Favoriler EŞİT olarak nasıl kesilir?
Arkadaşlar favorilerimizi aynı kalınlıkta,aynı uzunlukta nasıl kesebiliriz?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Boyunu, kulağına göre bakarak ayarlayabilirsiniz, ben öyle yapıyorum.
Kalınlığını ayarlaması biraz sıkıntılı ama uzunluğunu kulağa bakarak usturayla yada acelem varsa wilkinson banyo ile yapıyorum.
inceltildiginde illaki bir dengesizlik oluyor

bu nedenle sadece sagdan ve soldan düzeltiyorum inceltmeden

aşağıyı ise kulak deliğini referans alarak eşit boyda kesebiliyorum

bunun için her tıraşta ustura kullanırım
tıraşımı DE ile de olsam favoriyi kesinlikle usturayla alırım
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
(22/05/2016, Saat: 13:30)BigHillMe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: tıraşımı DE ile de olsam favoriyi kesinlikle usturayla alırım

Usturaya çok hakim olmadığım için bunun tam tersini yapıyorum şu an..
koruma barları kesilmiş fuji yada yuma ile istediğim uzunlukta ve eğimde çok düzgün bir şekilde kesebiliyorum gerçekten çok rahat eskinde barını kırdığım permatikle yapardım bunu
Merkur progress i en sonuna kadar gevşetiyorum, bar ile jilet açıklığı en fazla olacak şekilde. Ustura gibi hallediyor progress.
https://www.facebook.com/KariaBrushWorks
(11/08/2018, Saat: 18:24)crionics Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merkur progress i en sonuna kadar gevşetiyorum, bar ile jilet açıklığı en fazla olacak şekilde. Ustura gibi hallediyor progress.

Aynısını yapıyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Bir tarak ve ustura bana yetiyor. Tarak dişlerini sayarak uzunluğu ölçüyorum sonrasını ustura hallediyor.
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
Favorileri tirasladiktan sonra jiletsiz tiras aletini kulak memesine hizalayip kopugu siyiriyorum her iki taraftada,sonra jilete baslayip kopuksuz alani aliyorum.Bu yontemi sadece iz kayboldugunda yapiyorum tabi.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Favoriler Nasıl Düzeltilmeli Kalfa 51 38,378 28/09/2022, Saat: 20:25
Son Yorum: ferencpuskas
  Eski Tıraş Jiletleri Nasıl Keskinleştirilir? MerkurFutur 9 8,463 28/12/2020, Saat: 22:26
Son Yorum: MerkurFutur
Lightbulb Scuttle Nedir, Nasıl Kullanılır? porsuk 23 29,367 30/08/2020, Saat: 00:30
Son Yorum: marv
  Geleneksel Tıraşa Nasıl Başladım ? - Kendi Tıraş Tekniklerim Xo-oX 14 12,734 14/05/2016, Saat: 11:02
Son Yorum: rating

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: