En Son Ne Aldınız ?
(16/01/2018, Saat: 17:34)pundoe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yeni tiras kasemle, rocnel se-p ayni gun geldi, aksam tirasi sart oldu.
Kase dogal mermer, cilasiz pudramsi yuzeyli, biraz agir ama, elimden kayar duserse kirar lavaboyu affetmez Big Grin
280vcj7.jpg

@pundoe komşum güle güle kullanın Mermere göz dikmiş bulunmaktayım şahane duruyor Big Grin

(16/01/2018, Saat: 21:48)blueshadov Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 2whdm5f.jpg

FEATHER PROFESSIONAL ARTIST CLUB DX @impaticaret den aldım
Shavemac MB2 Silvertip 2 Band Fan @blaster den aldım.

Feather i yıllardır almak istedim ama gümrük te kalır korkusuna alamamış tım.İmpa ya geldiğinden beri niyetim var dı.İyi ki almışım.

Shavemac de merak ettiğim bir fırçaydı.İnternet sitesi nin bir kaç olumsuz yorumunu görünce alamamıştım. @blaster komşum sağolsun sayesinde sahip olduk.

@blueshadov komşum ustura cok güzel ben burdayım diyor baya bir keyif alacağınızı düşünüyorum mutlu tıraşlarınız olsun
Bir millet, zenginliğiyle değil, ahlak değeriyle ölçülür.
(16/01/2018, Saat: 22:32)Aliço Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @pundoe komşum güle güle kullanın Mermere göz dikmiş bulunmaktayım şahane duruyor  Big Grin

Satacak olursam aklimdasiniz Smile
Hijyene önem veren elit bey
(15/01/2018, Saat: 20:53)Dragon Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yardley el sabunlarını merak ediyordum, yanında da biraz polsilver aldım.
Yardleyin sitesinde kakaolu sabunu tıraş sabunu olarak da kullanabilirsiniz yazıyor (ağam bizimle eğlenir mi Smile
(16/01/2018, Saat: 09:53)ArdıçKatranı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sodium tallowate, glycerin, cocoa seed butter, shea butter ve E vitamini var, ben bu sabunla tıraş olurdum.
(16/01/2018, Saat: 14:48)Dragon Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eh üstadlar da onayladıysa bir kere deneyeyim bakalım Sonuçları paylaşırım

Komşum ben sizin yerinizde olsam bu sabunla tıraş olmazdım. Bunun bir kaç nedeni var:

1- İyi bir tıraş sabununda içerikte ne olduğu kadar bunların kullanım miktarları da önemli.
2- Bu el sabunlarını aldığınız Yardley firması benim de fanları arasında olduğum eski Yardley tıraş sabunlarını üreten firma değil. O firma iflas etti yıllar önce ve bu firma isim haklarını satın alarak üretime başladı. Formülleri benzer bile değil.
3- Biz forumda tıraş sabunları arasında bile iyi kötü ayrımı yapıyoruz. Bir el sabununun mecburiyet dışında tıraş sabunu olarak kullanılması bence sizi pek tatmin etmeyecektir. Ha merakınızı giderir o ayrı mesele. Smile
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Herkese iyi akşamlar.
En son İmpa Ticaret'ten Semogue 830, Brut Dominant AS ve 100 adet Polsilver jilet aldım. 3 gün önce elime ulaştılar. Brut Dominant'ın kokusunu merak eden varsa eğer bildiğiniz vişneli lolipop kokusu. : ) Benim çok hoşuma gitti ve en yakın zamanda 2 3 şişe daha sipariş verip stok yapacağım.

zmhwyp.jpg

Yeri gelmişken aklıma takılan bir şeyi de değerli komşularıma sormak isterim.
830'u henüz iki defa kullandım. Güncel ve hafif nemli hali fotoğrafta gördüğünüz şekilde. Sizce break-in süreci ne durumdadır?
Çünkü Omega 10049 ile kıyasladığımda köpük yapma performansı biraz düşük kalıyor. ( Süre ve miktar bakımından) Bu durum fırçaların karakteristik özellikleri farkından dolayı normal midir yoksa 830'un performansının artması için biraz daha beklemem mi gerekiyor?
Omega 11137 kullanıyorum. Omega domuz kıllarda Semogue gibi bir sınıflandırma yapıyor mu bilmiyorum. Omega fırçaların benzer olduğunu kabul edersek, bendeki 11137 ile 2 ay uğraştım hem rodajını tamamlaması için, hem de ters kılları ayıklamak için. 830, bendeki Omega'ya göre pamuk gibi bir fırça. Baktığımda tek tük ters kıl görebiliyorum fakat, hiç bir batıcılık hissetmediğim için ayıklama gereği duymadım. Yalnız omurgası da Omega'ya kıyasla çok zayıf kalıyor. Zaten kıl yapısı da çok ince.

Sorunuza gelecek olursak, bendeki 830 5-6 kullanımdan sonra tatmin edici şekilde köpük üretmeye başlamıştı.Rodajın tamamlanması için ıslanıp kuruması gerekiyor fırçanın, üst üste bir kaç gün daha kullanıp kurumaya bırakırsanız farkı görürsünüz.
@pilotic Hocam, dediklerinize bizzat katılıyorum. Omega 10049 ile Semogue 830 arasında bariz bir fark mevcut. 830, domuzdan ziyade daha çok sert, omurgalı bir porsuk hissiyatında, yüzde yayılması olsun, kılların inceliği ve yumuşaklığı olsun. Bu bakımdan çok hoşuma gitti açıkçası.
830 sadece cumartesi gününden beri elimde. İki tıraş oldum şimdilik ama tıraş olmadığım günlerde de köpük yapıp, sıcak suda bekletip rodaj çalışmalarına devam ediyorum. Şu anki haliyle bile gayet yeterli ve tatmin edici aslında. Bekleyip göreceğiz bakalım gelişmeleri.

Cevabınız için teşekkür ederim bu arada. : )
@przpe komşum söyleyeceğim belki abest gelebilir fakat pişman değilim yaptıklarımdan Big Grin bende de 830 mevcut, kıvama sokmak için ben 1 ay boyunca zımparaya haftada bir sürttüm yumuşak dairesel haraketlerle (gereksiz kıllar kendini zımparada bırakıyor) ardından çekiçle uçlarını dövdüm sonra sabunda köpürttüm tabi ilk başta tek seferlik oturdum iki saat boyunca fırça içindeki kalın alakasız kılları cımbızla çektim, şuan fırçam on numara beş yıldız uçları çatallaştı yüzde ne çizme ne batma adeta sevgi gösterisinde bulunuyor, hunharca davrandım farkındayım ama iki sıkı dost böyle olunuyormuş fırçaylaBig Grin
Bir millet, zenginliğiyle değil, ahlak değeriyle ölçülür.
@blaster ve @Aliço çok teşekkürler
(17/01/2018, Saat: 01:06)Aliço Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @przpe komşum söyleyeceğim belki abest gelebilir fakat pişman değilim yaptıklarımdan Big Grin bende de 830 mevcut, kıvama sokmak için ben 1 ay boyunca zımparaya haftada bir sürttüm yumuşak dairesel haraketlerle (gereksiz kıllar kendini zımparada bırakıyor) ardından çekiçle uçlarını dövdüm sonra sabunda köpürttüm tabi ilk başta tek seferlik oturdum iki saat boyunca fırça içindeki kalın alakasız kılları cımbızla çektim, şuan fırçam on numara beş yıldız uçları çatallaştı yüzde ne çizme ne batma adeta sevgi gösterisinde bulunuyor, hunharca davrandım farkındayım ama iki sıkı dost böyle olunuyormuş fırçaylaBig Grin

İşkenceden almasınlar içeri

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

(17/01/2018, Saat: 01:07)blueshadov Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @blaster ve @Aliço çok teşekkürler

Hocam çok güzel ekipmanlar almışsınız.Güzel günlerde kullanın.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
@Aliço Hocam öneriniz için teşekkürler fakat ben daha uysal yollardan yanayım. : ))

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: