super gillette blue (shanghai gillette günümüz üretimi tech modeli)
herkese selamlar,
2,5-3 yıl önce çindeki carrefour yada wallmart marketten jilet almak için bakarken gördüğüm bu ürünü denemek istedim. ilk tıraşa başladığım yıllarda safety makinalara yetişememiştim ama köpük ya yoktu yada bulabilmek zordu bilemiyorum fırça ve krem kullanıyordum. en az 5-6 yıl kullanıp sonra kolay diye mi, herkes kullanıyor artık diye özenti mi hatırlayamadığım sebeplerden köpüğe de geçmiş oldum.
bu ürünü aldıktan sonra farkı anlamak adına kartuş ve kullan at tiplerden ara ara kullandım ama geleneksel her zaman kazandı.
bu alet ebay gibi yurtdışı sitelerde 8-9 dolardan satılıyor her zaman, ben marketten tahminim 3-4 dolara almışımdır hatırlamıyorum.

gillette tech modeli bir alet ve shanghai gillette firması tarafından hala üretiliyor ve satılıyor. mild ve tıraşı güzel çok ekonomik bir alet. içinden çıkan yine shanghai gillette super blue jilet sarı paket sharp edge kadar olmasa da yeni gilletlerin çoğundan çok çok güzel. aslında ayrıca da satın alınabilir, görmüştüm ama uçakta alırlar diye yaprak jilet almadım hiç.

koleksiyon için yada her yıl yenisiyle değiştirmek şartıyla satın alınabilir ama uzun süre kullanıma uygun değil gibi sanki. resimlerde sebepleri görünüyordur, 1 yıl sonrası kaplamaları kalktı, herhangi bir oksitlenme yok altı da çelik sanırım ama görüntü kötü. belki benim saklama koşullarını yerine getiremediğimden çok kötü görünüyor. tıraşı etkilemiyor. emekliye ayırmadım banyo tıraşında kullanıyorum.

2zz6d8n.jpg
2570jzt.jpg
2s95fex.jpg
mww4de.jpg
141mv4n.jpg
213g4xx.jpg
Aynısını iki ay önce urkaynadan bit pazarından almıştım adı ne bu modelin diyordum
AliExpress ten sipariş verdim gelince performansını göreceğim ???
Denizleriniz sakin, pruvanız neta olsun...
Agresifligi hangi makineler arasinda acaba?

Ve yaninda gelen jiletinin kalitesi nasil? Alide fiyati cok uygun cunku
(11/05/2019, Saat: 12:43)sinekaydı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Agresifligi hangi makineler arasinda acaba?

Ben pek memnun kalmamıştım komşum belki o zamanlar teknik oturmamıştı hangi jileti kullandığımı bile hatırlamıyom kızıp çöpe atmıştım
Denizleriniz sakin, pruvanız neta olsun...
(11/05/2019, Saat: 12:43)sinekaydı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Agresifligi hangi makineler arasinda acaba?

Agresifliği weishi 9306 ayarında mild karakterde. Jileti düzgün tutuyor. Günlük tıraş için uygun uzun sakalda sorun yaşatabilir.
Gillette Super Blue Tıraş Aletini aliexpress üzerinden, P&G Certified Authorized Store satıcısından, 0,05 TL yani 5 Kuruşa aldım. Sanıyorum üyeliğimin ilk alışverişi olması sebebiyle bu kadar ucuza geldi. Şu anda sitede 16,00 TL civarında.  Siparişim 10 gün sonra elime sorunsuz şekilde ulaştı. Aslında ücretsiz gönderim vardı; fakat takipsiz olduğundan 6,05 TL' lik takipli aliexpress shippingi seçtim. Ürünü teslim alırken de PTT' ye vergiler dahil 14,73 TL ödeme yaptım.

Aletin yanında 1 adet denemelik Gillette Super Blue Jilet vardı. Deneme fırsatı bulamadım; denediğimde ayrıca yorumlamayı düşünüyorum.

Alete gelince;

İlk tıraşımı favori jiletim Yeşil Astra ile gerçekleştirdim. 2 perde + düzeltmelerle muhteşem bir tıraş sundu.

Yuma' dan kaliteli, Rimei' den kalitesiz bir malzemesi var. Agresiflik seviyesi Yuma' dan mild, Rimei' den agresif; fakat Rimei' ye çok yakın geldi.

Jileti tutuşu o kadar iyi ki elle ayarı bırakın göz ile her iki tarafın da eşit olup olmadığına bakmaya ihtiyaç duyulmuyor.

Sapı oldukça uzun; ancak ince ve hafif olması sebebiyle tıraşa engel bir durum oluşturmuyor.

Aletin herhangi bir kısmı çabucak deforme olacak ya da kırılacak gibi durmuyor. Kıymet bilir şekilde kullanıldığında uzun yıllar dayanabileceğini düşünüyorum.

dFObK3.jpg

QnFnFC.jpeg
Kesimi nasıl komşum ? Fotoğrafta jilet açıklığı oldukça az görünüyor.
(02/02/2020, Saat: 02:26)JohnLocke Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kesimi nasıl komşum ? Fotoğrafta jilet açıklığı oldukça az görünüyor.

Ben oldukça beğendim komşum. Yeşil Astra' ya daha bir konfor kazandırdı diyebilirim. Jilet açıklığı orta karar. Maksimum 5 gün ve altı sakalda zorlanmayacaktır. Ama üstü olursa zorlanabilir. Günlük tıraşa da uygun gibi geldi bana komşum.
(02/02/2020, Saat: 03:04)ibrahimbayram Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben oldukça beğendim komşum. Yeşil Astra' ya daha bir konfor kazandırdı diyebilirim. Jilet açıklığı orta karar. Maksimum 5 gün ve altı sakalda zorlanmayacaktır. Ama üstü olursa zorlanabilir. Günlük tıraşa da uygun gibi geldi bana komşum.

Sağ olun

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İkinci el Edwin Jagger DE89 Barley modeli alınır mı? farukkati 0 752 11/10/2023, Saat: 13:20
Son Yorum: farukkati
  King C Gillette Double Edge Safety Razor hlkkzn 75 38,735 23/05/2022, Saat: 12:32
Son Yorum: abdussamedy
  Ikon Tech CK89 2 3,004 01/04/2021, Saat: 23:23
Son Yorum: Adige
  Tech Klonları Timor1322 3 2,410 29/06/2020, Saat: 14:42
Son Yorum: KCL41
  Gillette Heritage CK89 30 15,879 18/05/2020, Saat: 22:49
Son Yorum: zorsakal
  İnceleme: Gillette New Type Short Comb dr_green 13 4,758 11/05/2020, Saat: 14:18
Son Yorum: rating
  Gillette Ball End Tech 1950'ler eggman 37 44,954 27/12/2019, Saat: 10:58
Son Yorum: Jaguar Paw
  Gillette NEW Type Tıraş Aleti MetsGo 12 6,318 18/08/2019, Saat: 19:49
Son Yorum: Sh@dow
  Flying Eagle tiras aleti / Shanghai China Rigbie 14 8,285 06/08/2019, Saat: 22:15
Son Yorum: erfa
  Günümüz tıraş aletlerinin ömrü ne kadar? Poerio 26 14,155 16/07/2018, Saat: 20:45
Son Yorum: dikdik_s

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: