Paypal Türkiye'den Çekiliyormu?
(21/10/2016, Saat: 14:54)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @msakalli hocam hayırlı olsun tez zamanda gelsin fırçanız .
Sanal karta benim bir tespitim şu yönde oldu iPhone telefonumdan safari ile ödeme yapmak istedim olmadı bende bilğisayar üzerinden denedim bu sefer ödeme yi kabul etti .

@Nani Kuş hocam. Siz dedikten sonra aklıma takıldı. Şöyle ki ben de son 2 alışverişimde sanal kartım ile sıkıntı yaşadım. İlki TVB shaving ikincisi de Italien Barber ile. TVB nin sistemi dandik diye pek üzerinde durmadım ama italien barber da da aynı sorunu yaşayınca acaba ben de mi sıkıntı var dedim.

Sİzin yazınızdan sonra ben de bu ürünleri ipad ile almak istemiştim. Acaba ipad/safari nin güvenlik sertifikalarına mı takılıyoruz bak şimdi benim de aklıma kurt düştü. Akşam TVB yi bir de bilgisayardan deyeyeyim bakayım. Barbicide alayım bi.
Buna emin değilim @Nani Kuş komşum. Daha önce belirttiğim gibi Paypal invoice ile ödemede Paypal'a "login" olmanıza ve hatta Paypal üyesi olmanıza bile gerek yok ama ödeme yapılırken Paypal alt yapısı kullanılıyor. Gelen invoice formuna KK ve diğer gerekli bilgileri giriyorsunuz. Olayın bu kısmı hiç aklıma gelmedi, bir araştırayım.
@izbe hocam ben maggarda ve bullgosse de yaşadım sıkıntıyı sonra pc başında iş bankası sanal kart ile sorunsuz alışverişi tamamladım . Benim tahminimde iOS güvenlik sertifikalarından kaynaklı .
@Nani Kuş hocam,

Paypal invoice işleminin alıcı korumalı olup olmadığı hususunu yabancı kaynaklardan biraz araştırdım. Çok net bir bilgiye ulaşamamakla birlikte koruma olduğu yönünde bir intiba oluştu bende. Ayrıca, Paypal'a konuya ilişkin sorumu ilettim, yanıt gelince buradan duyururum.

Bu arada, whippeddog.com sitesine yaptığım ödeme ile ilgili olarak Paypal bana bir makbuz gönderdi. Burada nereye, ne kadar ödeme yapılmış, gerekli tüm bilgiler var. Sanırım bu alıcı koruma için yeterli bir belge ancak yine de Paypal'dan gelecek cevabı bekleyelim.
(21/10/2016, Saat: 17:17)msakalli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: K.K.T.C. değil de Cyprus vardı seçeneklerde. K.K.T.C. dememin sebebi Ercan Havaalanında bir yeri adresledim  Big Grin

O zaman o adrese gitmesi mümkün değil. Rum tarafına gider. Kıbrıs Postası yollayana iade eder. Smile
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(21/10/2016, Saat: 19:34)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: O zaman o adrese gitmesi mümkün değil. Rum tarafına gider. Kıbrıs Postası yollayana iade eder. Smile
Yok hocam, satıcı o adresi ödeme yapabilmem için "fake" olarak verdiğimi biliyor. Gerçek adresimi gönderdim o da teyit etti zaten.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
@Nani Kuş hocam,

Paypal geri dönüş yaptı ama sanırım sorumu yanlış anladılar  Confused Ben onlara İngilice olarak "Paypal invoice" hizmetinin alıcı korumalı olup olmadığını sordum. Ne gönderdiğim paradan bahsettim ne de alışveriş yaptığım siteden. Onlar da ilginç bir şekilde bana şu cevap ile geri dönmüşler:

"LarryAndro@WhippedDog.com adresinden dün aldığınız 37 dolarlık ödenmiş görünümlü fatura konusunda PayPal ile iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederim. Bu bir dolandırıcılık girişimidir ve karşı taraf size herhangi bir ödeme yapmamıştır; 6 Haziran itibariyle zaten Türkkiye hesaplarına ödeme yapılması da mümkün değildir.

Lütfen bunlara kanmayın, sizinle ne için anlaştıysa da karşılık vermeyin (ürün göndermek/hizmet sağlamak gibi)"

Ben de güldüm tabi, sorumun bu olmadığını, Paypal invoice hizmetinin alıcıyı koruyup korumadığını bu sefer Türkçe olarak sordum. Herhalde bu kez anlarlar  Smile

Ayrıca, Larry dün akşam paketi gönderdi, takip numarası verdi bile. Acaba bu bilgiyi Paypal'a da mı göndersem?  Big Grin Tongue
Aman söylemeyin
Paypalın bu olayıda güme gitmesin
Bu benim "Paypal invoice" sorusuna tam olarak bir cevap mı bilemedim ama şu şekilde geri dönüş yapmışlar:

Satın aldığınız ürünün elinize geçmemesi veya ürünün tanıtımından oldukça farklı olması durumunda Alıcı Koruması ile korunursunuz.

Şu durumlarda Alıcı Koruması programımız için uygun olursunuz:

Ürün elinize geçmemiştir veya tanıtımından oldukça farklıdır
   Ürünü almak için PayPal'ı, bir eBay faturasını kullandınız veya "Şimdi Ödeyin" düğmesini tıkladınız
   Ürünün ödemesini tek seferde yaptınız (birden fazla ödemeyle satın alınan ürünler Alıcı Koruması için uygun değildir)
   Hak talebi; gayrimenkul, araçlar ya da yasakladığımız veya korumadığımız diğer mal ve hizmetler için değildir
   Ödemeden sonraki 180 gün içerisinde Çözüm Merkezi yoluyla PayPal hesabınızda itirazda bulunabilirsiniz. Satıcı ile itiraza çözüm bulamadıysanız, itirazda bulunulan tarihten sonra 20 gün içerisinde PayPal'ın itirazı hak talebine dönüştürerek soruşturmasını talep edebilirsiniz

Eğer işleminiz bu koşulları sağlıyorsa Çözüm Merkezi'nde sorun bildirebilir ve sorunu çözmek için satıcı ile irtibata geçebilirsiniz. İtirazı satıcıyla çözemezseniz, hak talebine yükselterek, bizim soruşturmamızı isteyebilirsiniz.

PayPal’ın Satıcı Koruması Politikası hakkında daha fazla bilgi edinmek ve uygunluk şartlarının tamamını görmek için herhangi bir PayPal sayfasının alt kısmında bulunan ‘Yasal'ı ve ardından ‘PayPal Hizmeti için Kullanıcı Sözleşmesi'ni tıklayın.
Paypal'dan bir cevap daha geldi. Fatura (invoice) ile alınan ürünlerin de alıcı koruması kapsamında olduğunu belirtmişler.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mühle Türkiye - Bon Ltd. Şti. Nani Kuş 137 67,324 23/03/2023, Saat: 12:22
Son Yorum: metamorfoz
  ‘Yasaklı’ PayPal ile eBay alışveriş rehberi feltro 1 3,538 23/12/2016, Saat: 17:25
Son Yorum: msakalli
  PayPal Kullanım Ayarları ihtilaf 38 63,675 14/05/2016, Saat: 01:32
Son Yorum: inter
  Turkiye'den satici piankhy 2 5,254 02/10/2012, Saat: 18:55
Son Yorum: papazerigi

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: