En Son Ne Aldınız ?
27.10' da ebay üzerinden aldığım Semogue 1305 bugün geldi. Portekiz'den bir hafta gibi kısa sürede gelmesi hem şaşırttı hem sevindirdi))
da16a92e1e9983187e97f7af906c4d8a.jpg
satılık ilanlarım: http://www.geltir.com/thread-5888.html
Arkadaşlar merhaba.Aşağıda fotoğraflarını eklediğim makineleri bir antikacıda gördüm.Parat için 100 TL fiyat istedi kullanılmamış dedi ancak kullanıldığı belli yine de çok kullanılmamış diye düşünüyorum.İhtilaf hocama mesajla sordum sağolsun anında dönüş yapıp aletin parat olduğunu ve güzel olduğunu söyleyince satın aldım yorumlarınızı bekliyorum.

Belki ilgilenen arkadaşlar olur diye techmatic'in de fotoğraflarını çektim.Techmatic için baştan 150 TL dedi aslında ama parat'ı almak için geri geldiğimi görünce "başka birisine p.tesi ikisini de satacağım diye söz vermiştim ona başka temin ederim sen uygun fiyatlı almış oldun" gibi konuştu Techmatic'i kaça satarsın deyince 250 TL dedi.Arkadaşların aklına yanlış bir düşünce gelmesin eğer dükkan ismi vermekte sakınca yoksa vereyim Bursa'da olup bakmak isteyen arkadaşlar gidip bakabilirler.Bilginize...

2guhxeb.jpg

2e4vw43.jpg

2i0oxu.jpg

2gy13b5.jpg

14v3d77.jpg

108hile.jpg
Mehmet ÖZAYDIN-Bursa
Hadi hayırlı tıraşlar...
@nihilistraki

Komşum bol köpüklü günlerde kullanın, bakalım sizin 1305 evcilleştirme çalışmalarınız nasıl olacak =) İlk gün kullanmadan önce gece yatmadan suyun içinde bırakmanızı tavsiye ederim. Düğümde kimyasal, kir vs varsa suya geçecektir. Sonra bol bol "kalıp sabun rodajı" =)
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

Hayırlı olsun @merg
Kargo takipli mi,hayırlı olsun @nihilistraki
''Kalıp sabun rodajı candır'' hatta C.Karatay da tavsiye ediyor @Strath Big Grin
Teşekkürler @Straht komşum omegayı şampuanla yıkadıktan sonra saç kreminde bekletmiştim bir gece aynısını yapmayı düşünüyorum. Başka ne önerirsiniz, saç fırçası veya havluya uçlarını hafif sürtsem faydası olur mu?
Takipsizdi @ihtilaf aga.
Semogue firçalarin uçları Omega fırçalardan farklı çabuk çatallanmıyor. Uçlarını havluya hafifçe sürebilirsiniz kurularken. Ama çok hızlı bir break-in beklemeyin derim. Uzun bir süre düzenli kullanım gerektiriyor. Kullanmadiginiz günlerde de köpük yapmalısınız.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
@nihilistraki

Komşum saç kremi ilk aşamada lazım değil fakat dilerseniz neden olmasın. Bu suda bekletme olayı T&H fırçanın kullanım kitapçığında yazıyordu o yüzden söyledim
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

Teşekkür ederim hepsini uygulayacağım.
Makineyi kutusunda kullanmayı düşündüğüm için kutusunu, dispenserini, içinde kalan 5 adet jileti de temizledim.Jiletlerin üzerinde gillette blue yazıyor ancak oksitlenmeden dolayı siyaha dönmüşler.Benim temizlik işlemimden sonra mavi oldukları anlaşıldı Smile
Arkadaşlara fikir olması açısından uyguladığım işlemi yazıyorum.

1-Aksesuarları %20 çamaşır suyu %80 su karışımında 15 dk beklettikten sonra sabunladım ardından wd40 ile temizleyip tekrar sabunlama ve durulama yaptım
2-Makineyi 200 ml su içerisine bir miktar savlusol karışımında 15 dk beklettim.65 derece suda 15 dk bekletip sabunladım duruladım.%10 çamaşır suyu %90 su karışımında bekletip diş fırçasıyla tekrar sabunlayıp duruladım.Metylan maden cilası ile cilalayıp wd40 ile temizledim.

o049kh.jpg

wr0yhd.jpg

2dsfevb.jpg

x1g1mu.jpg
Mehmet ÖZAYDIN-Bursa
Hadi hayırlı tıraşlar...
Merg hocam parat hayırlı olsun temiz.Allah muhafaza o techmatici de 250ye aldım deseydiniz kahrolurdum.Çünkü 1-2 dolara ebayden almak daha mantıklı sanki Big Grin Kargosuyla taş çatlasın 15 dolar etsin.Bi de zaten kendi jiletini bulmak lazım.

Antikacı zaten aletten anlasa paratı techmaticten ucuz vermezdi.Yeni arkadaşlara söylüyorum Türkiyede anlamaz kimse bunlardan,bütün antikacılar tuttuğuna yapıştırır.O şey ne kadar soruluyorsa,ne kadar ele alınıp şöyle bir bakılıyorsa fiyat o kadar yükselir antikacılarda arkadaşlar,onun dışında bunlardan hiç bir halt anlamazlar.Muhtemelen başka biri falan da sormamıştır zaten yalandır.Aceleleri yok satılsın diye,muhtemelen belki 15 yıldır dükkanında duruyordu,bu fiyatı çekerse 15 yıl daha durur ama onun için sorun yok.Her malın bir alıcısı vardır diye bekliyor,sabırla beklemeye devam edecek.Ama DE bile olmayan,hiç kimsenin sormayacağı birşeye de 250 çekmek bir antikacı için bile büyük hamle.100 dese küfretmeyebilirdim meselaBig Grin

Mümkün mertebe foruma danışın arkadaşlar almadan evvel,yazık olmasın paracıklara.Kolay kazanılmıyor.

O jilete gelince o jilet zaten siyahtır hocam.Siz sanırım çamaşır suyu bilmem ne derken sağlam girişmişssiniz herşeye,ondan rengi atmış kalkmış.Big Grin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: