Derby Premium
ej de86 ve iki günlük sakalda kullandım. Keskinlik orta karar olsa da tıraş sonrası kaşıntı, yanma, tahriş falan yaşamadım. Kullandığım sabunun etkisi nedir bilmiyorum ama bana çok konforlu geldi.

Derby Usta kadar kaba bir jilet hissiyatı yok, sanırım daha ince bir jilet. Bazı jiletlerde tıraştan bir gün sonra falan suratımdan diken çıktığını hissederken (sakallarım biraz serttir) bunda uzamada da rahatsız edecek bir durum yok.

Ben bu jileti 1 milyoncuda buldum bu arada, jelatin kaplı. İçimde sahte olma korkusu vardı alırken ama aynı yerden biraz stok yapmaya karar verdim ki stok yapacağım ilk jilet olacak, o kadar beğendim. Hani sahteyse bile aynı sahteyi bulamam diye aynı yerden stok yapayım diyorum...

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
"eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse benim sözlerimi seçin"
(02/11/2019, Saat: 13:23)onur7 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben bu jileti 1 milyoncuda buldum bu arada, jelatin kaplı. İçimde sahte olma korkusu vardı alırken ama aynı yerden biraz stok yapmaya karar verdim ki stok yapacağım ilk jilet olacak, o kadar beğendim. Hani sahteyse bile aynı sahteyi bulamam diye aynı yerden stok yapayım diyorum...

Komşum ne mutlu size yerli bir jilet firmasıyla cildiniz anlaşmış stok yapıyorsunuz. Benin skallarımı kesmedi çenemi yoldu desem yeridir buda zaten cilt farklılığından kaynaklanmata o yüzden usta gibi keskinliği yüksek ürünlere yönelmek durumunda kaldım. Ustada da konfordan biraz ödün verilmiş tabi Smile
Ben bu jileti beğendim. Çok sert olmayan sakallar için bence uygun kesinlikle kör diyemeyiz. Kullanırken dikkat etmek gerek.
Boyun altını fazla kurcalayınca biraz kızarıklık oldu ve kaşındırdı.
https://beyfendi.org
Usta ile arasındaki farkı görmek için sipariş ettim bakalım nasıl bir sonuç göreceğim.
(02/11/2019, Saat: 23:28)Sh@dow Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum ne mutlu size yerli bir jilet firmasıyla cildiniz anlaşmış stok yapıyorsunuz. Benin skallarımı kesmedi çenemi yoldu desem yeridir buda zaten cilt farklılığından kaynaklanmata o yüzden usta gibi keskinliği yüksek ürünlere yönelmek durumunda kaldım. Ustada da konfordan biraz ödün verilmiş tabi Smile
Hocam çene ve boyunda ayrıca memnun kaldım jiletten. Hele boyunda sinek kaydı aldı ikinci tıraşta aynı jilet. Gerçekten çok şaşırtı beni. Koruyuculukta sabunun da payı vardır muhakkak ama dediğiniz gibi yerli ve sonuçta kolay bulunabilir, ekonomik bir jiletle anlaşabilmiş olmam ayrıca mutlu etti beni.

Bir kutu bitirmek üzereyim premium ile. Bir jileti iki kez kullandığım için toplamda 9 tıraş olmuş oluyor.

Premium ilginç şekilde hazırlığı iyi ya da kötü yapmam fark etmeksizin kaşıntıya yol açmayan tek jilet oldu uzun zamandır. Bazı jiletlerle kaşıntı çıldırtma noktasına geliyordu diyebilirim.

Çok hassas bir cildim olmadığı ve genelde çene bölgesi hariç sakallarımı hep çıkış yönünde kestiğim için karşılaştırma yapamam ama çok seyrek tahriş, kanama gibi problemler yaşıyorum ve premium da böyle bir sıkıntı yaratmadı. Sakallarım sert sayılır ama premium iki perde sonunda nispeten yumuşak sayılabilecek boyun bölgesinde sinek kaydı alıyor sakalları her şart altında. Biraz köpük kalitesine de bağlı olarak keskinliği de fena değil açıkçası.

Kısadan hisse ben sanırım jilet defterini kapattım kendi adıma. Bundan sonra makine değiştirene kadar -arada küçük kaçamaklar hariç- başka jilet kullanacağımı düşünmüyorum.

Bu jilet DE89 ile çok iyi uyum sağlıyor benim tıraşlarımda.

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
So far so good..
İlk kez dün aynı jileti üçüncü kez kullandım Premium'da. Tıraş sırasında biraz çekiştirmesi bir yana kaşıntıya yol açtı hafiften. Kaplamadan kaynaklanıyor sanırım, bilmiyorum; ama bu jiletin bendeki hakkı iki tıraş.

Wilkenson sword plastik ile güzel sonuç aldım konforundan memnun kaldım
The Riddle of Steel
100'lük aldım, net 3 perde tıraşta güzel tıraş oluyorum, uzun uzun tıraş hakkı veriyor. Çok keskin değil, bu nedenle günlük tıraşta ideal. Artık üretimi durdurulduğu için sevenler stoklasın Smile
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Derby Usta impaticaret 515 241,924 24/04/2023, Saat: 04:10
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Derby extra jilet BigHillMe 366 382,925 22/01/2023, Saat: 16:49
Son Yorum: implicit
  Krom Seramikli Derby Extra (Eksi Üretim) mustbe 13 7,051 28/07/2019, Saat: 21:12
Son Yorum: Ayhandulgar
Big Grin Parker Premium Platinum osaka23 7 4,809 01/05/2018, Saat: 01:30
Son Yorum: rock83
  Derby 5'li paketten 4 jilet çıktı Wilkinson 11 15,753 30/10/2016, Saat: 23:31
Son Yorum: arandur
  Schick Premium Occam's Razor korhan 16 19,338 13/12/2013, Saat: 17:58
Son Yorum: Marvin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: