After Shave Bir Zorunluluk mu?
Tıraş sonrası cilde bakım yapmak zorunluluktur. Ama cildinizin durumuna göre bu as olur, balm olur, krem olur, cadıfındığı olur vs. Cilt çok yağlı ise kolonya da olur.
Jilet İh-tirastan sual olunmaz.
Benim ciltte zorunluluk biraz, iyice kuru bir cildim var mesela

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
Bazen müstehap az zaman mübah genelde de mekruh oluyor bana.

Sent from my iPhone using Tapatalk
https://www.instagram.com/u1071/
Ciltte aşırı hassasiyet varsa kolonya veya aftershave herhangi bir alkollü ürün tahrişi arttırabilir. Bu durumda dermokozmetik ürünler veya uygun bir balm kullanmak daha sıhhatli olur.
(04/05/2016, Saat: 16:47)Lorenzo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Genelde hepimiz bir şekilde herhangi bir after shave ürün kullanıyoruz.. Peki sizce bu gerçekten cildimizin ihtiyacı olan bir gereklilik mi? Yoksa cildimizi bu ürünlere alıştırarak normal nem dengesini bozan firmaların satış taktiği mi? Kısacası, bu ürünlere gerçekten ihtiyacımız var mı?
Aramızda after shave kullanmayan arkadaşlar muhakkak vardır. Belki de en güzeli, tıraş sonrası buz gibi suyla yüzümüzü yıkayıp, doğal haline bırakıp finiş yapmak? Ne dersiniz?..

Yüzümü soğuk suyla yıkayıp daha ıslakken biraz limon kolonyası sürüyorum. (Bu alıştığımız yanma ihtiyacını karşılıyor.. tövbe ben ne diyorum Smile )
1 dk sonrada kuruluyorum.
2. aşama bu kurulamadan sonra balsam, krem gibi bir aftershave ürün.
3. aşamayı nadiren gerçekleştirebiliyorum ki, balsam/kremden yaklaşık 1-2 saat sonra sıvı aftershave ürünü kullanıyorum.

Hiçbir A.S. kullanmadığım bir dönem de oldu,
Tahriş yoksa yüzümü havluyla bile kurulamayıp öyle doğal kurumaya bırakıyordum.

Noluyordu dersen, birşey olmuyordu. Yine yeniden deneriz Smile
Bir haftadır iş seyahatindeydim. Çabuk kurusun diye minik 336ım ve yer kaplamayan Cella'm ile 6 gün geçirdim. Çok sevdiğim Tabac Balsam evde kalmış, şapı zaten yanıma almıyordum. Geçen haftam after shave olmadan geçti yani.. En ufak bir rahatsızlık hissetmedim. Cilt kendini yenileme mekanizmasını bir saat gibi bir sürede harekete geçiriyor. Doğal haline döndürüyor. Ama benim cildim kriter değil tabii ki; ellisine merdiven dayamış, onbinden fazla tıraş görmüş bir ciltten bahsediyoruz.. Aslında aftet shave leri sadece kokuları için tercih ettiğimi gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Bepanthol losyonu da seviyorum, mikro kesikler için tedbir ve tedavi amaçlı, arada kullandığım bir ürün.

Sonuçta, soğuk suyun en güzel after shave olduğunu söyleyebilirim. Tabii bunda cildimi doğal olmayan ürünlere alıştırmamış olmamın etkisini reddedemem. 35 sene boyunca after shave kullansaydım, eminim şimdi kullanmadığımda cayır cayır yanardım.
Bu sabahki Polsilver + Cella lı tıraşın ardından yüzümü yıkadığım soğuk suyu silmedim. A.S. kullanmadım.
Birkaç gün böyle denemek istiyorum.
bence olmazsa olmaz.cildim kendini toparlayamıyor tıraştan sonra en azından bakım yapacak bir kaç şeye ihtiyaç duyuyorum tıraş sonrası
Cilt yapısına mevsime hava sıcaklığına bağlı . Sağlıklı bir ciltte sadece soğuk su da yeterli olabilir . Kişinin kendi cildini dış ortamı ( sigara gibi etkenler de cilt sağlıklı olsa bile cildi çok kurutuyor ! ) dikkate alması gerekir düşüncesindeyim. Cilde ortama göre hava sıcaklığına ortamda ki nem derecesine uygun tıraş ürünlerini kullandıktan sonra da herhangi bir krem balm veya after shave kullanmak bence gereksiz. Soğuk su gayet yeterli oluyor . Özellikle bütün aşamalarında soğuk su kullandığım tıraşların sonrasında herhangi bir ürün kullanma ihtiyacı duymuyorum.
Bu sabah uyandığımda sakallarımın sanki daha fazla uzadığını hissettim.
1 günlük sakalla bunu hissetmek ne derece mümkün bilmiyorum ama belirgindi.
A.S. in sakalların uzamasını engelleyici bir kimyasal barındırması mümkün olabilir mi ?

Son tıraşımı Muhle Jilet + Tabac Tıraş kremiyle oldum.
Yine A.S. kullanmadım.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Hattric Classic After Shave onur7 4 2,620 02/03/2021, Saat: 13:57
Son Yorum: onur7
  Pitralon Classic After Shave onurstyle 18 22,759 12/02/2021, Saat: 11:39
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Old Spice Classic After Shave eggman 39 48,885 19/09/2020, Saat: 14:41
Son Yorum: Mustafa40
  Proraso After Shave Balsam totan35 14 22,809 13/09/2020, Saat: 13:04
Son Yorum: Cemtb
  Yves Rocher - After Shave Balm zorba58 46 54,921 10/09/2020, Saat: 01:03
Son Yorum: nakres35
  Kiehl's Post Shave Repair Gel Chinaski 28 26,192 30/06/2020, Saat: 01:56
Son Yorum: dr_green
  Aqua Velva After Shave losyon eternal77 24 34,245 04/06/2020, Saat: 12:59
Son Yorum: Serjames
  Top 5 After Shave Losyon Eskiuyebyr 53 67,038 23/03/2020, Saat: 22:25
Son Yorum: FurkanY
  Rebul For Men After Shave Balm (hassas ciltler için) FloydianDM 19 27,617 08/03/2020, Saat: 00:43
Son Yorum: umok
  Carolina Herrera 212 Men After Shave ahraz 13 5,129 28/02/2020, Saat: 18:53
Son Yorum: Serjames

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: