LIJUN SHAVING - Finest Badger Hair Shaving Brush
(05/05/2012, Saat: 10:36)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yaklaşık 13 gün sonunda yeni Lijun 24mm finest 2 band fırçalarım geldi yine yapıştırılmamış olarak istedim . Yeni knotlar eskilere oranla uçları daha beyaz(Kıl uçları doğal beyazmı bleached badger mı emin değilim) ve aralarında siyah kıl yok daha yoğun ve sert yapılı. Sanırım kılları yapıştırmada kullanılan yapıştırıcıdan dolayı knot dip kısmının üzeri çok sert dolayısı ile eğer daha derine yapıştırılmak istenirse soldaki lijun uygun fakat sağdaki lijunda bunun için pay yok. Yalnız bu fırçalarda daha derine yapıştırma gereği yok gibi zaten fırçanın yapısı çok sert ve şu an bodur çalı gibi umarım kullanıldıktan sonra yumuşar ve kullanımı daha zevkli hale gelir.

Fotoğraftaki yeni gelenler henüz yapıştırılmadan çekildiler ve knot tam oturduğunda 52-55 mm kıl boyuna geliyor bu yükseklik bu sert yapıdaki knot için normal. Eskilerle yenileri yan yana çektim soldan sağa 28-28-yeni 24-yeni 24 ve manchurian 28mm lijun.

Yeni gelen fırçalardan soldakini derinleştirip 50mm'e sağdakini hiçbir düzenleme yapmadan 55mm civarına akşam yapıştırdım ve sabah denemek için derby sabun ile ikişer defa elde köpük yaptım sonuçta diğer finest porsuk fırçalarımdan daha fazla koktuğunu ve kullanımdada nasıl sert ve yoğun yapılı olduğunu bir kez daha gördüm bakalım kullanımlardan dolayı nasıl bir yumuşama gösterecek ama akşama saç kremi ile yumuşatıp boraks ile temizleme işlemini öncelikle yapmam gerek.

Fiyat olarak finest 2 band fırçalar içerisinde eğer yanılmıyorsam şu an en ucuz marka ve bu fiyata çok aşırı bir kalite ve performans beklemek zaten doğru olmaz.Sadece fırçanın sapı bu fiyatı eder kıl yapısını beğenmezseniz bu sapa yeni knot alır takarsınız harika olur ağır ve kaliteli malzemeden yapılmış. Genel olarak fırça güzel görünümlü ve giriş seviyesi için gayet uygun gibi gözüküyor fakat birkaç dolar farkla FS24mm' de alınabilir zevke göre..

ilk izlenim olarak FS24mm'e göre %30 daha dolgun ve bir o kadarda sert yapılı fırça . Eğer kullanımlardan sonra dahada yumuşarsa sabunlarla kullanımı çok güzel olur yumuşamazsada idare eder bir fırça olur rafta yerini alır.

yapıştırılmış ve kullanılmış hallerini birkaç gün içinde eklerim.

Selamlar

dxk111.jpg
2nhpxdz.jpg
wnzev.jpg

iyi gunlerde kulanın karsılastırmanızı merakla bekliyorum
lijun FSe göre daha sık kıl yapısına sahip. lijunun kılları biraz daha sarı, FSinkiler açık kalıyor yanında. FSin düğüm işçiliği filan daha iyi. Ayrıca ikisi de finest olmasına rağmen lijun daha batıcı... FSin satıcısı ian iletişimde lijun-charles a göre çok daha iyi... lijuna mesaj atıyorsunuz haftalar sonra dönüyor. sanki mesaj da kargoyla gidiyor Smile
eğer charles biraz daha ilgili bir satıcı olsa ve -bendekiler için konuşuyorum- işçilik biraz daha iyi olsa ian sinek avlar. Smile
ikisinin de birbirine göre üstün yanları var ve ikisinden de memnun kalınabilir. kalite ve işçilik istiyorsanız ian-FS
daha ucuz fiyat ve çok kıl istiyorsanız lijun diyorum ben...
Saygılar
Bbugun itibariyle benim fırçamda geldi
352gs2s.jpg
34ni99g.jpg
ztyatg.jpg
33y2ovq.jpg
(11/05/2012, Saat: 21:13)provista Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bbugun itibariyle benim fırçamda geldi
352gs2s.jpg
34ni99g.jpg
ztyatg.jpg
33y2ovq.jpg

gule gule kullanın benim ki hala yok 15 gun oldu siz ne zaman siparis vermistiniz
bir de koku durumu nedir?
teşekkür ederim.
rahatsız edici bir kokusu yok. ama fırça ıslandımı kokuyu verecektir.
24 nisanda kargolandı, bir süre takip yapamadım satıcı ile iletişime geçtiğimde 1 mayıs nedeniyle işlerin yoğunluğundan falan bahsetti 4 mayısta ülkeye giriş yapan ürün bugun teslim edildi.
Hayırlı olsun arkadaşım. Güle güle kullanın. Umarım performansı da göründüğü kadar iyi olur.
(12/05/2012, Saat: 00:59)psycho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayırlı olsun arkadaşım. Güle güle kullanın. Umarım performansı da göründüğü kadar iyi olur.

teşekkür ederim. bakalım zamanla göreceğiz
Selam arkadaşlar, bahsetmiş olduğunuz fırçaların resmini ve fiyatlarını görünce cevap vermek zorunda kaldım.tanımadığınız yabancı bir yerden
25TL verip fırça alıyorsunuz pes doğrusu.Ben size irem fırçayı bu sitede
kayıtlı olan arkadaşlara maliyetine 10.TL. vereceğim.
ilgilenen arkadaşların bilgilerine sunulur,
selamlar,
(15/05/2012, Saat: 16:14)yusufkanca Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selam arkadaşlar, bahsetmiş olduğunuz fırçaların resmini ve fiyatlarını görünce cevap vermek zorunda kaldım.tanımadığınız yabancı bir yerden
25TL verip fırça alıyorsunuz pes doğrusu.Ben size irem fırçayı bu sitede
kayıtlı olan arkadaşlara maliyetine 10.TL. vereceğim.
ilgilenen arkadaşların bilgilerine sunulur,
selamlar,

yusuf bey büyüksün...

benim irem çok kıl döktü japonladım, fırçanın tipi kaydı...
yolum düştüğünde uğramak isterim tekrar...
dükkanın çalışma saatlerini belirtirseniz sevinirim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yaqi TwoBand Badger FIrça kerem_tokd 14 2,812 14/05/2023, Saat: 04:23
Son Yorum: kerem_tokd
  Chubby 1 Super Badger - Chubby 2 Super Badger mertcanartan 7 2,659 04/06/2022, Saat: 02:58
Son Yorum: mertcanartan
  FRANK SHAVING 24mm finest fırça ilk izlenimler papazerigi 274 379,351 22/10/2021, Saat: 14:15
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Frank Shaving Manchurian Pure Badger Tıraş Fırçası İncelemesi ArdıçKatranı 32 27,465 08/09/2021, Saat: 16:59
Son Yorum: yigit
  Thater 4125 2 2band olive wood brush karakartal 1 1,960 05/08/2021, Saat: 16:58
Son Yorum: karakartal
  Kent BK8 Pure Badger Mutlucan 2 2,390 24/05/2021, Saat: 23:08
Son Yorum: Mutlucan
  Yaqi vs. Frank Shaving dr.akar 7 4,496 21/05/2021, Saat: 02:43
Son Yorum: dr.akar
  Yaqi Yıldızlı Gece 2 Band Badger onur7 17 10,467 27/10/2020, Saat: 22:23
Son Yorum: onur7
  Oumo Brush CK89 22 14,177 23/09/2020, Saat: 17:52
Son Yorum: marv
  Simpson Duke 3 Best Badger Fırça btoprak 70 80,575 30/08/2020, Saat: 17:26
Son Yorum: marv

Hızlı Menü: