Edwin Jagger Pure Porsuk kılı fırça
Aslında konunun dışına çıkmayı sevmem ve muhtemelen anlamsız tepkiler de alacağım ancak objektif bir gözlem özellikle döviz kurlarındaki yüksek seyrin, Türkiyeye giren ithal ekipmanların pazarlanması aşamasın da suistimal edildiğini düşünüyorum.

He bu arada iyi bir domuzcuk candır Smile
(22/04/2019, Saat: 01:05)atoprak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aslında konunun dışına çıkmayı sevmem ve muhtemelen anlamsız tepkiler de alacağım ancak objektif bir gözlem özellikle döviz kurlarındaki yüksek seyrin, Türkiyeye giren ithal ekipmanların pazarlanması aşamasın da suistimal edildiğini düşünüyorum.

He bu arada iyi bir domuzcuk candır Smile

Bazi urunler veya bazi saticilarda olabilir, ama bu urunun altinda yazildigi icin bende objektif degerlendirmemi yapmak istiyorum,

Urun EJ sitesinde: https://www.edwinjagger.co.uk/edwin-jagg...adger.html
20.83 pound vergisiz ve 25 pound vergili fiyati.
157 tl vergisiz ve 189 tl vergili.

Adamin sattigi fiyat 150 tl, bence makul sattigi fiyat. Genele yakin fiyatlarda satiyor.

Ayni fircayi bir yerden 15 pounda alabilirsen, ben diger saticilari pahali satiyor diye suclayamam.
Cunku bir yer kampanya yapmistir, cok urun almistir, bir sebebi vardir.
Ama satici her yerde 20-25 pounda satilan urunu, 30-35 pounda satiyorsa o zaman pahali satiyor diyebilirim.

Fiyatlari genelle kiyaslayinca, tiras sektorunde olan yerli saticilarin fiyatlari makul.

Ama daha ucuza buldugunuz yerleri paylasin, cunku para herkes icin degerli.
Ben Connaught Shavingi senin sayende ogrendim, bu firma genelden daha ucuza satiyor cogu urunu.
Ben bazi urunleri Amerikadan degil Connaught Shavingten aliyorum, cunku arada ciddi fiyat farki var.
Ama diger firmalar pahali satiyor diye dusunmuyorum, cunku sattiklari fiyatlar genelle ayni.
@CK89 komşum faydalı bir şeye değindiniz, para hepimiz için şüphesiz değerli, bu yüzden kampanyalar hakkında da sürekli birbirimizi bilgilendirmeliyiz.

Ben bugün proraso as bakarken, biz tıraşçıların her zaman tedarik ettiği yerlerin dışında bir sitede çok uygun fiyata buldum. 10-20 lira arası daha uygun hemde. Ama içime bir şüphe düştü hemen şikayetvar sitesinden firmanın adını yazdım, ellerinde olmayan ürünlerin satışını yapıyorlar 10-15 gün kargo yollamıyorlarmış gibi bir sürü şikayet okudum. Bu konuda da komşularımı uyarmak isterim, internet ortamı gerçekten her şeye açık ve hukukta bir sürü boşluklar var.

Ve şuraya gelmek istiyorum, ürün pazarlarken dövizi bahane edip fazla kar pesinde koşanlar elbet olmuştur ama birkaç araştırma yaparsanız zaten fiyatlar 3 aşağı 5 yukarı hep aynı seyrediyor. Bir art niyet ile fiyatlarla oynama söz konusu olsa bir firma bu ürünleri diğerlerinden uyguna satarak onları bozabilirdi. Ben tıraş ekipmanlarının fiyatları konusunda böyle bir şey saptayamadım.

bahsi olumsuz geçen firma: botanik ecza

Bu arada alışveriş etmeden yargılamam yanlış elbette. Sadece şikayetvar sitesini dayanak alarak konuştum. Proraso okaliptüs as losyon 100ml fiyatı 59,90 yazıyor, piyasada 80 lira dolaylarında.
(22/04/2019, Saat: 01:57)CK89 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bazi urunler veya bazi saticilarda olabilir, ama bu urunun altinda yazildigi icin bende objektif degerlendirmemi yapmak istiyorum,

Urun EJ sitesinde: https://www.edwinjagger.co.uk/edwin-jagg...adger.html
20.83 pound vergisiz ve 25 pound vergili fiyati.
157 tl vergisiz ve 189 tl vergili.

Adamin sattigi fiyat 150 tl, bence makul sattigi fiyat. Genele yakin fiyatlarda satiyor.

Ayni fircayi bir yerden 15 pounda alabilirsen, ben diger saticilari pahali satiyor diye suclayamam.
Cunku bir yer kampanya yapmistir, cok urun almistir, bir sebebi vardir.
Ama satici her yerde 20-25 pounda satilan urunu, 30-35 pounda satiyorsa o zaman pahali satiyor diyebilirim.

Fiyatlari genelle kiyaslayinca, tiras sektorunde olan yerli saticilarin fiyatlari makul.

Ama daha ucuza buldugunuz yerleri paylasin, cunku para herkes icin degerli.
Ben Connaught Shavingi senin sayende ogrendim, bu firma genelden daha ucuza satiyor cogu urunu.
Ben bazi urunleri Amerikadan degil Connaught Shavingten aliyorum, cunku arada ciddi fiyat farki var.
Ama diger firmalar pahali satiyor diye dusunmuyorum, cunku sattiklari fiyatlar genelle ayni.

Üstat, benim mesajım zaten geneldi.
Bu fırçanın piyasasını zaten hiç bimiyorum ... konuyu okurken, konunun bu yöne doğru evrildiğini gördüğüm için yazdım .. yoksa evet, Türkiye de geçerli bir rakama satılıyor gibi gözüküyor. Başka ithal ürünler de var normal fiyatlara satılan mesela Proraso gibi .. veya jiletler gibi ... ama diğer ürünlere pek aklım yatmıyor. neyse..

Bu arada Connaught da takipsiz gönderi seçeneği kalkmış .. gönderi fiyatıda 9 Sterlin civarına çıkmış... 22 sterlini geçmeden yapılacak alışverişte büyük rakam çıkıyor.. çoğu ürün de esprisi kalmıyor pek .. bir ingiliz sitesi var bir tek sanırım takipsiz gönderi yapan ... Amerika dan da gümrük bedelini ödemeden, 25usd altına alınabilecek mantıklı seçenekler çok değil ...

Aman yaaa... zaten işimiz sadece traş olsaydı, yurdumun öz ve öz çocuğu Arko sabunu, Banat veya Başak fırçaya sürüp ve Perma Sharp sineği kaydırırdık ...acık şımarıklık arayışındayız, tüm mesele bu, olsun o kadar Smile
(22/04/2019, Saat: 10:05)atoprak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstat, benim mesajım zaten geneldi.
Bu fırçanın piyasasını zaten hiç bimiyorum ... konuyu okurken, konunun bu yöne doğru evrildiğini gördüğüm için yazdım .. yoksa evet, Türkiye de geçerli bir rakama satılıyor gibi gözüküyor. Başka ithal ürünler de var normal fiyatlara satılan mesela Proraso gibi .. veya jiletler gibi ... ama diğer ürünlere pek aklım yatmıyor. neyse..

Bu arada Connaught da takipsiz gönderi seçeneği kalkmış .. gönderi fiyatıda 9 Sterlin civarına çıkmış... 22 sterlini geçmeden yapılacak alışverişte büyük rakam çıkıyor.. çoğu ürün de esprisi kalmıyor pek .. bir ingiliz sitesi var bir tek sanırım takipsiz gönderi yapan ... Amerika dan da gümrük bedelini ödemeden, 25usd altına alınabilecek mantıklı seçenekler çok değil ...

Aman yaaa... zaten işimiz sadece traş olsaydı, yurdumun öz ve öz çocuğu Arko sabunu, Banat veya Başak fırçaya sürüp ve Perma Sharp sineği kaydırırdık ...acık şımarıklık arayışındayız, tüm mesele bu, olsun o kadar  Smile

Urunun altina yazildigi icin yazmistim, diger ithal urunleri bilmiyorum. Ama Connaught Shaving her yerden ucuz.
Arkoyla permasharpi bende cok seviyorum. Keyifli tiraslar.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Porsuk kılı fırça tavsiyesi Murat06 gs 4 1,178 23/11/2023, Saat: 21:13
Son Yorum: Murat06 gs
  Silvertip Fırça tavsiyesi Andreichu 0 823 20/06/2023, Saat: 20:38
Son Yorum: Andreichu
  Yaqi TwoBand Badger FIrça kerem_tokd 14 2,602 14/05/2023, Saat: 04:23
Son Yorum: kerem_tokd
  FRANK SHAVING 24mm finest fırça ilk izlenimler papazerigi 274 375,919 22/10/2021, Saat: 14:15
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Frank Shaving Manchurian Pure Badger Tıraş Fırçası İncelemesi ArdıçKatranı 32 27,104 08/09/2021, Saat: 16:59
Son Yorum: yigit
  Kent BK8 Pure Badger Mutlucan 2 2,347 24/05/2021, Saat: 23:08
Son Yorum: Mutlucan
  HJM Porsuk Fırçalar Tıraşolog 2 2,111 23/03/2021, Saat: 15:56
Son Yorum: Tıraşolog
Wink Saponificio Varesino HMW Fırca dikdik_s 23 16,135 28/12/2020, Saat: 22:26
Son Yorum: Mstyldz
  Porsuk Fırça Tavsiyesi sellom 758 458,369 20/09/2020, Saat: 17:27
Son Yorum: Erdem009
  Porsuk Fırçayı sıcak tutma Perseus 13 7,702 14/09/2020, Saat: 20:11
Son Yorum: marv

Hızlı Menü: