Klasik tıraşın cilde zararı var mı?
Merhaba tıraşseverler,

Yaklaşık 5 aydan beri çift taraflı yaprak jiletle tıraş oluyorum. Özellikle çenedeki bazı bölgelerinde (eskiden sakal olduğuna emin olduğum) 2-3 aydan beri yeni sakal çıkışının olmadığını gözlemledim. Tahminim jilet tutuşumun hatalı olduğu ve tıraş sırasında ciltin en üstündeki tabakaya zarar vermem sonucu bu durum oluştu.

İnternette tatmin edici bir cevap bulamadım, sizin fikriniz nedir bu konuda?

Kullandığım jilet tutucular: Rimei, Mingshi TTO, Wilkinson Sword
Jiletler: Derby, Rimei, Rapira
Geleneksel, ıslak veya makine ile fark etmez hiç bir tıraş böyle bir şeye sebep olamaz . Üst tabakayı istemli kazırsanız bile jilet yanığı olursunuz en fazla, sizdeki bu durumun tıraş ile hiç bir alakası yok. O sakal çıkmayan bölgeler yuvarlak ( madeni para büyüklüklerinde) ise " alopecia areata" denilen halk arasında da "saçkıran" olarak bilinen hastalık sizde mevcut olabilir. Daha düşük ihtimalle mantar da olmuş olabilirsiniz. Bir dermatoloğa görünmenizde fayda var.
Evet saç kıran ihtimali yüksek, dönem dönem benimde sakalımda ufak tefek boşluklar oluşuyor, sonra geri doluyor.
Stresten dahi olabilir hocam.
sarımsak sürmek lazım
Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar, sakal çıkmayan kısım kursunkalem çapında bi kaç bölge, bi süre daha beklemek en iyisi şu durumda.
(22/08/2016, Saat: 01:21)magna Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba tıraşseverler,

Yaklaşık 5 aydan beri çift taraflı yaprak jiletle tıraş oluyorum. Özellikle çenedeki bazı bölgelerinde (eskiden sakal olduğuna emin olduğum) 2-3 aydan beri yeni sakal çıkışının olmadığını gözlemledim. Tahminim jilet tutuşumun hatalı olduğu ve tıraş sırasında ciltin en üstündeki tabakaya zarar vermem sonucu bu durum oluştu.

İnternette tatmin edici bir cevap bulamadım, sizin fikriniz nedir bu konuda?

Kullandığım jilet tutucular: Rimei, Mingshi TTO, Wilkinson Sword
Jiletler: Derby, Rimei, Rapira

Merhaba, tıraş olurken çene kısmındaki kaslarınızı sıkmayın, farkında olmadan tıraş esnasında kasmış olabilirsiniz, köpük olduğu için fark edilmeye bilir, derinizi yüzeysel almış olabilirsiniz. Daha önce sıklıkla gördüğüm bi durum, herhangi bi zararı olmaz zamanla o bölgelerde sakal tekrar çıkar, saygılar.
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

@rocnel dediğiniz gibi çene bölgesinde biraz gerdirme yapıyordum. bu arada sakal çıkmıyor dediğim kısımlarda hafiften tekrar sakal çıkmaya başladı. tüm cevap yazan arkadaşlara tekrardan teşekkürler.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Geleneksel tıraşın sakal yoğunluğuna etkisi. rewolwer_ 22 26,092 02/01/2022, Saat: 04:19
Son Yorum: tobaccoman
  Tıraşın en heyecanlı kısmı sudüşleri 34 10,048 11/10/2020, Saat: 18:09
Son Yorum: shopol21
  Geleneksel Tıraşın Sevmediğimiz Yanları arandur 58 33,448 15/01/2018, Saat: 10:07
Son Yorum: aliyuksel
  4 Aylık Klasik Tıraş Maceram SumNauta 15 9,701 09/06/2017, Saat: 17:04
Son Yorum: SumNauta
  Klasik Tıraş Tarihiyle İlgili Yazılar SumNauta 52 25,801 27/05/2017, Saat: 10:00
Son Yorum: SumNauta
  Tıraş Kozmetiklerinin Cilde Etkisi Zeman 5 4,463 08/08/2016, Saat: 11:08
Son Yorum: DelikanliTiras
  Tıraş Ürünlerinde Rotasyonun Cilde Etkisi Zeman 10 7,145 07/06/2016, Saat: 15:04
Son Yorum: Zeman
  Bir tıraşın maliyetinden ne olur ki ? Cevap: 40.000 lira kaybedebilirsiniz martin 28 24,043 22/05/2015, Saat: 23:51
Son Yorum: eggman
  Geleneksel Tıraşın Tarihinde Ustura Kullanımı m y r 27 25,468 18/03/2015, Saat: 23:20
Son Yorum: ckeskin
  Klasik - Modern ? emredogan 4 5,196 09/06/2012, Saat: 01:20
Son Yorum: Machete

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: