Outdoor Camping Trekking
Gearbest' ten aldığım ilk parti ürünler geldi bugün Smile

kE6Dmm.jpg

NkDomP.jpg
Haydi hayırlı tıraşlar...
Amazon siparişim geldi sonunda. Uzun sürdü biraz bu sefer. Tava eksik, önerisi olan var mı Big Grin.

lEVnRk.jpg
(26/10/2016, Saat: 22:09)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Amazon siparişim geldi sonunda. Uzun sürdü biraz bu sefer. Tava eksik, önerisi olan var mı Big Grin.

lEVnRk.jpg

tavalar husunda @arapaho komşumuza sorabilirisiniz. Kendisi evde tavalara özel raf yaptı. Tavaları honladı yağladı balladı. Demir tavalardan bahsediyorum tabii. Geçenlerden yeni aldığı demir tavada muhteşem et pişiridi bana... Big Grin

edit: termosun altında teneke bardak mı var? yoksa Bisiklete takma aparatımı Big Grin
hayırlı olsun iyi günlerde kullanın
kürkü yırtık kel kör kirpi'nin arkadaşı...
(27/10/2016, Saat: 10:54)PisPorsuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: tavalar husunda @arapaho komşumuza sorabilirisiniz. Kendisi evde tavalara özel raf yaptı. Tavaları honladı yağladı balladı. Demir tavalardan bahsediyorum tabii. Geçenlerden yeni aldığı demir tavada muhteşem et pişiridi bana... Big Grin

edit: termosun altında teneke bardak mı var? yoksa Bisiklete takma aparatımı Big Grin
hayırlı olsun iyi günlerde kullanın

@pisporsuk, rafın tahtalarını kestirdim ama daha birleştiremedimSad @OnLyTNT hayırlı olsun matara, geniş ağızlı olması nedeniyle benimde listemde olan bir matara. En güzel tarafı ateşte su kaynatabiliyorsunuz.

Tava için seçenek çok, doğada mı kullanacaksınız?
@PisPorsuk, teşekkür ederim. Alttaki çelik kupa, kulbu açılıyor.

@Arapaho, size de teşekkür ederim. Evet, geniş ağızlı olması ve ateş üstüne konabilmesi özellikle tercih sebebimdi.

Tavayı doğada kullanacağım. Biraz araştırdım aliminyum olanları sağlık sebebiyle, döküm olanları ağırlıkları yüzünden eledim ama yine de döküm düşünebilirim. Tam aradığım şey 20 cm çaplı çelik bir tava aslında. Amazon' da uygun bir tane bulmuştum ama buraya göndermiyor. N11 gibi yerlerde 40-50 TL' ye tavalar var, tek sorun sapları ama çok önemli değil. Böyle bir tava alıp geçebilirim. Bir de titanyum seçeneği var ama cazip gelmedi bana. Tava koleksiyonunuzu görmek lazım Big Grin.

Tavayı da alınca ilk işim havalar iyice soğumadan şöyle dağda yürüyüş sonrası güzel bir biftek ziyafeti çekmek olacak Big Grin.
(27/10/2016, Saat: 13:15)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @PisPorsuk, teşekkür ederim. Alttaki çelik kupa, kulbu açılıyor.

@Arapaho, size de teşekkür ederim. Evet, geniş ağızlı olması ve ateş üstüne konabilmesi özellikle tercih sebebimdi.

Tavayı doğada kullanacağım. Biraz araştırdım aliminyum olanları sağlık sebebiyle, döküm olanları ağırlıkları yüzünden eledim ama yine de döküm düşünebilirim. Tam aradığım şey 20 cm çaplı çelik bir tava aslında. Amazon' da uygun bir tane bulmuştum ama buraya göndermiyor. N11 gibi yerlerde 40-50 TL' ye tavalar var, tek sorun sapları ama çok önemli değil. Böyle bir tava alıp geçebilirim. Bir de titanyum seçeneği var ama cazip gelmedi bana. Tava koleksiyonunuzu görmek lazım Big Grin.

Tavayı da alınca ilk işim havalar iyice soğumadan şöyle dağda yürüyüş sonrası güzel bir biftek ziyafeti çekmek olacak Big Grin.

üstat biraz büyük gelebilir , ben evde kullanıyorum gayet güzel, döküm tavayı bile aratmıyor diyebilirim, bakımı dikkat istiyor, yıkayıp hemen kurulamak gerekiyor, hafif sayılır, stokta kalmamış görünüyor ama aklında olsun, %100 demir tava Smile

http://www.enplus.com.tr/kela-demir-tava-11615/

(27/10/2016, Saat: 13:15)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tavayı doğada kullanacağım. Biraz araştırdım aliminyum olanları sağlık sebebiyle, döküm olanları ağırlıkları yüzünden eledim ama yine de döküm düşünebilirim. Tam aradığım şey 20 cm çaplı çelik bir tava aslında. Amazon' da uygun bir tane bulmuştum ama buraya göndermiyor. N11 gibi yerlerde 40-50 TL' ye tavalar var, tek sorun sapları ama çok önemli değil. Böyle bir tava alıp geçebilirim. Bir de titanyum seçeneği var ama cazip gelmedi bana. Tava koleksiyonunuzu görmek lazım Big Grin.

Komsum Alaman amazonunda 2 adet outdoor modelli celik set var TR yede yolluyorlar ---biri hesapli olan digeri de Tatonkanin ,ben 2.sini (bütceyi cok asmiyorsa tabii) tavsiye edecegim..artik gerisi size kalmis..kolay gelsin, Saglik ve afiyetle

https://www.amazon.de/OUTDOOR-Camping-Ko...ahl+pfanne

https://www.amazon.de/Tatonka-Topfset-Ca...ahl+pfanne
insan sorunlarını anlatmak ile onlara çözüm bulmanın aynı şey olmadığını anladığında artık büyümüş demektir
@OnLyTNT
@candova

Demir tavanın özelliği nedir , evde Lava marka döküm tava var etleri güzel yapıyor ama daima bahçede kullanmak zorunda kalıyorum , çok duman yapıyor
Demir tava da is ve duman durumu nedir , bildiğimiz demir mi yoksa çelik mi
(27/10/2016, Saat: 14:46)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @OnLyTNT
@candova

Demir tavanın özelliği nedir , evde Lava marka döküm tava var etleri güzel yapıyor ama daima bahçede kullanmak zorunda kalıyorum , çok duman yapıyor
Demir tava da is ve duman durumu nedir , bildiğimiz demir mi yoksa çelik mi

Üstat, hemen ısınıyor döküm gibi eti mühürlüyor. Ben memnunum. Çelik değil, demir tavaymış. Hemen paslanıyor ıslak kalırsa,

Duman çıkma durumu etteki veya marine ederken kullanılan yağın durumundan kaynaklı sanırsam

(27/10/2016, Saat: 13:15)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @PisPorsuk, teşekkür ederim. Alttaki çelik kupa, kulbu açılıyor.

Eğer faaliyet spor amaçlı değilse, malzemelerin ağırlığının çokda öenmli olmadığı, keyifli vakit geçirmek için kamp yapıyorum diyorsanız. Yani araçla veya hafif yürüyüşle kamp yerine ulaşıyorsanız, karbon demir tava öneririm. Karbon demir tava, içi emaye kaplı döküm tavalardan farklıdır. Döküm tavalar daha ağır olup içleri genelde emaye kaplıdır ve ağırlıklarından dolayı doğada kullanmaya uygun değillerdir. Cast iron denilen bu tip tavaların kaplamasız olanları daha iyi deniyor, Amerikan malı Lodge'lar en çok bilinenlerdendir. Create & Barrel getiriyor, ben 20cm'lik modeli aldım, şuanda en sevdiğim tavam. İçi emaye kaplı olanların bakımı daha kolaydır, deterjanla yıkayabilir, her seferinde yağlamanız gerekmez. Kaplamasız döküm ve karbon demir tavalara ara sıra seasoning denilen yağla sırlama işlemini uygulamanız gerekir.

Karbon demir tava Türkiye'de pek bilinmiyor. Kappa firmasından demir tava diye menşei belirsiz bir alüminyum tava göndermişlerdi, iade ettikten sonra Enplus'tan evde kullanmak için bir tane Fransız malı De Buyer aldım. Kela diye bir marka daha var ama tanımıyorum.

Yukarıda saydıklarımın hiçbiri outdoor kullanım için uygun değil, genel bilgi amaçlı yazdım. Kendi adıma konuşacak olursam, benim doğada kullanacağım tavayı gerektiğinde ateşin üzerinde kullanabilmeliyim, köze sokabilmeliyim, benzin veya gazlı ocakta kullanabilmeliyim. Hepsinden önemlisi, sapını çıkararak kolayca taşıyabilmeliyim. Bu tava tabiki karbon demir bir tava ancak yukarıda saydığım markalardan biri değilSmile kamp faaliyetlerinde kullanılacak karbon demir tava yukarıdakilerden biraz daha hafif ve sapı ayrılabilir olmalı (Ben kendime bu özellikleri belirlemiştim). Bu özelliklere uyan tavayı bulabileceğiniz linkleri aşağıda paylaşıyorum.

https://www.bestmadeco.com/products/the-...wn-skillet

http://www.campingwithhillbilly.com/products.php

http://www.belltent.co.uk/camping_with_soul/cooking

Bestmade'deki çok şık ama çok pahalı, Amerikan malı değil, aslında üretici İngiletere'den ama şimdi adını hatırlayamadım. Sapının vidalı değil, açıp kapanabilir olmasından dolayı Avustralya markası Hillbilly tavayı çok istedim ama Türkiye'ye göndertemedim birtürlü. Ben Belltent'ten 15 pounda aldığım sapı vida ile ayrılabilen tavayı kullanıyorum, memnunum. Linki kontrol ettiğimde benim aldığım model kalmamış. Linkteki kestane kızartmak için gördüğünüz delikli tavanın, deliksizi olması lazımdı sitede.

Biraz uzun oldu ama umarım faydalı olmuştur.
Kolay gelsin,

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Fotokapan, outdoor güvenlik tavsiyesi. laktik 13 10,531 17/03/2020, Saat: 18:15
Son Yorum: Legend

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: