En Son Ne Aldınız ?
Fırcalarınız hayırlı olsun komsular. Cok guzeller.

Komsumun 30mm knot lu sentetik fırcasını gorunce, sentetik fırca dusunenler icin bir dipnot dusmek istedim.
Sentetik fırcalar suyu gorunce ortada bitisik cok toparlanma yapıyor. Sabununuzu kopurttukten sonra, ilk yuzunuze degdirince boyle sert bir kıl yıgını bastırıyorsunuz, bu bazılarını rahatsız edebilir. Yuzunuzde bastırıp loftu acılınca yumusacık bir hissiyat verir ve kopurtme performansı cok iyidir. Ama bu bahsettigim toparlanma, zaman icinde ve kullandıkca hafif azalsada genelde oluyor. O yuzden sentetik fırcalarda oncelikle 24mm gibi daha kucuk dugumleri oneririm. Zira razorock ta ben 26mm e pek alısamayıp tekrar 24mm e geri dondum.
Hani fiyat uygun bulmusken, buyugu olsun diye alıp bir sentetik, bu ne ya normal fırca gibi degil bir acaip demeyin, sentetik fırcaları aklınızdan hemen silmeyin diye paylasmak istedim.
@marek komşum iyi günlerde kullanın. Sapın kalitesi zaten kendini belli ediyor. Benim asıl merak ettiğim düğüm nasıl acaba. Kıl dökülmesi falan var mı?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
https://www.instagram.com/u1071/
@utunç üstadım teşekkür ederim.Fırça bugün elime geçti.İlk temizliğini yapıp fotoğrafı paylaştım.Daha kullanamadım Smile .İlk kullanımdan sonra bir bilgilendirme yazarım .
de te fabula narratur.!
Chiseled Face Summer Strom sabun ve Barrister and Mann Petrichor sabun.
Yağmur sonrası toprak kokusu hasretiyle aldım ama memleketimin toprak kokusuna hiç yaklaşamiyorlar. Summer Stromun kokusu çok hafif ve hiç kalıcı değil. Croap dedikleri yumuşak sabunlardan. Ben tıraş esnası ve sonrası hissiyatını da çok beğenmedim. Petrichoru henüz kullanmadım ama kokusunu daha cok beğendim. Başka kokulu BMann kullanmıştım ve memnun kalmıştım.
1e60971da47edc7c3145b3d50e17c537.jpg

SM-J500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
@Men-Sup üstadım güzel günlerde kullanın.Hayırlı olsun.
de te fabula narratur.!
@Men-Sup Ediz üstadım iyi günlerde keyifle kullanın. Araştırma ve keşifler bitmiyor Smile

@marek üstad ve @Tahir abi teşekkür ederim. Bu koku merakım oldukça denemelere devam..

@Men-Sup
Komsum guzel sabunlar. Barister yeni seri sanırsam bildigim bir model degil. Cok daha basarılıymıs. Guzel tıraslarınız olsun.
Nereden siparis verdiniz komsum.
@dikdik_s üstad, Barrister'in sezonluk ürettigi sabunlardan. Westcoastshaving'den sipariş verdim, ABD'ye giden arkadaşımla geldi. Kış için aldığım Stirling ve Haslingerden sıra gelmez diye buzdolabına koydum şimdilik.

cok iyi yapmısın komsum, tesekkurler.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: