Her Jilete Uyum Sağlayan Tıraş Sabunu
Merhaba arkadaşlar,

Hangi jileti kullanırsanız kullanın, teknik olarak sizi üzmeyen, yüksek performans aldığınız sabununuz hangisi? Koku, ambalaj, bulunabilirlik, fiyat v.b.. olarak değil de, sadece performans açısından değerlendirelim bakalım ipi hangisi göğüsleyecek..

Ben başlayayım: Taylor Avokado.

Pahalı sabunlar doğal olarak performansı en yüksek sabunlar olduğu için, sıralamada üst sıralarda yer alacaktır, diye düşünüyorum.. Ama ucuz ürünlere de bu anlamda puan veren çıkacak mı acaba?

Bir de, özellikle tek bir ürün belirtmenizi rica ediyorum.

Selamlar..
Issız bir adaya düşsem, yanıma alacağım tek sabun CELLA Smile
Tek ürün rica edip de ilk bozan kendim olacağım ama bir Tabac fanatiği olarak en kanka sabunuma ihanet edemeyeceğim doğrusu Smile

Tabac porselen kase sabunum, hangi jileti kullanırsam kullanayım hala can kuşum olmaya devam ediyor ve sanırım hep öyle kalacak Wink
Çok sayıda kaliteli krem ve sabun kullandım. Forumda adı geçen ürünlerin de çoğunu kullandım. Benim cildime en uygun olanı Proraso yeşil klasik özellikle de krem olanı. Proraso nun diğer bütün çeşitlerini de kullandım ancak onlardan pek verim alamadım. Ama ne hikmetse Proraso nun yeşil klasik i ile çok iyi anlaşıyorum. Ancak özellikle soğuk havada ve ustura ile tıraş olacaksam Mwf yi tek geçerim.
(12/05/2016, Saat: 12:15)Lorenzo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tabac porselen kase sabunum, hangi jileti kullanırsam kullanayım hala can kuşum olmaya devam ediyor ve sanırım hep öyle kalacak  Wink

Tabac ile orta keskinlikteki jiletlerin kullanımı zorlaşıyor gibi geldi.

Keskin jiletler ile Tabac'ın birleşimi mükemmel !
her sabunun veya kremin kendince ozellikleri vardir elbet komsum ama bir jilet-sabun uyumundan soz etmek mumkun degil.sizin uyumdan kastettiginiz akiciliksa, kayganligi yuksek bir sabun daha akici bir gecis saglayacaktir bu sirada sizin icin akici yapidaki jilet akar olmayan jilet takilir.ote yandan kivamli koyu bir kopuk hazirlarsiniz guzel korur ama jilet takilarak ilerler.buradaki sonuc, jiletin ozelligi sabunun ozelligi ve hazirladiginiz kopugun ozelligidir.o yuzden jilet-sabun uyumu kavramindan ziyade," kayganligi yuksek/her durumda yakin performansi saglayan sabun" dan bahsetmek daha dogru olur.
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/
Ben de " Cella Crema da Barba" diyorum.
Yüksek fiyat performans ve memnuniyet garantisi değil bana göre.
Ekseriyatı pahali olan İngiliz sabunlarindan Cella performansı alamadım şahsen.
Ve tahminim artisan sabunlar yerine belli bir performans çıtasını tutturmuş klasik sabunlar daha çok oy alacak, örneğin Tabac, Cella , MWF. 3 Silahsorler
(12/05/2016, Saat: 12:41)Saltuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: her sabunun veya kremin kendince ozellikleri vardir elbet komsum ama bir jilet-sabun uyumundan soz etmek mumkun degil.sizin uyumdan kastettiginiz akiciliksa, kayganligi yuksek bir sabun daha akici bir  gecis saglayacaktir bu sirada sizin icin akici yapidaki jilet akar olmayan jilet takilir.ote yandan kivamli koyu bir kopuk hazirlarsiniz guzel korur ama jilet takilarak ilerler.buradaki sonuc, jiletin ozelligi sabunun ozelligi ve hazirladiginiz kopugun ozelligidir.o yuzden jilet-sabun uyumu kavramindan ziyade," kayganligi yuksek/her durumda yakin performansi saglayan sabun" dan bahsetmek daha dogru olur.

Hay yaşa @Saltuk komşum Smile Soru belki de böyle olmalıydı.. Sonuçta o sabun sizce hangisi peki?
valla o kadar cok guzel sabun var ki hocam Smile ingiliz tipi icerisinde d.r. harris ki bana gore en basarili sert sabun.italyan tipi sabunlar icinde cella ve valobra krem sabun.artisanlar icinde b&m, qedman, caties bubbles, crsw cogu ust duzey karar veremiyorum Smile bahsettiginiz kayganlik olarak nss nin zeytinyagli formulasyonu cok hosuma gidiyor bir inceleme yapacagim yakinda.ona da bir bakin derim
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/
(12/05/2016, Saat: 12:59)Saltuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: valla o kadar cok guzel sabun var ki hocam Smile ingiliz tipi icerisinde d.r. harris ki bana gore en basarili sert sabun.italyan tipi sabunlar icinde cella ve valobra krem sabun.artisanlar icinde b&m, qedman, caties bubbles, crsw cogu ust duzey karar veremiyorum Smile bahsettiginiz kayganlik olarak nss nin zeytinyagli formulasyonu cok hosuma gidiyor bir inceleme yapacagim yakinda.ona da bir bakin derim

@Saltuk hocam, incelemenizi yine zevkle okuyacağıma eminim.

Yine de sizden tek bir ürün adı alamamış olmanın derin üzüntüsü (aslında merakı) içersindeyim Rolleyes

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 95,332 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 650 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 950 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 497,521 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,413 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,239 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 924 1,049,972 23/04/2023, Saat: 21:44
Son Yorum: ferencpuskas
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,340 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 82,982 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica
Exclamation Alsancak Tıraş Sabunu - Mentol/Limon/Sandal/Aci Badem ekindgn 99 45,743 31/03/2023, Saat: 01:32
Son Yorum: inter

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: