Parker Adjustable Safety Razor
(25/01/2019, Saat: 16:46)Ibra35 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ptt kargo yurtdışı gönderide iki çeşit gönderi var.Ucuz olanı tercih edin ingiltere olduğu için sıkıntı olmaz.Kargo gönderisi paket boyutu ve desiye göre hesaplıyor.

Müsait olduğum bir zaman PTT kargoya gidip fiyatı öğrenirim. Ama Parker firmasının ben baskın bir tavrını sezemedim. Karşı taraf ile iletişim kuracağız, önayak olacağız diyor ama bir yandan şirket politikası diyor. Satın alınan yer sözleşme gereği değişim yapmam dese bitecek iş. Parker bile 1 yıl çok uzun bir süre diyorsa alışveriş sitesi ne der kim bilir. Smile

(25/01/2019, Saat: 16:48)ziyak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum ptt ile yurtdışına sağlam zarf ile gönderseniz takipli hali ile bile 30 40 falan tutmalı.

Ama şunu da belirtmeden geçemeyeceğim aynı sorun bende olsa bu tavırla yaklaşan firma ile büyük ihtimalle uğraşmazdım, sonuç alınması zor gibi.

Zarf gönderimi büyük ihtimalle yapmıyorlar komşum. Dosya gönderimi altında gönderebilirim ancak. Zarf gönderimi için uygun değil.
Ben de hiç böyle bir şey beklemiyordum. En azından karşı taraf üzerinde bir baskı kurar diye tahmin ediyordum ama sanırım onu da yapamaz. Zira benden ilk başta hangi siteden aldın, ne zaman aldın diye sorduğun da işkillenmiştim zaten. Kendileri konu hakkında bilgi mesajı atacaklarmış ve ben de ayrıca satın alınan site ile iletişime geçip, sil baştan sorunumu izah edeceğim. Tabi ben değil satın alan kişi yapacak ve o kişi ben değilim. İş deveye hendek atlatmaya benziyor. Sizin de dediğiniz gibi bu kadar uğraşmak istemiyorum.

(25/01/2019, Saat: 16:58)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üzücü bir durum @ziyanınjileti komşu. Yaşanılan sorunun en büyük nedeni markanın Türkiye'de mağazası olmaması. Mağazası olsaydı sorun bir şekilde çözülürdü. Mühle mağazasının müşteri memnuniyetine gösterdiği hassasiyet gibi.

Hocam bence şirket politikasından da kaynaklanan bir durum bu. Sadece Türkiye'de mağazası olmaması değil diye düşünüyorum.
Bu tarz sıkıntılı durumlar geltir camiasından bir dostumun başına gelince inanın kendi başıma gelmiş gibi üzülüyorum. Yurt dışına hiç çıkmayan, daha uzun bir süre de çıkma ihtimali görünmeyen ben, eğer adı geçen ülkeye gidip gelseydim veya o ülkede yaşasaydım oraya gidip gelen akraba veya arkadaşa rica eder oraya ulaştırmaya çalışırdım. Şimdi soruyorum koskoca geltir camiasında, yokmu İngiltere de yaşayan, akrabası, arkadaşı oraya gidecek olan. Bir rica ediversin atsın valizine. Zaten yükte ne ağırlık, nede taşıma zorluğu çıkarır minicik bir kutu.
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
Şuradan 'kayıtlı küçük paket' seçeneğini ve diğer bilgileri eklerseniz yaklaşık fiyat bilgisi edinirsniz.

https://www.ptt.gov.tr/Sayfalar/Gonderi/Gonderi.aspx
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

(25/01/2019, Saat: 16:59)Soner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu tarz sıkıntılı durumlar geltir camiasından bir dostumun başına gelince inanın kendi başıma gelmiş gibi üzülüyorum. Yurt dışına hiç çıkmayan, daha uzun bir süre de çıkma ihmatili görünmeyen ben, eğer adı geçen ülkeye gidip gelseydim veya o ülkede yaşasaydım oraya gidip gelen akraba veya arkadaşa rica eder oraya ulaştırmaya çalışırdım. Şimdi soruyorum koskoca geltir camiasında, yokmu İngiltere de yaşayan, akrabası, arkadşı oraya gidecek olan bir rica ediversin atsın valizine. Zaten yükte ne ağırlık nede taşıma zorluğu çıkarır minicik bir kutu.

Çok ince düşüncelisiniz komşum, teşekkür ederim. Smile İngiltere'ye gidecek olan varsa biraz beni beklesin, toparlandıktan sonra satın alınan internet sitesi ile iletişim kuracağım. Eğer Parker gibi onlarda 1 yıl uzun süre diyerek konuya girerlerse hiç zahmet etmeye değmez. Tongue

Şaka bir yana ben hiç üzülmedim komşular, sağlık olsun. Sadece yaşadığım sıkıntıyı buraya aktarıyorum ki bilginiz olsun. En önemlisi birilerinin vasıtası ile alışveriş yapmayın. Gerçi ben 2.el olarak satın aldım ve ilk sahibi Arda Bey doğru düzgün bile kullanmadığını söyledi ama tabii ben iletişim kurarken bunu söylemedim. Bunu söylesem belki çok daha farklı bir cevap alırdım.

(25/01/2019, Saat: 17:04)Delidumrul Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şuradan 'kayıtlı küçük paket' seçeneğini ve diğer bilgileri eklerseniz yaklaşık fiyat bilgisi edinirsniz.

https://www.ptt.gov.tr/Sayfalar/Gonderi/Gonderi.aspx
Komşum o mektup postası. Benim bu Variant'ı sağlam bir şekilde yüksekliği en az 10 cm, büyüklüğü 25 cm ve eni 12 cm bir kutuya koyacağım. Dosya gönderimine bile kabul etmezler diye düşünüyorum.
@ziyanınjileti komşum geçmiş olsun. Parker markalı birkaç aletim var. Hiçbirinde de kalite kontrol bağlamında aradığımı bulamadım. Bu yüzden de bir daha almam diye düşünüyordum. Yaşadıkların bu düşüncemin haksız olmadığını gösterdi.
Nedir, ne değildir?
(25/01/2019, Saat: 19:03)ismailinbiri Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ziyanınjileti komşum geçmiş olsun. Parker markalı birkaç aletim var. Hiçbirinde de kalite kontrol bağlamında aradığımı bulamadım. Bu yüzden de bir daha almam diye düşünüyordum. Yaşadıkların bu düşüncemin haksız olmadığını gösterdi.

Teşekkür ederim komşum, sağolun.
Ben de Parker'ın kalite olarak çok büyük beklentiisi olmayan bir müşterisiydim. Ama bu tavırları sebebi ile beni de kaybettiler.
(25/01/2019, Saat: 17:08)ziyanınjileti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum o mektup postası. Benim bu Variant'ı sağlam bir şekilde yüksekliği en az 10 cm, büyüklüğü 25 cm ve eni 12 cm bir kutuya koyacağım. Dosya gönderimine bile kabul etmezler diye düşünüyorum.

Bu ölçülerde bir pakete hiç gerek Yok bence, aleti zarar görmeyecek şekilde havalı naylona sarıp küçük bir kutuya koymanız yeter.  Bu şekilde çok fırça gönderdim yurt dışına sorunsuz gitti.
Ama bu uğraşa değermi orasını bilemiyorum tabi.
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

Hindistan'a Yuma, Fuji, Sedef, Ali Bıyıklı, Arko sabun ve 4-5 paket jilet gönderdim. Gram gram ucretlendirildi. Küçük karton bir kutuyla (3-4 Parker kutusu alsa alir) takipli posta 45 TL gibi birşey tuttu. Uc dort ay oldu. Zam gelmis olsun da daha da cok degildir. Ingiltere'ye de benzer fiyatlara gideceğini düşünüyorum.

~SB

https://youtu.be/bkh6h1BgM94
Bu sizin yasadiginiz sorun gibi progress'te yasamam sebebiyle ayarli aletlere mesafeli yaklasiyorum..ama tek alette mild ve agresif ayari yapabilmek guzel bir ozellik isteSmile
Forum üyelerinden 2.el boyasız tipinden temin ettiğim Parker Variant ile dezenfeksiyon sürecinden sonra dün ilk tıraşımı oldum.

Cella sabun, gilette platinum jileti eşliğinde 2 günlük sakala 1.perdede 3.5, ikinci perdede 3, düzeltme ve son perdede 2. seviye ile giriştim. Oldukça ağır ve dengeli olan bu alet işini çok kolay ve tahrişsiz bir şekilde gördü. Daha önce qshave futur klonu kullanmıştım ancak kafası cüsseli olduğundan bıyık bölgesinde sıkıntı yaşamıştım. O sıkıntıyı Variant ile yaşamadım. Cüsseli ancak abartılı değil, bu konuda tabiki ayarsız bir de’nin tadını istemek haksızlık olur alete.

Kesim hissiyatı çok güzel, hem yumuşak hem saldırgan durumda istediğim keyfi bana yaşattı. Tıkanma hiç olmuyor, tahliye kanalları ustaca ayarlanmış. Biraz yüksek seviyelerde kullandım sakal 2 günlük olduğu ve konforlu bir jilet seçtiğim için ama günlük kullanımda sanırım 2.5, 2, 1.5 işimi görür diye düşünüyorum. Velhasılı kelam aleti beğendim. Bundan böyle qshave’e elim gitmez.

Tüm komşularıma keyifli tıraşlar dilerim.

———————
Nice and clean.
Nice and clean. Aftershave

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Parker 91r btncl 2 1,618 24/02/2023, Saat: 00:09
Son Yorum: btncl
  R41 vs Parker 65R Erdka 2 1,630 08/02/2023, Saat: 03:28
Son Yorum: boldpilot17
  Parker Semi Slant Chefkara 41 14,015 17/01/2023, Saat: 15:40
Son Yorum: Shavettin
  Parker Variant Kaan EKİNCİ 1 1,677 19/11/2022, Saat: 21:02
Son Yorum: marv
  King C Gillette Double Edge Safety Razor hlkkzn 75 38,748 23/05/2022, Saat: 12:32
Son Yorum: abdussamedy
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 315,021 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2
  Parker Variant - Ayarsızlara Ayar Veren Tıraş Aleti İncelemesi marv 20 6,858 15/10/2021, Saat: 08:26
Son Yorum: ekindgn
  Ufo Razor Handles GeltirBot 15 23,209 24/02/2021, Saat: 01:35
Son Yorum: mustbe
  PARKER 94R tonymontana 3 2,246 22/02/2021, Saat: 10:12
Son Yorum: Oldstyle
  Parker 64S ziyanınjileti 10 7,737 28/10/2020, Saat: 17:29
Son Yorum: ziyanınjileti

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: