En Son Ne Aldınız ?
Слава Украине!!!
@cihankeskin sana ve alacak diger arkadaslara hayirli olsun Smile
Raspberry Pi 2

Cihazin bir önceki versiyonunu squeezeserver (hi-fi severler bilir belki, dijital müzik yayini yapan bir server yazilimi) olarak kullaniyordum. Bu yeni sürümünde hafizanin artmasi ve islemcinin hizlandirilmasi ile video icin de daha rahat kullanilabiliyor. Sabahtan beri kurulumuyla ugrastim, ama sonunda hallettim. XBMC/Kodi ile denemeler gayet basarili.

HTPC'mi emekli edecek bu minik cihaz muhtemelen Smile

a9y29w.jpg
(26/07/2015, Saat: 16:46)naayi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Raspberry Pi 2

Cihazin bir önceki versiyonunu squeezeserver (hi-fi severler bilir belki, dijital müzik yayini yapan bir server yazilimi) olarak kullaniyordum. Bu yeni sürümünde hafizanin artmasi ve islemcinin hizlandirilmasi ile video icin de daha rahat kullanilabiliyor. Sabahtan beri kurulumuyla ugrastim, ama sonunda hallettim. XBMC/Kodi ile denemeler gayet basarili.

HTPC'mi emekli edecek bu minik cihaz muhtemelen Smile

Hayırlı olsun. Embedded olayının en güzel yanı yaptığımız işi fiziki olarak aynen görebilmek heralde. Hazzı bambaşka oluyor.
@yigitemre tesekkürler Smile
(26/07/2015, Saat: 17:12)naayi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @yigitemre tesekkürler Smile

Benimde ilgi duyduğum bir alet raspery pii.. Bir türlü ekonomiyi düzeltip alamadım ama alacağım Wink
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
@ts9funk, benim için iki tane temel audio/video işlevini yerine getirebildiği için bu fiyata f/p oranı inanılmaz yüksek bir cihaz Wink
Tebrikler @naayi forumda başka embedded cilar görmek çok hoş. Benim teecihim genelde stm32 board lar oluyor ama Raspberry Pi ile ethernet uygulamaları yapmıştım bir kaç sene önce.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
@Chinaski ben geliştirici değilim bu cihazlarda, ama dediğim gibi özellikle bu son sürümle küçük bir bilgisayarın yerini rahatlıkla alabilir. Fan yok, ilave kart yok harika bir konsept bu embedded ürünler.

Kutu ve soğutma blokları ile tamamlayacağım kurulumu.
Küçük gibi biraz @ayha-al komşum. Taşıma için ideal ama isabet oranı iyi midir? Biraz Glock vari olmuş sanki.

Hayırlı olsun ama Allah kullanmak zorunda bırakmasın. Tamam mesleğiniz icabı şart ama yine de kullanmak zorunda kalmazsınız inşallah.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: