Mıknatısla Jilet Tutan Tıraş Aleti (Rocnel Magnetic)
@emre-sti

Smile Evet güzel fikirmiş bu çalışmanız.

Neodyum mıknatıslar kolay kolay paslanmaz, kaliteli mıknatıslardır. Toplam 4 adet mini mıknatıs kanalı var, her kanalda aynı boyda iki mıknatıs var 4mm x 2mm boyutlarında. Altta kalan mıknatıs sanayi tipi sudan etkilenmeyen metal yapıştırma kimyasalı ile yapıştırılıyor, onun üstünde kalan ise sadece kendi mıknatıs gücü ile tutuyor, yani bu da şu demek, herhangi bir şekilde kullanılmaz durumda dahi olsa basit şekilde yerine yenisi ikame edilebilir. Mıknatıs marketlerinde (Türkiye'de bile çok var ) rahatlıkla 4x2mm mıknatıs bulabilirsiniz. İsteyene ücretsiz yedek de gönderilir zaten.
Bu arada mailinizi aldım, tamamdır.

Edit: Sap ve başlık tam uyumlu oldu bu şekilde, farklı saplarla da denedim, el alışkanlıklarına göre farklı saplar da denenebilir.

Saygılar.
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

@emre-sti doğrudur üstad daha önce hiç kullandım 50mm jiletleri ne makine ne usturada.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
https://www.instagram.com/u1071/
(17/12/2016, Saat: 01:11)utunc Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @emre-sti doğrudur üstad daha önce hiç kullandım 50mm jiletleri ne makine ne usturada.

50mm lik jiletler de kesinlikle bu sıkıntı yaşanmaz, ergonomisi sayesinde burun altı ve dudak gibi yerlerde çok güzel çalışıyor. Şuan ki prototip fırçalanmış yüzeye sahip, kumlu mu yapsak onu düşünüyoruz.
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

Benim paslanan mıknatıs enteresan çin malı olmasından ötürü, daha önce elimde çok küçük olan mıknatısları bir hafta su içinde, 1.5 ay paslı demir üzerinde beklettimbir şey olmadı sapın altında bir şey oldu ne olduysa el ile sıyırınca gidiyor gerçi

Eğer mümkünse iki tip üretin isteyen istediğini alsın, kumlu taraftarıyım

http://i63.tinypic.com/mv526h.jpg

bu resime bakınca polisajlı se50 nin pütürlü yapısı biraz kötü duruyor, ya kumlu olsun yada pütürsüz parlak ama göğnüm hep kumludan yana

(17/12/2016, Saat: 01:11)utunc Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @emre-sti doğrudur üstad daha önce hiç kullandım 50mm jiletleri ne makine ne usturada.

bir an önce başlamanızı tavsiye ederim.
Bende kumlu mat görünümü seviyorum futur daki gibi. Ayrıca olmazsa olmaz yeni bir sap gelsin artık elimiz çelik sapa alıştı diğerleri oyuncak gibi geliyor.

https://www.instagram.com/u1071/
Arkadaşlar şuan prototip olarak paylaştığım fotoğraftaki ürün fırçalanmış yüzey, kumlu değil, kumlu olanı da paylaşacağım Smile
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

@rocnel komşum Çok şık ve yaratıcı olmuş. Emeğinize sağlık.

@rocnel hocam bluebeard revenge veya benzeri bir sistemde calışan shavette tasarımı veya üretimi var mı planlar arasında...
@rocnel Murat bey çok şık bir tasarım olmuş, elinize sağlık . Kafanın küçülmesi ve tek parça haline gelmesi çok iyi olmuş. Mıknatıs kullanmak da çok iyi fikir, pratikte de verimliyse ne ala. Ayrıca mıknatıslar güzel bir görünüm de katmış.

Yanlardaki jilet taşmalarını minimuma indirilmesi fikrine ben de katılıyorum. Çünkü jiletin açıkta kalan uç kısımları gerçekten rahatsız edici olabiliyor. 0,5mm'lik açıklık sanırım jileti çıkarmak için düşündünüz, ancak başka yolu varsa ben sıfırlamanızı tavsiye ederim, hem görsel hem de konfor açısından.

Bir de jilet yüklemesini direkt olarak jilet kutusundan yapılabilir mi? Feather'ların kutusunda yanda bir çıkıntı var, o çıkıntının yerleşebilieceği bir delik açılsa ve deliğin açıldığı tarafta jilet giriş kanalı biraz geniş tutulsa sanki olabilir gibi. Bu fikiri uygulamak için yeni kafa tasarımı gerekebilir ve bir de kutunun yukarı aşağı hareket edeceğini düşünürsek pek uygulanabilir gibi durmuyor ama sizde de fikir geliştirme bitmiyor maşallah, belki bir hal çaresi vardır : )

Ayrıca aleti denemek veya satın almak için sıraya girmek isterim.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
(17/12/2016, Saat: 02:56)Tahir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @rocnel komşum Çok şık ve yaratıcı olmuş. Emeğinize sağlık.

Teşekkürler Smile

(17/12/2016, Saat: 14:31)İsmetaltan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @rocnel hocam bluebeard revenge veya benzeri bir sistemde calışan shavette tasarımı veya üretimi var mı planlar arasında...

Şuan için maalesef yok Smile

(17/12/2016, Saat: 14:59)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @rocnel Murat bey çok şık bir tasarım olmuş, elinize sağlık . Kafanın küçülmesi ve tek parça haline gelmesi çok iyi olmuş. Mıknatıs kullanmak da çok iyi fikir, pratikte de verimliyse ne ala. Ayrıca mıknatıslar güzel bir görünüm de katmış.

Yanlardaki jilet taşmalarını minimuma indirilmesi fikrine ben de katılıyorum. Çünkü jiletin açıkta kalan uç kısımları gerçekten rahatsız edici olabiliyor. 0,5mm'lik açıklık sanırım jileti çıkarmak için düşündünüz, ancak başka yolu varsa ben sıfırlamanızı tavsiye ederim, hem görsel hem de konfor açısından.

Bir de jilet yüklemesini direkt olarak jilet kutusundan yapılabilir mi? Feather'ların kutusunda yanda bir çıkıntı var, o çıkıntının yerleşebilieceği bir delik açılsa ve deliğin açıldığı tarafta jilet giriş kanalı biraz geniş tutulsa sanki olabilir gibi. Bu fikiri uygulamak için yeni kafa tasarımı gerekebilir ve bir de kutunun yukarı aşağı hareket edeceğini düşünürsek pek uygulanabilir gibi durmuyor ama sizde de fikir geliştirme bitmiyor maşallah, belki bir hal çaresi vardır  : )

Ayrıca aleti denemek veya satın almak için sıraya girmek isterim.

Teşekkür ederim, jileti yüklemek çok basit, belkide bu tip aletleri jilet yüklemede en emniyetli ve en basit olanı, o yüzden herhangi bir deşiklik olmayacak.

Evet kutudaki jileti yandan direk sürme fikri güzel ama inanın gerek yok buna, örnek olarak benim jileti bu alete takmam 2sn bile değil, herkes bunu rahatlıkla yapabilir. Özellikle bazı arkadaşlar her kullanımdan sonra jileti paslanmaması için çıkarmayı düşünüyorlar, onlar için çok ideal bir alet.

Kısa bir video çekip jiletin nasıl yüklendiğini göstereceğim sizlere Smile
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraş aleti bakımı Märzen 1 169 09/04/2024, Saat: 21:10
Son Yorum: BigHillMe
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,373 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  SATILIK: Pearl SS-04 Jiletli Tıraş Makinesi asrnnn 1 1,298 24/04/2023, Saat: 18:48
Son Yorum: asrnnn
  Mühle Rocca R96 Tıraş Makinesi ve Porsuk Kılı Fırça ferencpuskas 18 5,926 16/04/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: ferencpuskas
  rex envoy jilet tavsiyesi atlantis 1 1,425 23/12/2022, Saat: 03:29
Son Yorum: acz34
  Rocnel Elite Series (İlk Mesaj Güncel) rocnel 77 51,547 08/09/2022, Saat: 21:33
Son Yorum: My72
  Wilkinson sword'a jilet uyumu memoweb 6 2,692 24/07/2022, Saat: 22:12
Son Yorum: LiuShang
  Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti sfenks 190 96,779 01/04/2022, Saat: 12:36
Son Yorum: kaman
  Mühle R89 Grande Tıraş aletine uygun Jilet Tavsiyesi 4bigpower 12 5,311 02/12/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: 4bigpower
  Parker Variant - Ayarsızlara Ayar Veren Tıraş Aleti İncelemesi marv 20 6,806 15/10/2021, Saat: 08:26
Son Yorum: ekindgn

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: