Yeni geleneksel tıraşçıdan selamlar.
Hoş geldiniz;
Yeni başlayıp tavsiye isteyen üyelerimize bütçe dahilinde tıraş aleti olarak DE 89 ve porsuk fırça olarak ta simpsons un best kıl tipini öneriyorum.
Keyifli tıraşlar
Foruma hoşgeldiniz...
Hoş geldiniz, keyifli forumlar dilerim.
Arkadaşlar cevaplayanlara tekrar teşekkür ederim. Önerileri bir kenara not ettim. Makine seçimini halen yapamadım, ama bir süreliğine yapmaktan da vazgeçtim. ming shi ve rimei alayım diyorum birer tane. Bir süre kullanayım daha sonra ne istediğimi herhalde ben de anlarım, bunları da seyahat çantasına atarım. Umarım saçma karar vermemişimdir.

impa ticaretin sitesinde kendimce temel ihtiyaçlardan bir liste yaptım. Karma bir jilet paketi yaptım. Derby'den başlayıp feather'da biten bir liste yaklaşık 10 çeşit. Cella sabun ve proraso krem. Kantaşı vs. birkaç şey de ekledim. Herhalde başlangıç için yeterli olur. Tecrübelerimi buraya yazarım.
Komşum hoş geldiniz. Çeşitli jiletler, Proraso krem ve Cella sabun konusunda çok güzel seçimler yapmışsınız. Hem sabun hem de krem deneyip hangisini daha çok sevdiğinize göre ileriki alışverişlerinizi şekillendirirsiniz. Başlangıç için ben de bu iki ürünü almıştım ve hala severek kullanıyorum. Jilet konusunda da yine aynı şekilde beğenilerinize göre yol çizersiniz kendinize.

Aldığınız jiletli tıraş makinalarını hiç kullanmadım ama forumda çokça bahsi geçen, beğenilen ürünler.

Güle güle kullanın, keyifli tıraşlar. Smile
15 Perdede Yakın ve Temiz Tıraş Uzmanı
Komşum bence de mantıklı bir hareket yapmışsınız, mingshi daha yumuşak bir alet iken rimei nispeten agresif bir alet, ikisini de kullanınca yüzünüze uygun tarzı bulursunuz, ayrıca iki alet de verdiğiniz paranın karşılığını veren aletler bana göre ileride daha üst seviye bir alet aldığınızda bile arada kullanılabilecek , en kötü seyahat için kullanılacak aletler. Benim ana aletim R41, mild aletim ise mingshi şuan . Jilet konusunda da iyi yapmışsınız, tek önerim bence bir paketi bitirmeden öbürüne geçmeyin çünkü insan hepsini bir heves ile deneyeyim derken jiletlerin karakterini tam anlayamıyor. Hayırlı olsun, güzel tıraşlar.
Hoşgeldiniz, sıhhatler olsun Smile
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
Geç kalınmış bir yorum olabilir tabii,öncelikle hoşgeldiniz.Bahsi geçen bütün alet ve jiletleri kullanmış biri olarak; eğer tek alet alayım olay bitsin diyorsanız ki bitmez ama Merkür progress,ayarlı olması sebebiyle mild/agresiflik durumunu siz ayarlarsınız olur biter.Ej 89/ming shi/rimei benim mildden agresifliğe yaptığım sıralama.Arko başlangıç için tabii ki güzel seçim,zaten Cella ve proraso ile harika seçimler yapmışsınız.Krem/ sabun konusunda fikrim kışın sabun,yazın krem yönünde.Jilet cilt seçer konusuna katılıyorum,o sebeple karma jilet seçmeniz daha uygun olmuş.Fırça konusunda aceleci olmanızı istemem,Jaguar 236/117-11 Domuz,lider gibi fırçalarda işinizi görecektir,hatta bir isana bile olur.Önemli olan break-in sürecini tamamlamış olması ki yüzünüzü çizmesin,ayrıca ilk etapta cebiniz yormaz.Zaten eninde sonunda porsuğa gelirsiniz.Tıraş sonrası balm/As losyon cild tipinize göre düşündüğümde as ya da kolonya daha uygun gibi geliyor,rebul,Eyüp Sabri denenebilir.Umarım yardımcı olabilmişimdir.Sıhhatler olsun.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Herkese selamlar alimarcaa 0 728 22/07/2023, Saat: 14:23
Son Yorum: alimarcaa
  Selamlar merttyy_ 4 1,178 18/04/2023, Saat: 17:40
Son Yorum: Mecanica