Rocnel SE50 İnceleme
2hhd9vq.jpg

Öncelikle @rocnel Murat Bey'i birkez daha tebrik etmek istiyorum. Gerek SE gerekse SE50 modeli ile geleneksel tıraş dünyasına bambaşka bir renk kattığı düşüncesindeyim. Tabi ki bir Türk olarak yerli üretim aletlerin üretilmesinden büyük bri gurur ve mutluluk duyuyorum. Neden bu şekilde bir giriş yaptım diye sorarsanız Youtube adlı sitede sözüm ona bir kısım blogger tarafından - ki daha önceden de 25 dolara çelik alet mi olurmuş diyenler de olmuştu - bu sefer de işte alet çok ağır, her tıraşta kendinizi kesersiniz tarzı yorumlar duyunca böyle bir giriş yapmayı uygun gördüm. Gerçekten çok yoğun çalışıyorum ve zaman buldukça siteye girmeye ve elimden geldiğince katkı vermeye çalışıyorum. Şu an bile iki iş arasında bu yazıyı yazmaya çalışıyorum. Siz değerli forum üyesi arkadaşlarımdan istirhamım gerçekten milli gururumuz olması gereken Rocnel ürünlerini Youtube'da incelemesini yapmanızdır. Şimdiden bu iş için vakit ayıracak arkadaşlara teşekkürü borç bilirim.

Gelelim asıl konumuza, SE50. Günün tıraşında birkaç resim koymuştum zaten. Herşeyden önce aletin işçiliği gerçekten mükemmel, önceki Rocnel ürünü olan SE ile kıyaslandığında bu fark bariz derecede belli oluyor. Bu demek değil ki SE kötü, SE50 mükemmel. Alet bir çelik aletten beklendiği gibi ağır. Dolayısı ile ağırlığın da etkisi ile hiç bastırmaya gerek duymaksızın tek perdede işi bitiriyor aslında. Ben sadece keyimden 2.perdeyi yaparak tertemiz tıraş oluyorum. Boyun bölgem sorunlu olmasına rağmen SE50 çok iyi bir iş çıkardı ve o bölgeyi çok temiz ve tahrişsiz bir şekilde aldı. Hergün tıraş olması ve takım elbilse giymesi gereken biri olarak bu benim için gerçekten çok önemli. Bıyıklı olduğum için bıyık bölgesi için bir yorum yapamayacağım. Jileti yüklemesi ve tıraş sonrası çıkarması çok kolay. Dolayısı ile aletin temizlenmesinde hiçbir sıkıntı yok. Tıraş esnasında ise SE'den aşina olduğumuz saplar zaten çok dengeli ve elden kaymıyor. Ben jileti yükledikten sonra önce setiskür ile alt ve üst plakayı sıkıştırıyorum. Bu şekilde jilet de gayet sıkı bir şekilde alette yerini almış oluyor ve kesinlikle oynama yapmıyor. Daha sonra sapı takıyorum. Ekte yer alan resimde de yer aldığı üzere diğer bir kısım çelik aletlerin sapları ile de birebir uyumlu. İstediğiniz sapla kullanma imkanı sunmuş Rocnel bize. Jilet olarak Kai ve Feather'in ustura için olan jiletleri kullanılıyor. Ben aynı jiletle 3.tıraşımı oldum ve jilet konfor ve keskinliğinden hiçbirşey kaybetmedi. Agresif ancak günlük kulanım için uygun bir alet.

Her ne kadar şu an forumda olmasa da Mornetto üstadın dediği gibi "çelik ete değecek" Big Grin

Saygılar.
Tek Sabun, Tek Fırça, Tek Alet, Tek Jilet...
Üstadım ellerinize sağlık

Makale tadında incelemeyi göz kırpmadan okudum

Sıhhat başarı mutluluklar dilerim efendim
(03/06/2016, Saat: 15:20)teddy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstadım ellerinize sağlık

Makale tadında incelemeyi göz kırpmadan okudum

Sıhhat başarı mutluluklar dilerim efendim

Teşekkür ederim üstad. Elimden geldiğince birşeyler yazmaya çalıştım.
Saygılar.
Çok teşekkür ederim, beğendiğinize çok sevindim. Her tıraş aletini yaparken ne kadar kusursuz yapabilirsem o kadar iyi olur diyorum. Sizlerin beğenileri sayesinde her ay yeni çeşitlerle karşınıza çıkmaya devam edeceğiz. Yabancı forumlarda maalesef bir kaç bloger böyle bir tutum sergiliyor. Açık açık küfür eden de var, direkt almayın diyen de var. Bu durumun sebebi üretim kalitemiz ya da performansımız ile ilgili değildir. Anlatmama gerek yok sebebinin ne olduğunu hepimiz anlayabiliriz.

UTS-15 isimli bir tüfek var(Antalya'da üretiliyor.), yakından da inceledim, üretim çalışmalarından da haberim var, şuan için sınıfındaki en kaliteli ve işlevsel tüfektir denebilir. Biz belki Türkler olarak bilmiyoruz ama Amerika'da bu tüfek çok meşhur. Bu tüfek hem ucuz, hem kaliteli hem de işlevsel ve çok şık görünümlü. Ancak youtube vs. inceleyin tüfeği yermek için yabancı silah firmaları nasıl videolar çekmişler, taktik aynı sözde blogerler yeriyorlar, boş kovan atarken tutukluk yapması için özellikle bozmuşlar videolarda bunu gösterip duruyorlar. Açık açık bu tüfeği almayın bizim markamızı alın diyorlar. Amerikan halkı bu orta çağ satış taktiğine kesinlikle inanmıyor. Kanıtı UTS-15 e olan ilgi ve satış patlaması aynı şekilde ROCNEL e olan ilgi ve üretim adedine yetişmeyen talep patlaması. Bunun gibi bir sürü örnek gösterebilirim. Ben çocukluğumdan bu yana, insan odaklı her türlü mal ve hizmet üretiminin ülkemizde tüm zorluklara rağmen yapılabileceğine inanıyorum.

Destekleriniz için çok teşekkür ederim. Saygılarımla.
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

Bizimkiler de bir itin g...e sokmamış https://eksisozluk.com/uts-15--3717296?p=1

E5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
@corpus36 Çok tadında bir inceleme. Elinize sağlık.
@rocnel Nasıl olur bilmiyorum ama her ay yeni bir alet ile tüketicinin karşısına çıkmak yerine, ürününüzü almak isteyen tüketiciye ürünlerinizi ulaştırmak daha doğru değil mi?
Bunu yapıcı bir eleştiri olarak algılayın lütfen. Şuan çok güzel aletler üretiyorsunuz ancak almak isteyenler alamıyor. Üretim kapasitesi yetersiz olmayabilir bu gayet normal. Bunun dengesini bulmak gerekir diye düşünüyorum.
İnceleme için teşekkürler.
(03/06/2016, Saat: 17:55)yokon Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @corpus36 Çok tadında bir inceleme. Elinize sağlık.

(03/06/2016, Saat: 18:20)msakalli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İnceleme için teşekkürler.

Rica ederim. Elimden geldiğince birşeyler yazmaya çalıştım.
Saygılar.
(03/06/2016, Saat: 16:50)rocnel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok teşekkür ederim, beğendiğinize çok sevindim. Her tıraş aletini yaparken ne kadar kusursuz yapabilirsem o kadar iyi olur diyorum. Sizlerin beğenileri sayesinde her ay yeni çeşitlerle karşınıza çıkmaya devam edeceğiz. Yabancı forumlarda maalesef bir kaç bloger böyle bir tutum sergiliyor. Açık açık küfür eden de var, direkt almayın diyen de var. Bu durumun sebebi üretim kalitemiz ya da performansımız ile ilgili değildir. Anlatmama gerek yok sebebinin ne olduğunu hepimiz anlayabiliriz.

UTS-15 isimli bir tüfek var(Antalya'da üretiliyor.), yakından da inceledim, üretim çalışmalarından da haberim var, şuan için sınıfındaki en kaliteli ve işlevsel tüfektir denebilir. Biz belki Türkler olarak bilmiyoruz ama Amerika'da bu tüfek çok meşhur. Bu tüfek hem ucuz, hem kaliteli hem de işlevsel ve çok şık görünümlü. Ancak youtube vs. inceleyin tüfeği yermek için yabancı silah firmaları nasıl videolar çekmişler, taktik aynı sözde blogerler yeriyorlar, boş kovan atarken tutukluk yapması için özellikle bozmuşlar videolarda bunu gösterip duruyorlar. Açık açık bu tüfeği almayın bizim markamızı alın diyorlar. Amerikan halkı bu orta çağ satış taktiğine kesinlikle inanmıyor. Kanıtı UTS-15 e olan ilgi ve satış patlaması aynı şekilde ROCNEL e olan ilgi ve üretim adedine yetişmeyen talep patlaması. Bunun gibi bir sürü örnek gösterebilirim. Ben çocukluğumdan bu yana, insan odaklı her türlü mal ve hizmet üretiminin ülkemizde tüm zorluklara rağmen yapılabileceğine inanıyorum.

Destekleriniz için çok teşekkür ederim. Saygılarımla.

Ne demek üstad. Keşke daha iyi bir inceleme yapabilseydim. Elimden bu kadarı geldi.
Saygılar.
(03/06/2016, Saat: 15:14)corpus36 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Her ne kadar şu an forumda olmasa da Mornetto üstadın dediği gibi "çelik ete değecek" Big Grin

@corpus36
Üstad teşekkürler
Mornettoyu unutmak ne mümkün  Angel

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rex Ambassador İnceleme Aedan 28 14,581 22/12/2023, Saat: 14:10
Son Yorum: layken
  İNCELEME: Baili BD176 Legend 54 36,489 04/04/2023, Saat: 02:03
Son Yorum: Mecanica
Thumbs Up İNCELEME: Pearl Shaving SSH-05 Close Comb Tayyare Pilotu 15 6,379 09/01/2023, Saat: 21:26
Son Yorum: layken
  Rocnel Elite Series (İlk Mesaj Güncel) rocnel 77 51,656 08/09/2022, Saat: 21:33
Son Yorum: My72
  İnceleme: Razorock Game Changer 84 marv 6 3,628 09/11/2021, Saat: 19:53
Son Yorum: marv
Information İNCELEME:Slant Dünyası'na Giriş:Mahşerin 1 değil,2 değil tam 6 atlısı! ahraz 118 82,502 17/01/2021, Saat: 22:09
Son Yorum: Yilmazde
  Rocnel Sailor S Timor1322 55 22,284 04/09/2020, Saat: 17:50
Son Yorum: rocnel
Heart İNCELEME: Razorock Hawk Single Edge Safety Razor izbe 50 33,121 29/08/2020, Saat: 23:19
Son Yorum: shaving nick
  Wolfman Lass BBS-1 Razor inceleme Nani Kuş 33 16,679 05/08/2020, Saat: 19:01
Son Yorum: korgunv
  Barbaros & Rocnel Adjustable theunnamed 240 134,375 06/06/2020, Saat: 02:44
Son Yorum: arandur

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: