenin nasıl yapıldığı ve bu keskinlik ölçümünün ne şekilde gerçekleştirildiği hakkında bilgi edinebilirsiniz.

https://www.refinedshave.com/razor-blade...s-summary/
Keskinliğini birbirine yakın bulduğum jiletlerin listede çok farklı yerlerde sıralanmış olması kafamı biraz karıştırdı. Bana pek mantıklı gelmedi.
Ortada bir emek var, çalışmayı hazırlayan kişinin ellerine sağlık.
Çoğu kişiye göre en keskin jiletlerden biri olan kai bu tabloya göre resmen kör bir jiletmiş. Bence de baya tutarsızlıklar var tabloda
(17/07/2019, Saat: 15:50)ek_m Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Paylaşılan tablonun asıl kaynağı Mühle Türkiye' nin kendi sitesinde de belirttiği gibi "refinedshave" sitesi.
Testleri yapan kişi hem kafa tıraşı hem de sakal tıraşını olduğu jiletleri farklı zamanlarda bir düzenek ile test ederek bu sonuçlara ulaşıyor.

Aşağıdaki bağlantıdan değerlendirmenin nasıl yapıldığı ve bu keskinlik ölçümünün ne şekilde gerçekleştirildiği hakkında bilgi edinebilirsiniz.

https://www.refinedshave.com/razor-blade...s-summary/

Evet komşum birebir aynısı kaynak sizin bahsettğiniz gibi.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Double Edge Keskinlik ve Genel Puan Tabloları (refinedshave.com) drog 21 8,411 17/03/2022, Saat: 18:58
Son Yorum: Usturaci
Photo Çift taraflı jiletlerin mikroskopta incelenmesi efecanko 15 9,964 08/01/2020, Saat: 15:20
Son Yorum: AbuzTech
  Kullanılmış Jiletlerin imhası theunnamed 57 55,763 15/08/2019, Saat: 23:14
Son Yorum: Men-Sup
  Jiletler için sertlik sıralaması. hamdib 13 13,657 07/10/2015, Saat: 14:07
Son Yorum: hamdib

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: