Hi Fi kulaklik tavsiyesi
Grado Sr 80 sahibiyim. Rock, hard rock ve klasik müzik dinlerken en iyi seçimi yaptığımı söyleyebilrim. Penanın, parmağın tellere sürtme sesini bile alabiliyorum.

Genel kullanım için (flim, pop müzik) bass'lar yetersiz gelebilir. Birde açık yapıda olduğu için yanında oturan kişi sen ne dinlersen her şeyi duyuyor.

Hem Grado için geleneksel bir kulaklık diyebiliriz. Ailenin 3. nesli tarafından el yapımı üretim yapıyorlar.
Dubai Havaalanı Free Shop ta gezerken bir yerde Bose SoundTrue kulaklık gördüm indirimdeydi. Türkiye de fiyatlar 750-800 civarındayken fiyat orada 350 TL idi. Daha yeni AKG kulaklık aldığımdan arkadaşıma teklif ettim ve talebiyle 1 tane aldım. Geçen Mayıs taydı. İkincisini kendime almadığım için ne kadar pişmanım. Şimdi fiyatı Türkiye de 850 TL civarında. Yurt dışında da 250 dolar civarı.

Son pişmanlık fayda etmiyor malesef Sad.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
(10/12/2016, Saat: 00:19)aerials Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Grado Sr 80 sahibiyim. Rock, hard rock ve klasik müzik dinlerken en iyi seçimi yaptığımı söyleyebilrim. Penanın, parmağın tellere sürtme sesini bile alabiliyorum.

Genel kullanım için (flim, pop müzik) bass'lar yetersiz gelebilir. Birde açık yapıda olduğu için yanında oturan kişi sen ne dinlersen her şeyi duyuyor.

Hem Grado için geleneksel bir kulaklık diyebiliriz. Ailenin 3. nesli tarafından el yapımı üretim yapıyorlar.
+1... 5 yıldır kullanıyorum hala daha kaliteli sound stage e denk gelmedim hele de bir kulaklık ampli si kullanılıyorsa ve waw, flac ya da Alac dinliyorsaniz off...

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Arkadaslar daha birkac ay once massdroptan aldıgım koss kulaklıgın kafa bandını 2ci dir kırıyorum, massdrop ve koss hatalı bir plastikten uretmis bu urunu uzucu. ilkini yapıstırdıydım, bir sure sonra baska yerinden de kırılınca bende salter attı, elimde komple kırdım. 2 saatir bilgisayar basında film izlerken vs. kullanabilecegim uygun fiyatlı ozellikle deri pad li olmayan yumusak sunger veya valeur kaplamalı bir kulaklık bakıyordum. Keske Sennheiser 407 serisinden bir tane de yedek alsaymısım zamanında, harika bir kulaklıktı cok uygun fiyata. Onun yerine 408 modeline gecmisler fiyat 100usd lara varmıs gereksiz. Neyse uzatmayayım su urunu buldum, an itibari kargosunu ile hesaplayınca amazon fiyatına yaklasık bir fiyata geliyor.
Incelemelerinde guzel yorumlar alan, uzun kablolu cok rahat bu kulaklık bilgisayar basında veya tv izlerken kullanım ihtiyacınız varsa guzel bir urune benziyor bilginiz olsun.
6z96pc.jpg
https://www.hepsiburada.com/pioneer-se-m...00000A08YN
massdrop hifiman'le de sorun yasadi uretim kalitesi konusunda. olumsuz yorumlari halen massdrop sitesinde ve headfi' de falan bulunabilir muhtemelen. ben de hifiman kullandim distrubutorden alarak. bahsedilen sorunlar yoktu, oldukca kaliteli uretilmisti (focal beklememek lazim tabi) diyecegim massdropa supheyle yaklasiyorum.
@ohtararan

Valla dostum, massdroptan son donem kasınıyordum Sennheiser 6xx veya 5xx serilerine sulanıyordum. Yok abi bir daha ben sahsen almam. Ozel seri yaptırıp kaliteden odun verdirip ucuza mal ettiriyorlar ureticiye sanırım. Kph30 modeli koss a uzuldum, yakısmadı markaya bu.

Neyse pioneer i siparis verdim gelince biraz kullanıp kısa yorumlarım. Su anda o gelene kadar Sennheiser 407 ile cok mutluyum.
hd6xx 650 ile ayni yorumlarini okudum, grafikler de buna isaret ediyor. sikayet eden de olmamis 6xx icin. kendini kanitladi artik tune'u yillardir begeniliyor. bana biraz kapali geliyor sennheiser tonlamasi genel olarak, zevk meselesi bu kismi tamamen. pioneer in kulakliklarini hic denemedim, hatta bu yolladigini da ilk defa goruyorum. gelsin benim amfiyle de deneriz.
senheiser dedigin gibi 6 serisi daha naturel tarafta ses olarak.
30usd lik pioneer dan pek beklentim yok dizi izlerken falan pc de ki sesi iyi versin yeter ama yabancı yorumlar ummadıgım kadar guzel gorunce sasırdım dur bakalım.
Sana bir Grado 225 gider hocam. Biz daha once ne dinliyormusuz olursun valla anladıgım kadarıyla hosuna gider senin. Philips fidelio muydu neydi o seriyi de begenmistim ben. L2 simi ne hala duruyor arada dinliyorum ama senin zevke gelmez gibi, bir bulustugumuzda dener bakarız.
Hatta havalar ısındı, motorla bi ayvalık yapma zamanı geldi, yuklenip geleyip.
gel gel deneriz, bende bir tek b&w px kaldi, onu da sen bir dene.
Massdrop tan hd6xx i yaklaşık 1 aydır kullanıyorum @dikdik_s Serdar Hocam. Amp isteyen bir kulaklık 300 ohm empedans ı beslemek güç istiyor.

Massdrop ortaklığına rağmen oldukça üst kalitede bir kulaklık. Daha önce hd650 kullanmadım o yüzden karşılaştıramam ama malzeme kalitesi hd598 den çok daha iyi.

Ses konusu ise malum sennheiser tiz ve midleri öne alıp, bass ları geriye atan bir marka. Hd6xx daha çok renk vermeyen nötr bir kulaklık. Ses in sıcak tarafına pek uğramıyor. Gerçi ses konusunda odyofil üstadlar bu konuda çok daha doyurucu bilgi verebileceklerdir.

Ama özetle rock müzik dinleyen beni şu an için ziyadesi ile memnun eden bir kulaklık 6xx. Kararsızlığımdan giriş seviyesi bir amp ile (smsl) besliyorum. İlerde kaliteli bir balanced amp alıp bir de o zaman yorumlarım. Ama amp sız bir hd6xx den de birşey beklenmemeli diye düşünüyorum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sigara Tavsiyesi. Tıraşçı 1 1,548 30/11/2022, Saat: 20:36
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tatil için otel tavsiyesi gakgoş 21 23,140 17/11/2022, Saat: 15:17
Son Yorum: alieren
  TV Tavsiyesi izbe 29 24,486 14/07/2022, Saat: 10:42
Son Yorum: exselans
  Televizyon Tavsiyesi Kendineözgü 69 74,408 13/07/2022, Saat: 17:03
Son Yorum: mixfruit
  Şehir içi ulaşım için bisiklet tavsiyesi sfenks 18 10,859 06/07/2022, Saat: 16:26
Son Yorum: mixfruit
  Gunluk Parfume tavsiyesi Oldstyle 6 2,285 01/06/2022, Saat: 22:23
Son Yorum: mertcanartan
  Akıllı Telefon Tavsiyesi eggman 295 281,556 03/05/2021, Saat: 01:05
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Hediye Tavsiyesi SKYBRAVE 39 25,715 28/10/2020, Saat: 10:38
Son Yorum: batmanforever
  Su arıtma cihazı tavsiyesi ziyanınjileti 36 16,041 04/08/2020, Saat: 17:59
Son Yorum: çayağzı
  Yüzücü Arkadaşlardan Gözlük Tavsiyesi KCL41 10 4,793 08/07/2020, Saat: 16:59
Son Yorum: Nani Kuş

Hızlı Menü: