Hi Fi kulaklik tavsiyesi
Uzun süreli kullanımda kulak ağrıtmayan kulaklık arıyorsanız stüdyolarda kullanılan ve bilinen markalardan olan beyerdyamic Dt 770 pro tavsiye edebilirim. Flat kulaklık olduğu için biraz farklı gelebilir. Frekans aralığı ve tepkisi çok iyidir.
Senelerin meshur Koss Porta Pro nun bluetooth versiyonu cıkmıs. Uygun fiyatı ile senelerin modeli normal kablolusunun aynı sesini verirmi bilemem ama massdropta gorunce paylasmak istedim.
https://www.massdrop.com/buy/koss-porta-...iscussions
Serdar abi, aynı sesi verebilir mi kısmı aslında uzun uzun tartışmalı bir şey. Eğer içine koydukları DAC çipi senin kullandığın kaynaktaki DAC çipinden kaliteli veya aynı ayardaysa bence verebilir. Eğer içine senin kullandığın kaynaktan daha düşük kalitede bir DAC çipi taktılarsa vermez. Yani aynı sesi verip vermemesi her kullanıcı için değişkenlik gösterecektir.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Dogru diyorsun kardesim, iste takıp denemeden anlasılmıyor.Koss da daha yeni urun oldugu icin pek kullanıcı yorumuda fazla yok daha, o yuzden soru isaretli diye yazdım kenara.
Dedigine ornek olarak, Kablosuz urun olarak samsung level pro kullanıyorum 2 senedir, sesinden memnunum bana yetiyor. Bluetooth deyip kotudur onyargısı olusturmamak lazım.
dac cipi ile alakali ancak yeterli degil. amplifikasyon islemi de onemli. su anki teknoloji aptx hd ile aktarabiliyor. cd kalitesinden iyi ancak kabloyla aktarim kadar iyi degil. porta pro seviyesinde bir kulaklik icin yeterli bir veri yine de. tabi bir de zamanlama giriyor isin icine, yani kablolu akratim ile wasapi baglanti tercih ediyoruz zamanlama icin ama mesela bendeki px asio ile baglaniyor bluetooth tercih edince. yine evet soyluyorum bu seviyede bile henuz kablolu ile ayni sesi veren yok. mesela px amfi guzel secilirse kabloda cosuyor, h7-h8 hakeza.... diyecegim ozgurluk olarak guzel ama ayni sahneyi, ayni detayi beklemek henuz erken.
@ohtararan hocam;

Astell&Kern XB10 için ne dersiniz? Bi ara 75$ a almayanı dövüyorlardı.
astell&kern denemedim hic kesin bir yargiyla konusamam hakkinda ancak her turlu bluetooth aktarim icin yukaridaki ilkeler gecerli. farkli firmalar farkli yontemler ile bir seyler yaptiklarini soyluyorlar. mesela sony veriyi sikistiriyorum oyle yolluyorum, alicida tekrar acip kaybi en aza indirgiyorum diyor. b&w ben alici tarafinda cozunurlugu yukseltiyorum diyor vb. ancak her kablosuz kulakligi iyi bir amfi ve kablo ile test ettiginizde kazin ayagi cikiyor ortaya. yine de rahatlik acisindan bazi dinlemelerde tercih edilebilecek kadar kalite var bu seviyede. xb10 icin de ayni seyi soylemek mumkun zannederim. ornek ne olabilir, mesela spotyfi ya da youtube gibi kalitesiz kaynaktan gelen bir ses cikisiniz vardir. kitap okuyayim, ya da su maillere bakayim o arada deyip, aklinizin detaya cok takilmayacagi yerde konforu guzel, ben kullaniyorum kendi adima.
Google audio almıstım ben ama kutusunu bile acmadım, Jbl Flip4 oldu bizim evin ses sistemi haftasonları frank sinatralar, jazz masterslar harika dolduruyor salonu. Hanımda bende cok memnunuz.
O tarz bluetooth gonderici vs. ihtiyacı olan varsa o google ı gonderebilirim isteyen olursa aklınızda olsun.
Sadece 29 kisiymisiz alan. O pisman 29 kisi diye, whatsapp grubu kurmamak dilegiyle.
mmv7n7.jpg
@dikdik_s 2 kere S.M.S.L dac aldım biri 15 gün biri 3 ay sonra bozuldu Big Grin böyle bir hata yapılmaz bence.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sigara Tavsiyesi. Tıraşçı 1 1,548 30/11/2022, Saat: 20:36
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tatil için otel tavsiyesi gakgoş 21 23,143 17/11/2022, Saat: 15:17
Son Yorum: alieren
  TV Tavsiyesi izbe 29 24,491 14/07/2022, Saat: 10:42
Son Yorum: exselans
  Televizyon Tavsiyesi Kendineözgü 69 74,414 13/07/2022, Saat: 17:03
Son Yorum: mixfruit
  Şehir içi ulaşım için bisiklet tavsiyesi sfenks 18 10,866 06/07/2022, Saat: 16:26
Son Yorum: mixfruit
  Gunluk Parfume tavsiyesi Oldstyle 6 2,286 01/06/2022, Saat: 22:23
Son Yorum: mertcanartan
  Akıllı Telefon Tavsiyesi eggman 295 281,582 03/05/2021, Saat: 01:05
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Hediye Tavsiyesi SKYBRAVE 39 25,722 28/10/2020, Saat: 10:38
Son Yorum: batmanforever
  Su arıtma cihazı tavsiyesi ziyanınjileti 36 16,065 04/08/2020, Saat: 17:59
Son Yorum: çayağzı
  Yüzücü Arkadaşlardan Gözlük Tavsiyesi KCL41 10 4,795 08/07/2020, Saat: 16:59
Son Yorum: Nani Kuş

Hızlı Menü: