D.E. Tavsiye
(22/11/2016, Saat: 22:29)ramsey879567 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cevaplar için tekrardan teşekkürler. Ben o zaman  jilet  denemelerine başlayayım, bu arada jilet tavsiyeniz var mı?

Hocam eline ne geçerse dene , ama jiletleri bir kez veya iki kez kullanıp hemen infaz etme . Bazen aynı kutuda ki jiletler farklı olabiliyor , bazen aynı jileti ikinci kez kullandığında yanında ki ekipmanları ( pre shave , sabun vs. ) değiştirince geçen tıraş yüzünü parçalayan jilet aksi bir biçimde çok iyi sonuçlar verebiliyor .
Makine , jilet bir tarafa kullandığın sabun , pre/after shave , fırça vs. bunlara da dikkat et . Olay sadece makinede yada jilette bitmiyor neticede .

Saygılar ,
Forumu okuyorum ama bütün başlıkları tek tek baktım cevabı bulamadım acaba de89 çok mu hafif diye soru sordum.Sonuçta burası forum.Tecrübeli arkadaşların deneyeyimlerini merak ettim.
(22/11/2016, Saat: 22:08)serjames Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de uzunca bir süre suçu 89 a attım , son bir kaç aydır tekniğin de gelişmesi ile 89 la çok güzel tıraşlar oluyorum . Sakalın yatık olması ile pek ilgisi yok .
"Sakalım yatık , cildim çok hassas , hatta en hassas cilt benim inanırmısın , bu alet çok mild " tarzı yorumlar yeni başlayıpta istediği sonucu veya mükemmel sonucu hemen yakalamayan arkadaşların kullandığı tarz da yorumlar . Yeni başlayan arkadaşlara baksan hepsinin cildi hassas Big Grin .....
Sabredin . Üstüne gidin . Ne demişler "Sabreden derviş , muradına ermiş "

+1
Ben yatık sakala hiç bir şekilde 89 önermiyorum Önerimde bulunanlar küçük bir alanda yatık sakalı olanlar bana göre bu şekilde yatık sakalı olanlara 89 uyabilir diğer türlü olmaz . 89 ile 2 yıla yakın sabırla traş oldum elimde dünya kadar jilet mevcut ve herseferinde iyi traş ön hazırlığı yaparım .Benim boyun bölğem full yatık cildim normal sakallarım orta sert bu şekilde sakala uygun olan makinalar
1.Futur
2.slant özelikle ikon x3
3.Rocnel DE-P
4.cobra SE
Bunlar dışında bir sürü makina denemelerim ve kullanmalarım oldu fakat uygun olanlar sadece 4 tane
Traş ön hazırlığı yeterli olmadığı sürece hangi makinaların ve jiletlerin önemi Yok az çok tahriş yaşarsınız .
Sorunuza gelince 34 c almanız gerekli değil teknik olarak sıkıntı yoksa tavsiyem Rocnel DE-P modeli . Progress çoğunluk tarafından sevilen bir makina ama bana uymadı eğer sizinde yatık sakalınız benim kine benziyorsa hiç bulaşmayın . En doğru kararı almış olduğunuz makinayı uzun süre değişkenlere girmeden anlayabilirsiniz .
DE/R89 iyi alettir ancak bizim Akdeniz tipi sakallara ve cogunlugumuzun tıraş alışkanlıklarına uymadığını düşünüyorum.
Tıraş aletlerinin alt tablasını çıkarıp tıraş olan bir neslin torunlarıyız Smile
Zaten bu aletle başlayanlarin büyük çoğunluğu daha agresif ya da farklı arayışlara giriyor. Bunun sebebini sadece teknik eksikliği, yetersiz ön hazırlık vs. olarak görmüyorum.
Yahu en azından Cella sabun kullanıyoruz Smile
Her tıraşta pre Shave, yağ , sıcak havlu kullanacak halimiz yok.
89'un yanına başka DE'ler ekleyince insanın eli pek gitmiyor zaten. Arada bir kullanıyor insan.
Ben De89'u beğenen ve verim alabilen biri olarak bunları yazmak istedim.
Önerim Progress. Evet eksileri var, ama Progress varken DE89 ya da 34C kenarda kalmaya mahkum oluyor.
Kişisel tecrubelerimdir. Kişiden kişiye çok değişiklik gösterebiliyor.
Tamamen farklı bir bakış açısını getirmek amacıyla yazıyorum.Öncelikle Hoşgeldiniz Hocam.Aradığınız cevaplar bu forumda yatıyor,bir kere bundan emin olabilirsiniz.Alet tavsiyesi genellikle ilk sorulan sorulardan bir tanesi.Yardımcı olmak adına acaba sakal yapınızı gösterir bir resim paylaşabilir misiniz?Eminim size benzer sorunları olan ve çözüme kavuşturmuş üyelerimiz vardır.Ayrıca cilt yapınız nedir?Bildiğiniz herhangi bir alerjiniz var mı?Bunları başlangıçta betimlemenin doğru sonuca ulaşma açısından faydalı olduğunu düşünüyorum.89 mild bir alet,diğer aletlerle kıyaslandığında ama ben de çoğunlukla harika tıraşlar çıkartıyorum,çok da severim.Tabii ki sakal yapımızın farklı olduğunu belirtmek isterim.Belki de konu tıraş tekniği ve doğru tutuş açısıyla alakalıdır.Hemen tıraş teknikleri bölümüne göz atmanızda fayda var.Jiletler konusunda pek değerli bir çok inceleme mevcut,eminim faydalı olacaktır.Kısaca anlatmak istediğim,geleneksel tıraşın tamamen kişisel bir olgu olduğudur.Çünkü hepimizin sakal,cilt,tıraş tekniği,köpük hazırlama,kullandığı jilet,kullandığı fırça vb. birçok değişkeni içinde barındırıyor.En doğrusu sizin doğrunuz.Kendi serüvenimden yola çıkarak her jilet,her alet,her vb. tıraş ekipmanını denemenin uzun vadede olumsuz bazı sonuçları olduğu kanısındayım,maddi ve manevi Smile Sormayı unuttum evli misiniz,eşiniz ne diyor,ne banyo dolabı boş mu,hay hay Smile
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
(22/11/2016, Saat: 20:14)LiuShang Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 34c r89dan bi tık agresiftir. Sanırım onuda mild bulursunuz. Almışken progress alın derim.

+1

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Bizim kalbimiz hep kırıktır çocuk. Ama, yinede eksik etmeyiz sol cebimizden umudu..

Nazım Hikmet
Farklı farklı jiletlerden birer kutu alın ve sırayla denemeye başlayın bence. Eğer sakalınız gerçekten çok yatık ise 89 sizde iyi sonuç vermeyebilir ama bunu ancak kendi sakalınızda bir süre test ederek en iyi cevabı alırsınız.
Progress +1
Progress +1 komşum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ara sıra traş için tavsiye ostrich 12 2,948 01/06/2022, Saat: 22:08
Son Yorum: mertcanartan
  Günlük Tıraş Aleti Tavsiye mimaradam 40 63,137 01/04/2021, Saat: 02:13
Son Yorum: Trashman
  Merkur 42C mi 34C mi tavsiye Erkantek 55 27,888 20/09/2020, Saat: 00:27
Son Yorum: gibicibicis_34
  ilk makine için tavsiye celik_ 5 12,893 25/10/2011, Saat: 12:30
Son Yorum: piankhy