Fırçalardaki kötü kokuyla mücadele yöntemleri
Bende tuhaflik var heralde, Omeganin kokusunu cok seviyorum, kokusu gitmesin diye kullanmaya kiyamiyorum Big Grin
Peynirde de oyle, hakiki boyun deri tulumun kokusuna hastayim, peyniri koklamaktan yemege kiyamiyorum. Big Grin
Zevkler ve renkler....
benim de yeni aldığım porsuk silvertip yaqi de biraz koku vardı sirkeli su olayına girmeden, deterjanlı suda beklettim sonra arkoda köpürtüp beklettim ancak biraz kuruyunca kokunun hala olduğunu farkettim daha sonra nivea mavi traş kremim ile 3 saat civarı köpükle bıraktım sonra yine kurumaya bıraktım ama kurumuyor meret pek koku kalmamış nivea sinmiş ancak, 2 gün oluyor kıl dipleri hala nemli balkona da koydum oysaki. Sizin porsuklar ne kadar sürede kuruyor komşular yoksa bende mi sıkıntı var?
(21/05/2019, Saat: 16:20)00serkan4300 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: benim de yeni aldığım porsuk silvertip yaqi de biraz koku vardı sirkeli su olayına girmeden, deterjanlı suda beklettim sonra arkoda köpürtüp beklettim ancak biraz kuruyunca kokunun hala olduğunu farkettim daha sonra nivea mavi traş kremim ile 3 saat civarı köpükle bıraktım sonra yine kurumaya bıraktım ama kurumuyor meret pek koku kalmamış nivea sinmiş ancak, 2 gün oluyor kıl dipleri hala nemli balkona da koydum oysaki. Sizin porsuklar ne kadar sürede kuruyor komşular yoksa bende mi sıkıntı var?

2 gün çok uzun bence hocam. Hele ki balkonda ve bu mevsimde. Kurumaya bırakmadan önce az mı silkiyorsunuz acaba?

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...
(21/05/2019, Saat: 16:25)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 2 gün çok uzun bence hocam. Hele ki balkonda ve bu mevsimde. Kurumaya bırakmadan önce az mı silkiyorsunuz acaba?

kılları dikkatli bir şekilde sıktım, silktim komşum. biraz da usulca havluda gezdirdim.1 gün salonda havasız yerde durduysa 1 gün balkonda durdu standda ters bir şekilde.2 gunde 1 traş oluyorum zaten 2 gunde kıl dipleri kupkuru olmazsa bu fırçanın ömrü olmaz. mecburen 4 gunde veya 6 gunde 1 kullanmam gerekli bu fırçayı iyice kurumasını beklemek için sizin fikriniz nedir?
(21/05/2019, Saat: 16:44)00serkan4300 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: kılları dikkatli bir şekilde sıktım, silktim komşum. biraz da usulca havluda gezdirdim.1 gün salonda havasız yerde durduysa 1 gün balkonda durdu standda ters bir şekilde.2 gunde 1 traş oluyorum zaten 2 gunde kıl dipleri kupkuru olmazsa bu fırçanın ömrü olmaz. mecburen 4 gunde veya 6 gunde 1 kullanmam gerekli bu fırçayı iyice kurumasını beklemek için sizin fikriniz nedir?
Vallahi hocam ben akşam tıraş olsam sabahına fırça kurumuş oluyor, en azından elime aldığımda nemli bir noktası denk gelmiyor. Başka fırça var mıydı şu an elinizde?

@00serkan4300 komşum bende yeni yaqi silvertip aldım. Kullandıktan sonra tecrübeli komsularima sordum hatta bu niye kurumuyor diye şaşırıp. Daha önce sentetik kullandığım için silkeleme ve havluyla narinca nemini alma kısmını zayıf geçtik galiba sonucu buna bağladık
Ama dışı kurusada dibi dediğiniz gibi nemli kalıyor geç kuruyor
elimde 1 porsuk, 1 sentetik, 2 domuz var sadece porsuk olsa kara kara düşünecem valla. @fatihbyfah komşum sizin de fırçanız hayırlı olsun valla ben de şaşırıp kaldım havluya sürtsek nolucak ancak dış kıllara faydası olur, kıllar çok yoğun kıl diplerine nasıl ulaşıcaz, sıkmak istemiyorum mecburen sıktım ona rağmen böyle kurumadı yahu, çok da kaba davranmak istemiyorum malum porsukcukSmile
Sağolun hocam. Çok daha üst düzey marka porsuk yoğun kıllı fırça kullanan komşularımız deneyimlerini paylastikca bizlerde bisiler buluruz elbet. Ama ne kadar istesem de keyif dışında kullanmayacagim bu gidişle kuruma meselesi çözülmezse sıkıntı
@fatihbyfah valla ben fırçayı çok beğendim 24 mm kızıl pençe silvertip yaqi . yüzde kullanımı falan çok güzel. Olmazsa yaqinin ceo suna sorarız komşum fırçayı kullanacaz tabi o kadar para verdikSmile
Benim FS ST porsuk fırçanın düğüm diplerinin kuruması iki güne yaklaşıyor. Ben evin içinde ters asılı olarak kurutuyorum, açık hava koşulları yıpratıcı olabilir diye düşünerek.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  bant best kötü kokuyor :( Machete 17 26,993 09/07/2016, Saat: 14:16
Son Yorum: kemalu2002
  Fırçalardaki kokunun nötralize edilmesi deVille 21 15,182 05/05/2016, Saat: 23:47
Son Yorum: candova

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: