Derby Premium
Bu jileti seviyorum yuzume en iyi bu geliyor. Jelatinli paketten sonra agzi folyo yapiskanli olana gecildi. Bunu deneyen var mi? Bu uretimde bir fark var mi yok ise stok yaacagim Smile
Sizce premium bu skalada kaç jilet alır?

34hzy39.jpg
Ben 3-3,5 arasında kaldım.
(30/12/2018, Saat: 19:52)parathormon Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sizce premium bu skalada kaç jilet alır?

Ben 3-3,5 arasında kaldım.

+1
Gillette Black ve Green arasında gibi.
[quote='Hüseyin İbiş' pid='205712' dateline='1545476250']
148klms.jpg

Bu iki paket arasında fark olduğunu düşünüyorum. Jelatinliler daha keskin ve iyi gibiydi. Benzer bir fikri olan var mı?
@parathormon 1990lı yıllardan beri semt pazarlarında satış yapan amcamızla derby üzerine konuştuk Derby ilk ürettiklerinde en iyi ve en keskin jiletleri piyasaya sürmüş fakat günümüze doğru ilerleyen yıllar içinde derbynin sahteside piyasaya sürüldü sahte derby,sahte permatikler piyasada mevcut hani biz diyoruz ya yahu bu derby permatik veyahutda jileti neden kesmiyor ilk üretimlerde kesen jilet neden şimdi kesmiyor diyoruz çünkü piyasada orjinali kadar sahteside mevcut bilgin olsun komşum
(08/01/2019, Saat: 14:11)parathormon Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [quote='Hüseyin İbiş' pid='205712' dateline='1545476250']
Bu iki paket arasında fark olduğunu düşünüyorum. Jelatinliler daha keskin ve iyi gibiydi. Benzer bir fikri olan var mı?

Ben jelatinli olanını kullandım. Sert ve sık sakallarıma keskin gelmedi. Bir günlük sakalda bile takılma çekiştirme hissettim. Sakallarım ve cilt yapım jilet seçiyor malesef A sınıfı dışındaki jiletlerle forumdaki çoğu üyenin aksine iyi geçinemiyorum. Bana göre derby premium yeşil astra’dan daha az keskin. (@ziyanınjileti komşumla aynı fikirdeyim). Konforu ise hemen hemen aynı yeşil astra ile.

Saygılar.

———————
Nice and clean.
Nice and clean. Aftershave
Bu hafta 3 kez tıraş oldum ve derby premium kullandım. 3 farklı aletle kullanıp notunu vermek daha sağlıklı olacağını düşündüm. Fatip - EJDE87 - WS Classic aletlerini kullandım. Tıraş sabunu ve fırçayı hep aynı tuttum ki fark net anlaşılsın.

Fatip ile cidden kötü bir tıraş verdi. Tahriş yaşattı.
EJDE87 ile tahriş yaşatmasa da çok rahat tıraş vermedi. Ben bu jileti ilk kez WS aletle denemiş ve çok beğenmiştim. Haftanın son tıraşını ise WS ile olmaya karar verdim.
WS ile tahrişsiz çok rahat bir tıraş verdi. Yanma ve kızarıklık hiçbir şey yoktu. Çok temiz bir tıraş vermedi ama tıraş olduğuma üzülmedim. ATG yapmadım. Daha önce bu iki kombinasyonla ATG yaptığımda da temiz tıraş deneyimi yaşatmıştı. Bundan sonra Derby Premiumu sadece WS alet ile kullanacağım.

Her tıraşta yeni jilet kullanılmıştır.
Jilet işi gerçekten çok kişisel, tek yolu denemek. Ama denerken insaflı olmak lazım. Bir jileti en az 3 farklı alette denemeden not vermek çok acımasızca olacaktır. Bundan sonra haftalık jiletim seçeceğim. Ve bana en iyi geleni böylece bulacağımı umuyorum.
Az onceki tirasimda derby premiumu denedim,sakalimi cekistirdi surekli.Tiras sonunda kolonyayi surdugumde tahristen o kadar cok yandi ki yuzum,dayanamayip soguk suyla defalarca yikadim.Belki bu jilet hatali uretimdi.
Enjoy life, your family and friends, love, good food and drink, music, and nature, and be kind and respectful to others while we are still here.
Sakal yapiniz sertmi komşum @Rigbie
(30/03/2019, Saat: 22:38)yenikomsu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sakal yapiniz sertmi komşum @Rigbie

Cok degil,orta sert komsum
Enjoy life, your family and friends, love, good food and drink, music, and nature, and be kind and respectful to others while we are still here.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Derby Usta impaticaret 515 241,710 24/04/2023, Saat: 04:10
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Derby extra jilet BigHillMe 366 382,783 22/01/2023, Saat: 16:49
Son Yorum: implicit
  Krom Seramikli Derby Extra (Eksi Üretim) mustbe 13 7,035 28/07/2019, Saat: 21:12
Son Yorum: Ayhandulgar
Big Grin Parker Premium Platinum osaka23 7 4,802 01/05/2018, Saat: 01:30
Son Yorum: rock83
  Derby 5'li paketten 4 jilet çıktı Wilkinson 11 15,748 30/10/2016, Saat: 23:31
Son Yorum: arandur
  Schick Premium Occam's Razor korhan 16 19,331 13/12/2013, Saat: 17:58
Son Yorum: Marvin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: