Fırçalardaki kötü kokuyla mücadele yöntemleri
@AsakiR komşum hoşgeldiniz forumumuza öncelikle fırçalarda ki kötü koku meselesi ben şahsen umursamıyorum break in meselesine hiç girmedim gerek duymadım. İlk zamanlarda o kötü kokuları aldım rahatsızlık duymadım zamanla o koku kayboldu gitti fazla takıntılı hale getirme zamanla sabun kokacak problem değil termosda ısıt suyunu fırçanı daldır tamam bir iki köpürt sorun edliecek bir durum yok Smile
(13/12/2018, Saat: 16:20)jegal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @AsakiR komşum hoşgeldiniz forumumuza  öncelikle fırçalarda ki  kötü koku meselesi ben  şahsen  umursamıyorum  break  in  meselesine hiç girmedim gerek  duymadım. İlk zamanlarda o kötü kokuları aldım rahatsızlık duymadım zamanla  o koku kayboldu gitti fazla takıntılı  hale getirme zamanla sabun kokacak problem değil termosda  ısıt suyunu fırçanı daldır tamam bir iki köpürt sorun edliecek  bir durum yok Smile

Hoşbulduk.Ben biraz takıntılıyım da.Sıcak suda bekletince çok ağır bir koku oluşuyor fırçada.Hala geçmedi bu.Bütün hevesimi alıyor bu koku.Bakalım zamanla geçer inşallah.Çok teşekkürler Smile
İlk fırçam Jaguar 1071'di sapa değmeyecek kadar kılları suya yatırdım.3 gün boyunca suyunu değiştirip elimle hafif kılları hareketlendirerek önemli ölçüde kokudan kurtuldum.Kullandıkça koku azaldı.
@Ibra35 komşum jaguar 1071're uyguladığın yöntemi berberimde önerdi ilk önce sıcak su uyguladım uzun süre suda tutmadım üst üstde sıcak su uygulama ve köpürtme yaptım pek sıcak su önerilmesede sert sakallıyım mecburum. Kurutmaya bıraktığımda koku moku yok oluyor ilk aldığımdada aşırı bir kokusuda yoktu
Bu basetiğim yöntem berberlerinde uyguladığı yöntemlerden.Sıcak su olsa bile uzun süre suda kaldığı için etkisini bilemem.Yazının sonunda ibo kısaltması hoş olmamış komşum.
(13/12/2018, Saat: 18:15)jegal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Ibra35  komşum  jaguar 1071're uyguladığın yöntemi  berberimde önerdi ilk önce  sıcak su uyguladım uzun  süre suda tutmadım üst üstde sıcak su uygulama ve köpürtme yaptım pek  sıcak su önerilmesede sert sakallıyım mecburum. Kurutmaya bıraktığımda koku moku yok oluyor ilk aldığımdada aşırı bir kokusuda yoktu sanki ibo
Sırasıyla, seyreltilmis beyaz sirkede bekletme 30dk civari sonrasında karbonatlı suda bekletme 2 veya 3 saat ve son olarak herhangi bi sabunla kopurtup kurumasını beklemek gayet başarılı oldu bende.forumdan öğrendiğim etkili yöntem, yeni başlayan arkadaşlara tavsiye ederim.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Merhaba, bende Yaqi silvertip, sentetik ve 2band var. Silvertip hafif kokusu mevcuttu, sentetik olanda yapıştırıcı yada naylonumsu bir koku vardı, 2 band kokusu silvertipten daha fazla özellikle kök kısmında hepsini önce bebe şampuanı ile yıkadım kuruttum sonra proraso sandalwood ile sabunlayıp 2 saat civarı beklettim yıkadım, kuruttum. 2 band hariç ikisinde de koku çok azaldı, 2 band olanda özellikle dibinde hala koku var. Fırçaları beyaz sirkeli su yada karbonatlı suya komple soksam düğüm kısmının denk gelmesi sorun oluşturur mu? Sirkeli su mikrop öldürme etkisi ile bana daha yakın geliyor ancak birde sirke kokusunu çıkartmak zor olur mu? Karbonatta farklı bir koku oluyor mu?
(14/05/2019, Saat: 14:42)Silentsv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba, bende Yaqi silvertip, sentetik ve 2band var. Silvertip hafif kokusu mevcuttu, sentetik olanda yapıştırıcı yada naylonumsu bir koku vardı, 2 band  kokusu silvertipten daha fazla özellikle kök kısmında hepsini önce bebe şampuanı ile yıkadım kuruttum sonra proraso sandalwood ile sabunlayıp 2 saat civarı beklettim yıkadım, kuruttum. 2 band hariç ikisinde de koku çok azaldı, 2 band olanda özellikle dibinde hala koku var. Fırçaları beyaz sirkeli su yada karbonatlı suya komple soksam düğüm kısmının denk gelmesi sorun oluşturur mu? Sirkeli su mikrop öldürme etkisi ile bana daha yakın geliyor ancak birde sirke kokusunu çıkartmak zor olur mu? Karbonatta farklı bir koku oluyor mu?

Sirke oranını abartmazsanız ve uzun süre içinde bekletmezseniz düğüm, yapıştırıcı veya sap kısmının zarar göreceğini sanmıyorum. Ayrıca beyaz sirke kullanırsanız çok daha kolay durulanır ve sirkenin kendi asidik kokusunun kalma ihtimalide olmaz.
(14/05/2019, Saat: 23:37)sfenks Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sirke oranını abartmazsanız ve uzun süre içinde bekletmezseniz düğüm, yapıştırıcı veya sap kısmının zarar göreceğini sanmıyorum. Ayrıca beyaz sirke kullanırsanız çok daha kolay durulanır ve sirkenin kendi asidik kokusunun kalma ihtimalide olmaz.

Tamamdır teşekkür ederim komşum.
Benim Omega da ilk geldiğinde çok feciydi...
Kuru hali kokuyordu .. ıslanınca "amanın" diyordum... banyonun kokusu değişiyordu ...
"Nasıl geçecek, geçmez bu konu, herhalde bundan insanlar sentetik alıyorlar" dedim...

Sonra yine forumda bir arkadaşımızın önerdiği yarım ölçek beyaz sirkre, biraz limon suyu ve yarım ölçekte normal su içinde 1 gece beklettim ...
İyice duruladıktan sonra Arko (veya farklı bir sabunda olabilir) ile iyice köpürttüm ve o şekilde üzerinde sabunu bir gün boyunca kuruttum .. ve sonra duruladım ..

Koku %90-95 azaldı .. geri kalan da bir kaç traştan sonra gitti...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  bant best kötü kokuyor :( Machete 17 26,862 09/07/2016, Saat: 14:16
Son Yorum: kemalu2002
  Fırçalardaki kokunun nötralize edilmesi deVille 21 15,031 05/05/2016, Saat: 23:47
Son Yorum: candova

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: