Domuz kılı fırçalar için detaylı break-in rehberi
(03/01/2018, Saat: 16:54)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Koku falan sizi rahatsız edecek birsey yoksa, el sabunu ile 2 kere kopurtup kurumaya bırakmanız bile yeterlidir. Kullandıkca fırca kendiliginden break-in dedigimiz uclarının catallasması olusacaktır. Burada bahsedilen yontemler, cok fırcası olup, rotasyondan dolayı uzun sureler aynı fırcayı kullanma fırsatı yaratamayan kisiler icin, break in surecini hızlandırma icin yapılmıs onerilerdir.

komşum, fırçayı duruladıktan sonra havluyla bastırmadan kuruladım beyaz havluya pembemsi bi renk bırakmış.. Confused
(02/01/2018, Saat: 22:58)rocco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: yarın sipariş etmiş olduğum semogue 1305 fırça elime ulaşıcak bu işlemi yapmazsam bi sıkıntı olur mu?

Burnun kokuya hassas değilse sıkıntı yok .

Nalburdan en ince su zımparasından al 15 dakika kadar ılık suda beklettiğin fırçanı düz zeminde üzerine su dökerek zımparanın 5 dakika kadar +, x ve dairesel hareketlerle arada da yine zımparanın üzerine su dökerek çok bastırmadan yüzünü fırçalıyormuş gibi fırçala . Sonra bir bulaşık deterjanı ile fırçanı köpürtüp yıka, sonra da güle güle kullan .
(03/01/2018, Saat: 15:49)rocco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: fırça elime ulaştı 2 kere şampuanladım yaklaşık 5 dk da tasa basılmış arko tıraş sabunu köpürtüp kurumaya bıraktım.Sirke de bekletmeye kıyamıyorum Sad

(03/01/2018, Saat: 17:47)protti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Burnun kokuya hassas değilse sıkıntı yok .

Nalburdan en ince su zımparasından al 15 dakika kadar ılık suda beklettiğin fırçanı düz zeminde üzerine su dökerek zımparanın 5 dakika kadar +, x ve dairesel hareketlerle arada da yine zımparanın üzerine su dökerek çok bastırmadan yüzünü fırçalıyormuş gibi fırçala . Sonra bir bulaşık deterjanı ile fırçanı köpürtüp yıka, sonra da güle güle kullan .

SmileSmileSmile
(03/01/2018, Saat: 18:25)pilotic Adlı Kullanıcıdan Alıntı: SmileSmileSmile

Neye güldün Big Grin
@rocco

Tamam havluya sarılık bıraktıysa, birkac kere daha guzelce el sabunu ve pril ile kopurtun bastıra bastıra icine islesin, bu islemi birkac kere yapın elinizde guzel yuzde kopuk yapar gibi kopurtun. Prilli su ve beyaz sirkede bekletmenizinde yine buyuk faydası vardır.
Bunları hırto ureticilerin yapması lazım ama nedense bu domuzun sektorde bi agırlıgımı yoktur nedir, pek ayıklanma, yıkanma vs. sureclerinin ustunden durulmuyor.

Not: O zımpara yontemi arada forumlarda gecer ama, riskli bir yontem, zira fırcanın ucunu yeme riskiniz boylece o kılın ucunun catallanmamasına yol acma durumu olabilir. Hani rahatlıkla tavsiye edecegim bir yontem degil sahsen. Kullanıyor memnunsanız sıkıntı yok ama gerekte yok. Fırca kullanılarak zaten acılır zaman icinde.
Saygılar dostlar
(03/01/2018, Saat: 21:57)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @rocco

Tamam havluya sarılık bıraktıysa, birkac kere daha guzelce el sabunu ve pril ile kopurtun bastıra bastıra icine islesin, bu islemi birkac kere yapın elinizde guzel yuzde kopuk yapar gibi kopurtun o sarılık ve gider. Prilli su ve beyaz sirkede bekletmenizinde yine buyuk faydası vardır.  
Bunları hırto ureticilerin yapması lazım ama nedense bu domuzun sektorde bi agırlıgımı yoktur nedir, pek ayıklanma, yıkanma vs. sureclerinin ustunden durulmuyor.

Not: O zımpara yontemi arada forumlarda gecer ama, riskli bir yontem, zira fırcanın ucunu yeme riskiniz boylece o kılın ucunun catallanmamasına yol acma durumu olabilir. Hani rahatlıkla tavsiye edecegim bir yontem degil sahsen. Kullanıyor memnunsanız sıkıntı yok ama gerekte yok. Fırca kullanılarak zaten acılır zaman icinde.
Saygılar dostlar

komşum,evde beyaz sirke olmadığından fırçamı  sulandırılmış kırmızı sirkede 15 dk beklettim az bişey sirke kokusu sindi ama mühim bişi değil.havluya bıraktığı pembemsi renk biraz beni korkuttu.
bu arada domuz fırçanın keyfide bambaşkaymış Rolleyes arko tıraş sabununu porsuk fırçaya göre daha güzel köpürttü ve cilde masaj etkisi daha fazlaydı..
baba sen ne diyosun. Onu bas sıcak suya, su soguk havalarda, sıcak sıcak bir kopurtucen boyle. Kullandıkca daha da seveceksin inan. Cok dugume yakın sıcak suda bekletme. Yarım loft yuksekliginde su yeterli. 1305 i elinden dusurmemeye calıs, zira boyası problemli nazlıdır. Hemen vuruk yerinden dokulme yapabilir. Fırcanı guzel kurulayıp biraz da elinin yagıyla cevresini bi silip oyle kaldır. Uzun zaman sorunsuz ve zevkle kullanırsın kardesim. Tekrar hayırlı olsun.
(04/01/2018, Saat: 00:33)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: baba sen ne diyosun. Onu bas sıcak suya, su soguk havalarda, sıcak sıcak bir kopurtucen boyle. Kullandıkca daha da seveceksin inan. Cok dugume yakın sıcak suda bekletme. Yarım loft yuksekliginde su yeterli. 1305 i elinden dusurmemeye calıs, zira boyası problemli nazlıdır. Hemen vuruk yerinden dokulme yapabilir. Fırcanı guzel kurulayıp biraz da elinin yagıyla cevresini bi silip oyle kaldır. Uzun zaman sorunsuz ve zevkle kullanırsın kardesim. Tekrar hayırlı olsun.

off bak canım tıraş olmak çekti Big Grin sakallar uzasa da tıraş olsam, benimkilerde 3 günde anca uzuyor 2 gün sinek kaydı şekilde geziyorum..
Gerçekten faydalı ve güzel bir konu olmuş. Hazırlayan ve katkı sağlayanların emeklerine sağlık. Ben de dün, bu 10 sayfalık konuyu okuyarak yeni edindiğim sıfır Omega domuz 11126 fırçamın break-in sürecini başlattım. İlk evvel sıcak suda bekletip bol Arko sabun ile köpürttüm ve beklettim ardından yıkayıp, suyunu sıkıp bornoz kolunda dairesel ve dikey hareketlerle uçları kuruttum. Sonrasından tekrardan bir sıcak su beklemesi ve ardından bir daha Arko sabun yüklemesi yaptım ve dinlendirdim. Yıkayıp, bornoz kolunda uçları kuruttuktan sonra en son ise ekstra fazla yüklü Nivea krem basıp 7 saat köpükte (sert kremadan bile koyu idi) bıraktım. Bu sabah güzelce yıkayıp suyunu sıktım ve askıya astım. Akşama da yarı boyuna kadar beyaz sirke prosedürünü uygulayıp yine 22:00-07:00 arası Nivea krem köpüğünde yatıracağım.
"A Samurai always wears two swords."
Break-in rehberlerinde bahsedilen durum genel itibariyle ıslatıp kurutmak sürtmek şeklinde.Bu tüyler domuzun üzerindeyken bunlara sürekli maruz kalıyorlar.Biraz saçma gelebilir ama hayvanın üzerindeyken neden break-in olmuyor bu tüylerSmile. Sonuçta yaban domuzları suya girip çıkıyorlar kendilerini ağaca taşa sürtüyorlar.

Saygılarımla.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SATILIK: Semogue 1470 Domuz Kılı Fırça asrnnn 2 1,151 11/10/2023, Saat: 14:03
Son Yorum: farukkati
  Semogue Torga-C5 Premium Domuz Kılı Tıraş Fırçası Fatih23 18 8,793 05/04/2023, Saat: 12:22
Son Yorum: Mecanica
  Yerli domuz fırçalar Second pass 15 6,329 23/02/2023, Saat: 16:10
Son Yorum: anlatıcı
  Domuz kılı fırça temizlik problemi Oldstyle 5 2,651 20/11/2021, Saat: 23:10
Son Yorum: Oldstyle
  Domuz Kılı Fırça Seçimi esevetnov 313 182,033 11/10/2021, Saat: 19:27
Son Yorum: Bakkal
  Domuz Kılı Fırçalarda Sertlik Oranı/Cetveli muhendisbey 11 3,619 06/04/2021, Saat: 17:57
Son Yorum: muhendisbey
  Temizel domuz kılı fırçaları Soner 9 7,960 25/10/2020, Saat: 12:02
Son Yorum: kral arthur
  En iyi 5 domuz kılı fırça ckeskin 60 75,771 05/09/2020, Saat: 23:50
Son Yorum: marv
  Domuz Fırça Break-İn İşlemi ve Kimya 101 dikdik_s 28 22,802 27/06/2020, Saat: 15:33
Son Yorum: trooper_gs
  Domuz kılı fırça alerjisi yaşayan oldu mu? Kecelan 26 10,692 15/06/2020, Saat: 20:20
Son Yorum: Kecelan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: