Mondial Luxury Shaving Cream : No 908 Homme
miko79.jpg

İtalya tarih boyunca Roma gibi  büyük medeniyetlere ev sahipliği yapmış,zengin bir coğrafyadır.Bu zenginlikten günümüz geleneksel tıraş dünyası da nasibini fazlasıyla almış görünüyor.Bol çeşit,kalite,estetik,özgün tasarım,koku gibi konuların İtalya’dan çıkan tıraş ürünlerinde ön planda olduğunu hepimiz görüyoruz.
Mondial da “Made in Firenze-Italy” etkiteti taşıyan bir ürün ve bir “Luxury” vurgusu taşıyor.Haliyle, bildiğimiz ve kalitesi kabul görmüş diğer lüks ürünlerle kıyaslamam gerekiyor.

Öncelikle ambalajına baktığımızda son derece şık ve kaliteli bir sunum görüyoruz.Gördüğüm tüp kremler içerisinde en gösterişlilerinden.Tabi Mondial in üst sınıf ürünlerinden olduğu için bu böyle.(Diğerleri için bkz. Axolute,Florence ve Nobilis)

xek46s.jpg

İçeriğe bakınca paraben ve SLS türevleri içermediğini görüyorum.İçerik benim için önemli bir kriter.Sözgelimi son derece güzel performasnları olan T&H,GFT gibi ürünleri,lüks vurgularına rağmen işin kolayına kaçıp bolca kanserojen içerik kullandıkları için almıyorum.
Böyle bir ürünün kokusu da iddialı olmalı elbette.Kokusu epey güçlü arkadaşlar.Koku kalitesi ve yoğunluğu T&H kremler ayarında.”Fragnance” tarzı,parfümsü bir kokusu var ve gerçekten iddialı,erkeksi bir koku.Jermyn street in biraz yumuşatılıp içerisine turunçgil ve lavanta eklendiğini düşünün,öyle algılıyorum kokuyu.Hafif bir miktar sentetiklik barındırsa da rahatsız edici değil.Eminim buradaki pek çok kişi denediğinde “bunun EDT sini alsam mı?” diye düşünecektir.Tıraştan sonra bir süre daha hafifçe devam ediyor bu hoş koku.
Gelelim performansa…
Mondial ürünlerini TFS üretiyor.TFS veya Razorock ın  performansını bilen arkadaşlar o şekilde düşünebilirler.Performans tatminkar,Hoşuma gitmeyen bir tarafı olmadı.Yapacağım tek eleştiri;aynı miktarda krem ve köpürtme süresi ile TOBS kremlerinden birisini kullansam biraz daha koyu kıvamlı köpük oluştururdu diye düşünüyorum.Bu konuda birazcık daha TOBS ileride diye düşünüyorum.

2nb4kn5.jpg

Yastıklama güzel,yeterli konforu sağlıyor.
Kayganlık konusunda gayet başarılı.Yağsız bir köpüğü olmasına rağmen gayet akıcı.
Tıraştan sonra da cildi yeterince nemli ve yumuşak bırakıyor.
Fiyat: 10 euro.

Toparlarsam; lüks sunumu,ferah,erkeksi ve güçlü kokusuyla rotasyona renk katabilecek kremlerden birisi.

http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/
Ayrıntılı inceleme için teşekkürler.
Fiyatı fln da güzelmiş ama getirmesi sıkıntı. Öyle izlemekle yetincez sanırım Big Grin
Italyan ürünleri gerçekten çok farklı. Güzel bir inceleme olmuş üstad, teşekkürler.
@saltuk hocam iyi günlerde kullanın elinize sağlık mütevazi inceleme ve sıhhatler olsun .
Rica ederim arkadaşlar.Aynı ürünün kolonya,splash,balm çeşitleri de var
İnceleme için teşekkürler komşum, Sipariş oluştururken TFS ürünlerine elim gider gelir kararsız kalırdım. Soru işaretlerini giderdiniz.
İnceleme için teşekkürler komşum. Ben aslında Mondial'ın lüks sınıfa girdiğini düşünmüyorum. Genel olarak TFS ürünleri de başarılı ama lüks sınıfta sayabileceğimiz ürünler değiller.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
İnceleme için teşekkür ederiz @saltuk üstad. Elinize dilinize sağlık.
Rica ederim dostlar. @cihankeskin hocam haklisiniz luks urunlere alternatif gostermis gibi olmusum.aslinda ne kadar bu iddiasini yerine getiriyor onu degerlendirmeye calismistim ben,tesekkurler yorumunuz icin
İnceleme için teşekkür ederiz üstat, sunum çok şık, performans da iyi dediğinize göre denenebilir.

Vodafone Smart ultra 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  OLD SPICE SHAVING CREAM MUSK error... 17 25,948 22/03/2021, Saat: 21:42
Son Yorum: saintdumas
  Speick Active Energizer Shave Shaving Cream Mehmet Kiraz 20 25,928 14/06/2019, Saat: 23:52
Son Yorum: FearOfATG
  TOBS Coconut Luxury Shaving Cream ardanadam 25 13,332 22/01/2019, Saat: 19:54
Son Yorum: Sofistike
Photo Habana Shaving Cream from Macedonia korgunv 2 2,968 02/03/2017, Saat: 13:34
Son Yorum: KlasikTıras
  I'Coloniali Softening Shaving Cream with Rhubarb Eskiuyebyr 13 13,425 07/12/2016, Saat: 19:07
Son Yorum: posicor
  XPEC Original Shaving Cream 1912 10 7,303 27/05/2016, Saat: 01:35
Son Yorum: AKadir
  Truefitt & Hill Authentic No.10 Finest Shaving Cream FloydianDM 19 20,850 18/05/2016, Saat: 14:59
Son Yorum: Cesko
  Zirh Shaving Cream Sensitive Skin inter 14 9,471 20/03/2016, Saat: 21:57
Son Yorum: inter
  The Real Shaving Co Shave Cream alikox 8 11,593 23/02/2015, Saat: 01:07
Son Yorum: alikox
  Simpsons Luxury Shaving Cream Citrus Burst Tıraş Kremi ckeskin 10 14,531 13/02/2015, Saat: 00:22
Son Yorum: btoprak

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: