Aracınıza Hangi Firmadan Yakıt Alıyorsunuz?
(12/07/2018, Saat: 14:52)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bizim burada Opet tutmuyor ne hikmetse. En yakın Opet bile rahat 50 km uzaklıktadır. Diğerlerinden her köşe başında var ama. Bu yüzden deneme şansım pek olmadı. Zaten yakıt denemek için performans değil ama mesafe kalitesini ölçmek için en az 300-500 km yol lazım bana. Smile Mesela BP son denememde 3.6 litre ortalama ile 750 km yol yaptım. Kişisel bir rekordu benim için. Belli bir saatten sonra klima da aktifti.
Dizel benzin nerdeyse yari yariya farkediyor 6.5-7 lt arasi ortalama tutturabilsem şanslı sayicam kendimi. Araçta 1000 cc toyota yaris 2013.
2014 1.2 Clio Sporttour ile yine 750 KM yol 4.9 ortalama görmüşlüğüm var. Dizel genel anlamda bana daha başarılı geliyor. Bi kez benzinli arabam oldu ona da 10 ay dayanabildim. Dizele alışan için zor bence. Bir depoya 800 km ile 1200 km arasındaki fark korkunç bence..
Dizel olan aracima ilk onceligim her zaman shell nitro olmustur. Diger markalara oranla oldukca memnunum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Opetin mazotu diğerlerine oranla yağlı deniyor ustalar arasında, sessiz
çalışması o yüzden ama bu durum fitre
tıkanıklığı falan yapabiliyormuş... bende shell kullanıcısıyım. Hepsi aynı
yakıt aslında ama işte şubenin titizliği ve bakımlı olması önemli
(14/07/2018, Saat: 01:18)Onur0086 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Opetin mazotu diğerlerine oranla yağlı deniyor ustalar arasında, sessiz
çalışması o yüzden ama bu durum fitre
tıkanıklığı falan yapabiliyormuş... bende shell kullanıcısıyım. Hepsi aynı
yakıt aslında ama işte şubenin titizliği ve bakımlı olması önemli

Bana gelmez o zaman o yakıt, gerçi bizim burada da Opet yok ama olsa da tercih etmezdim, motor sesi şart bana Smile
ArkadaşlarTürkiye ye petrol tanker gemilerle limanlara geliyor ve buradan batman, izmit, kırıkkale ve izmir deki rafinerilere taşınıp işleniyor. İşlenmiş petrolde bizim gibi son tüketiciye ulaştıran benzin istasyonlarına taşınıyor.

Yani a firmasından da b firmasından aldığınız yakıt aynı. Aynı ortadoğu ülkesinden gelmiş, ayrı rafineride işlenmiş yakıt. Shell ayrı yerden kadoil ayrı yerden petrol getirip kendisi işleyip satmıyor. İstasonlar sadece dağıtıcı firmalar.
Şu marka istayondan aldığım yakıt daha iyiydi. Araba daha iyi gidiyordu gibi söylemler tamamen psikolojik.

Bu; gratiste aldığım nivea tıraş kremi watson'dan aldığım nivea tıraş kreminden daha iyi köpürüyordu demek gibi bir şey.
(23/07/2018, Saat: 13:08)aerials Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ArkadaşlarTürkiye ye petrol tanker gemilerle limanlara geliyor ve buradan batman, izmit, kırıkkale ve izmir deki rafinerilere taşınıp işleniyor. İşlenmiş petrolde bizim gibi son tüketiciye ulaştıran benzin istasyonlarına taşınıyor.

Yani a firmasından da b firmasından aldığınız yakıt aynı. Aynı ortadoğu ülkesinden gelmiş, ayrı rafineride işlenmiş yakıt. Shell ayrı yerden kadoil ayrı yerden petrol getirip kendisi işleyip satmıyor. İstasonlar sadece dağıtıcı firmalar.
Şu marka istayondan aldığım yakıt daha iyiydi. Araba daha iyi gidiyordu gibi söylemler tamamen psikolojik.

Bu; gratiste aldığım nivea tıraş kremi watson'dan aldığım nivea tıraş kreminden daha iyi köpürüyordu demek gibi bir şey.

Otogaz icin de aynisi gecerli.
Elektrikli arabalar yaygınlaşınca bu muhabbet sona erer Smile katkı olayı yok, kurum yaptı, yakıt kötü çıktı olayı yok, temiz enerji. Bu arada fosil yakıtı opet'ten alıyorum yok zamanda da shell veya lukoil tercihim.
Arkolik Fırça Ekipman: http://tinyurl.com/recklesstr
(23/07/2018, Saat: 13:08)aerials Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ArkadaşlarTürkiye ye petrol tanker gemilerle limanlara geliyor ve buradan batman, izmit, kırıkkale ve izmir deki rafinerilere taşınıp işleniyor. İşlenmiş petrolde bizim gibi son tüketiciye ulaştıran benzin istasyonlarına taşınıyor.

Bu durumda 6.40 yerine 4.99'a mazot veren yerden yakıt almak daha mantıklı. Bu fiyat farkının bir gerekçesi vardır diye düşünüyorum.

Cok genel bakısla durum oyle ama, sonradan eklenen efektor ve marker ler, firmalar arasındaki farkları yaratıyor.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  En Son Hangi Filmi İzlediniz? Niko 424 156,036 04/10/2022, Saat: 16:13
Son Yorum: sfenks
  Bugün kolunuzda hangi saat var corpus36 561 228,851 08/03/2022, Saat: 10:59
Son Yorum: nikitherat
Question Hangi maskeyi kullanıyorsunuz Dragon 25 9,716 29/12/2020, Saat: 20:05
Son Yorum: Kecelan
  Aracınızda motor yağı olarak hangi markayı tercih ediyorsunuz? Neden? papazerigi 121 146,443 09/12/2020, Saat: 00:45
Son Yorum: Mustafa40
  Hangi takimi destekliyorsunuz ? GeltirBot 127 100,123 24/06/2020, Saat: 15:54
Son Yorum: Perseus
  Dizel yakıt hakkında emre-sti 24 22,251 14/08/2015, Saat: 12:59
Son Yorum: Viyaduk
  Hangi marka meyve suyunu tercih ediyorsunuz? Lord Sparhawk 23 34,282 08/10/2013, Saat: 00:46
Son Yorum: mavi
  Hangi uydu platformu? mckorkmaz 14 21,130 07/10/2013, Saat: 23:45
Son Yorum: Kendineözgü
  hangi notebook? superbadger 53 59,483 28/05/2013, Saat: 22:00
Son Yorum: puchacz
  Hangi Oda Kokularını Kullanıyorsunuz? yarhasan 3 6,899 15/01/2013, Saat: 01:00
Son Yorum: eggman

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: