Parker Adjustable Safety Razor
(31/01/2018, Saat: 17:56)ardanadam Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün theenglishshavingcompany.com’dan siparişini verdim bir kase mwf ile . Umarım kısa sürede ve sorunsuz olarak ulaşır, bende buradan deneyimlerimi sizlerle paylaşırım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hocam aldığınız siteye baktım karşılaştırma yapmak için bana göre pahalı almışsınız ama olsun yinede hayırlısı ben 6 ay önce 51 euro ya almıştım şimdi yaklaşık 70 euro ya yakın ama güzel bi alet ben beğendim hem tasarım olarak hemde kullanım olarak Hindistan menşei ama güzel hayırlısı olsun artık
Razorus'a gelmiş:
https://www.razorus.com/urun/parker-vari...s-makinesi
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
Hey, bu hiç de fena bir haber değil. Smile bir sürü Parker tıraş aletim vardı, bir variant yoktu. Progress'ten daha iyi jilet tutuyor derler.

SeckinB
Siyah saplı variant'ta, sap kısmında dökülmeler olmasa kullanışlı bir alet.

Düzeltiyorum: Yeni versiyonlarında electroplating yapılıp dökülme konusu aşılmış.
(27/02/2018, Saat: 23:10)Mert_ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Siyah saplı variant'ta, sap kısmında dökülmeler olmasa kullanışlı bir alet.

Düzeltiyorum: Yeni versiyonlarında electroplating yapılıp dökülme konusu aşılmış.

Düzeltmeyi görmeden önce aslında aktif olarak kullandığımı ama hiç bir dökülme emaresi görmediğimi söyleyecektim ancak gerek kalmadı üstat.

Futur varken neden aldım hala düşünüyorum ama Smile
(28/02/2018, Saat: 00:43)ardanadam Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Düzeltmeyi görmeden önce aslında aktif olarak kullandığımı ama hiç bir dökülme emaresi görmediğimi söyleyecektim ancak gerek kalmadı üstat.

Futur varken neden aldım hala düşünüyorum ama Smile

Bıyık bölgesini daha kolay edebilmek için? Smile
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(28/02/2018, Saat: 06:56)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bıyık bölgesini daha kolay edebilmek için? Smile

Maksat bahane bulmak olsun

(28/02/2018, Saat: 09:20)ardanadam Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Maksat bahane bulmak olsun

Kesinlikle. Big Grin Bir de benim top sakallı olduğumu düşünürsek tam bahane. Wink
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Ben de Parker Variant siyah olanından sipariş verip "ayarlılar" kervanına katılacağım. Progress (uzun) ile arasında kaldım ancak internet üzerinden bir çok farklı kullanıcının karşılaştırma test videolarını izleyip, kullanıcı yorumlarını okuduktan sonra kararımı Parker'dan yana kullandım. Açıkcası yeni üretim siyah gövdeli olanında soyulma meselesi bitmiş deniyor ama ben kullandıkça o kaplamanın kalkmasını ve alete yaşanmışlık katmasını da isterim açıkcası. O sebeple benim için siyah kaplamanın kalkıp atması sıkıntı değil. İlk ayarlı aletim olacak bu, heyecan var elbet.
"A Samurai always wears two swords."
Son mesajımdan devam edeyim Smile
Dün akşam Variant ile ilk tıraşımı oldum. Kullanılan ekipman şöyle:

Floid PS yağ
Nivea Protect&Care tıraş kremi
FS PU21-IV16 pure badger fırça
Personna Comfort jilet
The Body Shop Maca Root Razor Relief AS Balsam

İlk başta bir endişe ve heyecan oldu tabiki, en nihayetinde ilk ayarlı tecrübesi olacaktı bu benim için. İzlediğim videolardan öğrendiklerim ile ilk perde de yüksek ayar, ardından daha yumuşak ayarlar seçmem gerekliydi. Önce 2,5 noktasını seçtim ve başladım tıraşa, ilk hissettiğim direkt jiletin kendisi oldu. Biraz daha dikkat ve özen ile 1. perdeyi tamamladım, tabiki çenede ve dudak kenarında 2 çizik ile. Hemen kan taşını göreve çağırdım, o da işini buz gibi halletti. Daha ilk perde de 3.5 günlük sakalı neredeyse bitirmişti alet Confused
2. perde de ayarı önce 2'ye ve ardından 1'e çektim ve bildiğim-tanıdığım yumuşak ve uysal his geri geldi. Sıkıntısız bir biçimde sinek kaydı tıraşı tamamladım ve işlemi kapattım. Bu arada AS balsam ile ilgili de bir iki kelam edeyim. The Body Shop'un bu ürünü %100 vegan diye satılıyor, ben de sonradan fark ettim. Oldukça iyi bir şekilde serinletip, yatıştırıyor. Diğer kimi markaların AS balsamlarında yaşanan yanma, acı hissi bunda oluşmadı. Ben memnun kaldım ancak emilim gerçekleşip, kuruduktan sonraki kokusunu hanım beğenmedi. Endüstriyel yağ gibi bir koku oluşmuş dedi... Huh
Dedim bu %100 vegan ondandır???
Kısaca Parker çok ağır ve oturaklı bir alet. İşini kendi yapıyor, siz sadece onu taşıyorsunuz. Tek olumsuz noktası bana göre, önümü göremeyişim oldu. Yani jiletin hangi noktada temas ettiğini, hangi yolu izlediğini aynadan kestiremedim. Aletin kafa kısmı oldukça iri olduğu için. Bu da favori ve burun-dudak kesişim noktalarında bana sıkıntı yarattı.
Şimdilik böyle. Herkese iyi tıraşlar.
"A Samurai always wears two swords."

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Parker 91r btncl 2 1,616 24/02/2023, Saat: 00:09
Son Yorum: btncl
  R41 vs Parker 65R Erdka 2 1,630 08/02/2023, Saat: 03:28
Son Yorum: boldpilot17
  Parker Semi Slant Chefkara 41 14,014 17/01/2023, Saat: 15:40
Son Yorum: Shavettin
  Parker Variant Kaan EKİNCİ 1 1,677 19/11/2022, Saat: 21:02
Son Yorum: marv
  King C Gillette Double Edge Safety Razor hlkkzn 75 38,736 23/05/2022, Saat: 12:32
Son Yorum: abdussamedy
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 315,000 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2
  Parker Variant - Ayarsızlara Ayar Veren Tıraş Aleti İncelemesi marv 20 6,857 15/10/2021, Saat: 08:26
Son Yorum: ekindgn
  Ufo Razor Handles GeltirBot 15 23,209 24/02/2021, Saat: 01:35
Son Yorum: mustbe
  PARKER 94R tonymontana 3 2,246 22/02/2021, Saat: 10:12
Son Yorum: Oldstyle
  Parker 64S ziyanınjileti 10 7,731 28/10/2020, Saat: 17:29
Son Yorum: ziyanınjileti

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: