Tahriş mi? Hassasiyet mi?
(01/01/2016, Saat: 18:27)ts9funk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sevgili @totto komşum, aslında düzenli tıraş ile hem tekniğiniz gelişir hemde cildiniz rahatlar. Ben bundan 4-5 ay öncesine kadar gün aşırı tıraş oluyordum ve çok yakın tıraş olma sevdamdan dolayı baya tahriş yaşamıştım. Sonra günlük tıraşa geçtim rahatladım. İlk başta alışması zor tabi, ben bir sürü denemeler yapıyorum, kartuş ile,R 41 ile 34C ile. Bu denemeler sonunda şöyle bir sonuca vardım, DE estetik olarak çok güzel. Alışkanlıklarımız devreye giriyor tabi,benim yaptığım hata şu oldu,DE yi kartuş gibi kullanmak,aleti tanımamak. Bunu da zamanla öğreniyorsunuz. Ben kartuş ile 3 perdede yaptığım tıraşı R 41 ile 2 perdede yapıyorum. Hatta R41 ile sabahları 1,5 perde yetiyor bebek poposu kıvamına. Kartuşta maalesef bastırmadan ve kazımadan o kıvama gelemiyorsun. Ama süper tıraş ediyor,oynar başlık bir devrim,jilet kalitesi üst seviyede. Ama her gün tıraş oluyorum ve bir kartuş bana 15 gün gidiyor. De ise her jileti maksimum 3 tıraş kullanıyorum,yani bir haftada 2 yada 3 jilet kullanıyorum,DE estetik, R 41 tersten aldırmıyor ama tersten almış gibi tıraş ediyor,34C ile tersten düzden alabilirsiniz çok güvenli. Hatta kartuş mu DE mi dediğim zamanlarda yüzümün sol tarafını DE ile sağ tarafını kartuş ile oluyorum ve sonuç 2 tarafta on numara oluyor. Yani bir fark yok. O halde DE ye devam Big Grin

@ts9funk komşum, günlük tıraş konusunda hem fikiriz. Benim sakallar yatık olduğu için fark ettiğim diğer bir konu da, de89 bana pek uygun değil. Daha agresif bir aletle daha mutlu olacakmışım gibi geliyor. De89'u da jilet yükseltmesi yaparak kullanıyorum. Sadece wtg ve xtg beni mutlu etmiyor. Atg dahil olmak üzere genellikle hergün3 perde tıraş oluyorum. 2 aydır bir problem yok çok şükür.
(01/01/2016, Saat: 12:40)totto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet, o dönemden bugüne gelişmeler şu şekilde;

Yüzüm tahriş olduğu için kıl köklerindeki iltihap geçmiyordu. İşin içinden çıkamayınca doktora gittim. Verdiği ilaçlar sayesinde 2-3 hafta içerisinde büyük ölçüde sorun geçti.

O günden bu güne hala ej89de ile tıraş oluyorum. Şu an hiçbir problem kalmadı.

Özetle doktor desteği+tekniğin gelişmesi+cilt ve sakal tipinin tanınması ile sorun çözüldü.

Bir de şap kullanımını da bıraktım. Etkisi güzeldi ancak sanırım, ben yüzümde kalan şapı yeterince temizleyemediğim için ciltteki gözenekler kapalı kalıyordu.

Yaptığınız hatalar neymiş? Teknikte yaptığınız hata neymiş, nasıl düzeltirken izlediğiniz yol? Sakal tipini tanıyınca hangi yanlışı,doğruya nasıl çevirdiniz? Teşekkürler

Sent from my iPhone using Tapatalk
(21/01/2016, Saat: 01:38)o2ooo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yaptığınız hatalar neymiş? Teknikte yaptığınız hata neymiş, nasıl düzeltirken izlediğiniz yol? Sakal tipini tanıyınca hangi yanlışı,doğruya nasıl çevirdiniz? Teşekkürler

Sent from my iPhone using Tapatalk

Forumda ne kadar söylenirse söylensin, yine de bastırmadığımı zannediyormuşum. Önce bu hatayı düzelttim.

Ardından sakal yönümün haritasını çıkarttım. Şu an 2 perdede temiz tıraş olabiliyorum. İlk perde xtg, ikinci perde atg. Eliniz oturmadan bu şekilde bir tıraş, benim yaşadığım gibi problemlere sebep olabilir.

Sakal tipim yatık olduğu için ne kadar uğraşsam da temiz tıraşlar çıkaramıyordum. Jileti yükselterek ve wtg yapmadan, yukarıda da bahsettiğim gibi direkt xtg ve atg ile çözdüm.

Keyifli tıraşlar

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tahriş Problemleri _Olgun_ 179 78,604 03/06/2021, Saat: 12:16
Son Yorum: Oldstyle
  Tahriş mi razor burn mü? merg 7 13,463 26/08/2014, Saat: 06:13
Son Yorum: onur98

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: