ahşap işleme/boyama hk. yardım
@dikdik_s  ilk fırsatta dediğin yere uğrayacağım abi. Selamınıda söylerim Smile Şimdilik aletleri tanımaya çalışacağım not edeceğim, yeni bir şeyler gördükçe sizlere danışırım yine. Alet edevat sevmen iyi oldu abi aklıma geldikçe, gördükçe sana danışırım marka model.
Seviyorum ağaçları onları işlemeye aracı aletleri ama haklarında çok çok az şey biliyorum, öğreneceğim sizlerinde katkısıyla.

@pilotic komşum bu dremel isveç çakısı gibi bir şeymiş o vakit, onuda hiç sevmem zaten, bir alet birden çok iş yapıyorsa her işi yarımdır hazır akvaryum gibi  Wink   birde bosh un yeşil serilerini günlük kullanan mobilyacılar kombiciler görünce sormuştum, yeşillerinde gayet iyi olduğunu söyleyince bende bir tane PSB650 darbeli matkap, bir tanede PSB1800 li-2 şarjlı matkap aldım, şarjlı bile betonda gayet güzel iş gördü. Bu dremel hep daha orjinal, işini iyi yapan bir aletmiş gibi görünürdü gözüme, buraya yazmadan öncede neredeyse bir hevesle alacaktım tezgahıyla birlikte, onu eledim artık. Serdar abinin dediği yerede bakınca ufkumun daha da açılacağını düşünüyorum  Blush   İyiki sormuşum sizlere sağolun varolun.
Gerek özelden gerekse konu içinde aletlerle ilgili sizleri rahatsız ederim öyleyse müsadenizle. Tekrar teşekkür ediyorum...
3py7G2.jpg
ROd0z6.jpg
pGr0Jm.jpg
kXVbdA.jpg
Bunlarda testere, kıl testere, cetvel, kalem ve matkapla yaptığım kızlarımın yatakları. Tezgâh şart yoksa çok zaman alıyor ölçüp biçmesi, göz kararı el ayarı derken hayli yorulmuştum ama değmişti.
Önceki mesajda yazdğım son cümleyide imza olarak mı kullansam ne Smile
@Samet İsviçre çakısı - hazır akvaryum - Dremel hepsi benzer Smile. İhtiyaca göre satın almakta fayda var.

Bu arada siz zaten bayağı birşey yapıyorsunuz, ihtiyacınıza göre en doğru seçimi yaparsınız diye düşünüyorum. Ama bizden de bir Matthias Wandel neden çıkmasın Smile
@pilotic komşum sanırsam hepsi bir araya gelince biraz kızdırdık sizi, çakı dremel hadi iş görürde hazır akvaryuma ıı ıhh fazladan bir priz daha dolsun Smile Wandel amca gibi olmak için çok çalışmak lazım illaki ama neden olmasın, Serdar Kılıç'ı yeğlerim sanki Smile
Yani kızmadım Smile. Denk gelir kızılır da sorun yok, o da insana dair bir his sonuçta ama kızmadım cidden. Kızacak birşey de yok zaten. Hadi tıraşı da bir tarafa bırakalım, akvaryum gibi, ahşap işleme gibi insanı zihinsel olarak dinlendiren, ruhsal açıdan sakinleştiren terapi gibi şeylerden bahsederken de kızarsak; rutin iş stresinde, trafikte, hatta tv da haber bülteni karşısında, PTT'de kargo kuyruğunda (az önce geldim Smile) cinnet getirip seri cinayet işlememiz gerekir.
Onu iyi dediniz bu mevzularda rencide edilmedikçe kızılmamalı, kızılacak başka şeyler varken. De klavye başı olunca insan bir an düşünüyor karşısındakinin tepkisini. Ha bu ara bide havlu işi vardı sahi üstünüze gelmemek lazımdı Smile çakı sahiden çöp müdür Big Grin
Victorinox yetkililerini davet ettim forumu okumaya. Dremel, akvaryum, çakı falan derken fabrikanın isviçre çakısı üreten kısmını tahliye etmeye karar verdiler. Bunca yıldır çöp üretmişiz diye de pişmanlıktan kendilerini yerlere attılar Smile.
Etsinler zaten, nerde görülmüş testereyle cımbızın aynı yere sıkıştığı. Fıtratlarına ters Big Grin
@Samet

Komsum bebek yatakları icin sizi canı gonulden kutlarim. Zamanında boyle sekilli bebek yatagına iyi bir para vermis biri olarak ve eminimki siz bunları yaparken elinizde olan alet edavattan daha fazlasını bulunduran biri olarak utancımı anlatamam. Olmadı yapamadık zor geldi. Ellerinize saglık. Hele hele manevi onemi buyuk, babalarının yaptıgı yatakta buyumek ve bunu seneler sonra anlamak anlatmak cok ozel bir duygu olacaktır size ve evlatlara. Guzel paylasım icin tesekkurler ve tekrar tebrikler.
(25/12/2017, Saat: 21:06)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Samet

Komsum bebek yatakları icin sizi canı gonulden kutlarim. Zamanında boyle sekilli bebek yatagına iyi bir para vermis biri olarak ve eminimki siz bunları yaparken elinizde olan alet edavattan daha fazlasını bulunduran biri olarak utancımı anlatamam. Olmadı yapamadık zor geldi. Ellerinize saglık. Hele hele manevi onemi buyuk, babalarının yaptıgı yatakta buyumek ve bunu seneler sonra anlamak anlatmak cok ozel bir duygu olacaktır size ve evlatlara. Guzel paylasım icin tesekkurler ve tekrar tebrikler.

+1 Bugün yazacaktım,konudan konuya atlayınca maalesef unuttum.Harika bir fikir.Emekleriniz için sizi kutlarım.Evlatlarınız sizin gibi bir babaya sahip olduğu için çok şanslı.Tebrikler @Samet

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
@Samet komşum,
Elinize sağlık çok güzel olmuş.. Hem şık hemde nostaljik..
Sağlıkla uyuyup büyüsünler inşAllah..

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Otomobil Alımı Yardım Monsieur 41 17,372 14/09/2020, Saat: 09:46
Son Yorum: lim10
  Pc Toplama Konusunda Yardım SKYBRAVE 20 12,234 02/06/2018, Saat: 01:08
Son Yorum: SKYBRAVE
  Oyun Konsolu Hk. YARDIM izbe 13 10,550 20/01/2016, Saat: 22:43
Son Yorum: ohtararan
  İngilizce İletişim Yardım utunc 15 11,290 04/11/2015, Saat: 14:54
Son Yorum: utunc
  Profesyonel Bar Blender Yardım bhdr003 9 11,502 08/07/2015, Saat: 18:52
Son Yorum: bumutfak
  Bıçak Bileleme Taşı Hakkında Yardım bhdr003 2 6,275 30/12/2014, Saat: 23:30
Son Yorum: bhdr003
  Ahşap eğesi taskind 0 2,927 09/07/2014, Saat: 23:11
Son Yorum: taskind
  Saat tercihinde yardım Lord Sparhawk 20 28,087 28/07/2013, Saat: 13:20
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Papağan Ve Kuş Besliyenler Yardım yarhasan 3 10,186 20/01/2013, Saat: 00:37
Son Yorum: yarhasan
  Gifts&Care Alışverişim Hakkında Yardım... nathannever 3 5,758 12/01/2013, Saat: 03:01
Son Yorum: nathannever

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: