Jaguar 1071
@Ali192 domuz kılı
(17/07/2020, Saat: 09:09)jegal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Ali192  domuz kılı

35 TL e buldum komşum bulunduğum yerde performansı nasıldır az daha eklenip OMEGA almak mantikli mıdır veya başka jaguar model ?
@Ali192 Jaguar 117/11 büyük boy fırçalardan berberlerin kullandığı fırçalar performans olarak ben beğeniyorum kullanıyorum tasta köpürtme flan güzel bir fırça yüzde kullanırken berberlerin kullandığı gibi kullanman lazım yani fırçayı sapdan değil düğüm kısmından tutarak kullanabilirsin. Sapdan tutarsan yüzünde açılır kontrolü zorlaştırır.

önerebileceğim sakal fırça modellerinden tasta köpürtmek istiyorsan 117/21 orta boy modeli hem yüzdede köpürtebilirsin
236 küçük boy yüzde köpürtmeye uygun, 1056 tasda köpürtmeye uygun bildiklerim böyle
fiyat olarak eski fiyat güzel şuan ki fiyatı 50 tl civarlarında

Omegadan anlamam ecnebilerin fırçalarını sevmediğim için tercih etmem

Jaguar serileri biraz berberlerin kullandığı teknikle performansı harika parmakların fırçanın içine geçicek öyle köpürtücen seviyorsan bu yöntemi kaçırma
(17/07/2020, Saat: 09:40)jegal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Ali192   Jaguar 117/11   büyük boy fırçalardan   berberlerin kullandığı fırçalar  performans olarak  ben beğeniyorum  kullanıyorum tasta  köpürtme flan güzel bir fırça yüzde  kullanırken  berberlerin kullandığı  gibi kullanman  lazım  yani  fırçayı sapdan değil   düğüm  kısmından  tutarak kullanabilirsin. Sapdan tutarsan   yüzünde açılır  kontrolü zorlaştırır.

önerebileceğim  sakal fırça  modellerinden  tasta  köpürtmek  istiyorsan  117/21 orta boy modeli hem yüzdede köpürtebilirsin
236 küçük boy  yüzde  köpürtmeye  uygun, 1056 tasda  köpürtmeye  uygun bildiklerim böyle
fiyat olarak  eski fiyat güzel  şuan ki  fiyatı  50 tl civarlarında

Omegadan anlamam ecnebilerin fırçalarını sevmediğim  için tercih etmem

Jaguar serileri biraz  berberlerin kullandığı teknikle  performansı harika  parmakların fırçanın içine geçicek  öyle köpürtücen seviyorsan  bu yöntemi kaçırma

Bilgiler için teşekkür ederim komşum .
(17/07/2020, Saat: 09:43)Ali192 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bilgiler için teşekkür ederim komşum .

@jegal komşumun ilettiği bilgilere ek olarak Jaguar'ın 5 tane fırçasını kullanmış/kullanan birisi olarak 236'nın bir boy büyüğü olan 338'i tavsiye ederim. Orta boy fırçalardan ise 783 ve 1056 işinizi görecektir. Ters kılları zamanla ayıkladığınızda hacim kaybı olsa da tıraş öncesi 5-10 dakika sıcak suda yumuşattığınızda harika iş görüyorlar.

236 yerine özellikle 338 almanızı tavsiye ederim, 236 çok kısa olduğunda sert fırçadadır. 338 ise kıl uzuluğu daha fazla olduğu için daha yumuşaktır.
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
(17/07/2020, Saat: 13:48)ekindgn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @jegal komşumun ilettiği bilgilere ek olarak Jaguar'ın 5 tane fırçasını kullanmış/kullanan birisi olarak 236'nın bir boy büyüğü olan 338'i tavsiye ederim. Orta boy fırçalardan ise 783 ve 1056 işinizi görecektir. Ters kılları zamanla ayıkladığınızda hacim kaybı olsa da tıraş öncesi 5-10 dakika sıcak suda yumuşattığınızda harika iş görüyorlar.

236 yerine özellikle 338 almanızı tavsiye ederim, 236 çok kısa olduğunda sert fırçadadır. 338 ise kıl uzuluğu daha fazla olduğu için daha yumuşaktır.

Teşekkür ediyorum komşum
@jegal komşumun dediği gibi komşum. Jaguar serisi (1071, 117/11, 338, 783, 236...) tamamen domuz kılından. Aynı üreticinin (Teknik Fırça, http://www.teknikfirca.com/) Rodeo serileri sentetik ve domuz karışımı, fiyatları biraz daha hesaplı Jaguar'lara göre.

SM-A805F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
"Her şeyin bir şeyi vardır."
(26/12/2019, Saat: 19:02)ekindgn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün Jaguar ve Rodeo marka fırçaların üreticisi olan Teknik Fırça'yı aradım ve tıraş fırçaları ile ilgilene  birisi ile görüşmek istediğimi belirttim; İzzet Bey'e bağladılar telefonu. İzzet Bey, Razorus'tan Noyan Bey gibi kibar, nazik ve detaylı bilgi veren birisi. Daha önce kullandığım Jaguar marka fırçaları saydım ve işimden dolayı aklımdaki diğer fırçaları inceleme fırsatımın olmadığını, bu nedenle iki fırça hakkında bilgi almak istediğimi belirttim: Jaguar 1056 ve Rodeo 605. İstediğim fırça özellikleri şöyleydi: yoğun kıl yapısına sahip olacak, ne Jaguar 236 gibi kısa ve çok aşırı omurgalı, ne de Jaguar 1071 gibi çok uzun olacak. Tam ortası, yoğun kıl yapısı, kaliteli sap ve 26-28 mm çap. Bunun üzerine İzzet Bey aşağıdaki bilgileri verdi, özetliyorum:
**Jaguar tamamen domuz kılı, halkası metal ve boyaması özenle yapılıyor.
**Rodeo, berberler ucuz fiyata fırça istedikleri için sentetik ve domuz karışımı.

**Jaguar daha fazla kıla sahip.
**Rodeo daha seyrek.

**Jaguar daha fazla köpük yapar.
**Rodeo, Jaguar kadar köpük yapamaz.

**Jaguar uzunca süre dayanır.
**Rodeo daha kısa sürede ömrünü tamamlar.

**Her iki markada el üretimidir, ama Jaguar'da daha dikkatli ve özenli çalışılır.

**Kıllar,  yaban domuzlarındaki kıllardan alınmaz, domuz çiftlikleindeki domuzların yelesinden alınır.
**Mutsuz olan domuz, siyah kıllar çıkartır, biz en az siyah kıl seçmeye çalışıyoruz, burada ayıklayabildiklerimizi ayıklıyoruz.
**Domuz kılı fırçayı, ilk aldığınızda hiç kullanmadan kaynar olamayan sıcak suda bekletirseniz çok daha iyi bir fırçaya sahip olursunuz ve ömrü uzar.
**Uzun fırça alıp sonra keserim demeyin, kılları  yapısı bozulur, sık kıllar dağılmaya başlar.
**Fırçayı kapalı dolaba koymayın, hava alınca omurgalı yapısını korur.
**Ters, break-in süreci sonunda uçları çatallanmayan kılları cımbıla sökmeyin, olabildiği kadar dipten tırnak makası ile kesin. Kılı çektiğiniz zaman dip boşluk oluşuyor ve kıl dökümüne yol açar, hızlanır.
**İyi kullanımda domuz kılı fırça 17 seneye kadar dayanabiliyor.

Bu bilgilerden sonra kendisinden fırça önermesini istediğim, geltir.com'a yapılan özel fırçadan bahsettim, çok güzel bir fırça olduğunu ve çok özenildiğini, olabildiği kadar kılların özenle seçildiğini ve o fırçayı çok beğendiğini belirtti. Fırça tavsiyesine gelince bana bahsettiğim özelliklere karşı gelen ve kullanması keyifli olan Jaguar 1056 ve Jaguar 338'i tavsiye etti. Bunun yanında Teknik Fırça firmasının kuruluş yılına özel olarak üretilen Jaguar 1949'u mutlaka denememi önerdi. Ben, nerdeyse hepsini alacağım yakında  Smile

Böyle işte, bilgileri aktarayım, faydası olabilir diye düşündüm.

Üstadım , 17 yıla kadar dayanması gerçekten güzel birşey. Güzel bakımla bir nevi ömürlük. Yarından itibaren fırçam dolapta değil dolabın üstünde açıkta bekleyecek ve vaktim olduğunda berber toptancılarına gidip bir tane Jaguar fırça alacağım.
Bence ustura
(21/12/2020, Saat: 04:05)Erdi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstadım , 17 yıla kadar dayanması gerçekten güzel birşey. Güzel bakımla bir nevi ömürlük. Yarından itibaren fırçam dolapta değil dolabın üstünde açıkta bekleyecek ve vaktim olduğunda berber toptancılarına gidip bir tane Jaguar fırça alacağım.

Komşum, hepsinin icinden 1056'yi tavsiye ederim.
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
(21/12/2020, Saat: 08:38)ekindgn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum, hepsinin icinden 1056'yi tavsiye ederim.

Alıp kullandınız mı peki 1056 yı çok yayılıyor mu komşum? Köpük tutması nasıl acaba. Geçenlerde omega aldım bende 10051 siyah kılların çoğunu temizledim ve aşırı hor kullanıyorum. Ama bu şekilde daha çok hoşuma gitti. Fırça kıvamına geldi diyebilirim, yumuşacık oldu Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  JAGUAR kumuca 351 330,648 04/05/2023, Saat: 17:24
Son Yorum: goshawk
  Jaguar 771 professional Gens_darmes 45 23,258 24/04/2023, Saat: 11:41
Son Yorum: Mecanica
  Jaguar Fırça - Geltir Özel Üretim 2019 Etkinlik Fırçası ekindgn 55 31,209 12/11/2022, Saat: 12:11
Son Yorum: Oldman
Information Nom Tıraş Fırçası - LASSE 41 LE vs. Jaguar 236 karşılaştırma yazark 5 3,350 01/06/2021, Saat: 16:31
Son Yorum: Schumi
Exclamation Yeni Jaguar 1071 Mix ekindgn 10 5,530 02/03/2021, Saat: 02:24
Son Yorum: shabby
  jaguar fırça? mriza1 8 21,247 12/11/2012, Saat: 01:37
Son Yorum: kumuca
Information Yeni aldığım jaguar fırçalar zorba58 26 44,766 24/04/2012, Saat: 20:07
Son Yorum: BigHillMe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: