İnceleme-Avon Green Olive Balm
Değerli Geltir Üyeleri;

Bugün sizlere Avon'un 15ml boyutu ile seyahat alternatifi olabileceğini düşündüğüm Green Olive balmını incelemeye karar verdim.Sık seyahat eden ve tıraş sonrası alternatif arayan arkadaşlar için faydalı olacağı kanısındayım.Eğer kuru bir cilde sahipseniz,elinizdeki ürünlerin nemlendirmesinden memnun değilseniz bu ürün tam size göre.15 ml ilk küçük boyutu ile seyahat çantasında yer kaplamayacak bir ürüne18833010a99ab3c30b253eed4c7238c.jpgb63d7bab3dcd8586215beb4fdf95954a.jpg neredeyse bir oyuncak boyutunda.

İçindekiler:

A.petrolatum,paraffin,parfum,bran oil,phenoxyethanol,carnauba,candellia,lanolin alcohol,lecithin,bht,Olive fruit oil,soybean oil,ascorbyl palmitate,tocopherol,cl 77491,cl 77492,cl 77499,cl 42090,limonene

Bu kısım hakkında hiçbir fikrim yok.Zararlı ya da zararsız ürünler içerebilir,emin değilim ama petrolatum ve paraffin kelimeleri beni rahatsız etti.

Kıvam ve Yoğunluk:
29e4c7d991cb5b1f945c3becf8b225a9.jpg

Kısaca vazelin kıvamında,yoğun kıvamlı,sürmek için parmağınızı daldırmanız gerekiyor.Yüzde bir katman oluşturuyor,koruması bu anlamda iyi.Kışın kullanıma uygun duruyor.Yüzde iyice yedirmek gerekli ama tam anlamıyla emilim 45 dk. sürüyor.İlk 15 dakika yapış yapış maalesef,sevmeyenler için olumsuz bir durum.Sürdükten 15 dakika sonra bile kimseyle yanak yanağa gelmek veya biri tarafından öpülmek isteyeceğinizi sanmıyorum,tabii amacınız öpen kişinin dudaklarını nemlendirmek değilse

Yarım saat sonra bile yüzde hissedilir yoğunluk devam ediyor.Elinizle yüzünü yellerseniz tatlı bir ferahlık veriyor.

Parfüm:

Yeşil zeytin balmı olması sebebiyle koku buna yakın.İlk kokladığınızda doğal olduğuna dair bir hissiyat oluşturuyor.Koku yoğun değil,ağır da değil.Yüzde uygulandığında koku rahatsız etmiyor.Üstüne uygulanacak losyonun kokusunu bastırmıyor.

Fiyat/Bulunabilirlik/Diğer Herşeyle Uyum:

5 liralık fiyatı gayet uygun,avonun kendi sitesinde ya da temsilcilerinde bulunabilir.Diğer Avon ürünleri ile kıyaslandığında dc0830bb299017008c7704a785540e1c.jpg kesinlikle daha iyi ama bu kullanmak isteyeceğiniz anlamına gelmiyor.Yüzde uygulandıktan sonra elde kalan tabaka parmak izi tanıma sensörüne herhangi bir etki yapmıyor,rahatça kullanabiliyorsunuz ama elinizden kayıp telefonu düşürme riski var.Ayrıca switchler için kayganlık sebebiyle güç uygulamak zorunlu.

Son söz olarak yukarıda belirttiğim değerlendirmeler ışığında kışın kullanıma uygun,aşırı kuru cildiniz için tıraş sonrası ucuz bir seyahat kullanım balmı arıyorsanız iyi bir alternatif olabilir sizin için.Umarım bu inceleme ile sizlere faydalı olabilmişimdir.

Saygılar.

Not:Standart bir değerlendirme kriteri olmadığı için kendimce bir değerlendirme yaptım.Bir kusurumuz olmuşsa affola.

Sent from my iPhone using Tapatalk
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
Parafin dediğiniz gibi çok da kabul edilir bir bileşen değil. Bence bu üründen kaçmak için önemli bir neden...
İnceleme için teşekkürler @KuzeyTurk komşum.

Avon ve Oriflame gibi markaların satış stratejilerini hiç beğenmiyorum. O yüzden ürünlerini kullanmak içimden gelmiyor açıkçası.
Piyasa rekabeti içinde yer alsalar daha doğru olurdu.
Bunu incelemenizden bağımsız yazıyorum. Gayet güzel bir inceleme yazmışsınız.
Fikirlerinize katılıyorum @bayercy,satış stratejileri değil de ürünleri benim hoşuma gitmeyen.Bunu algıda seçicilik malum merak edip aldım ama yapış yapış hissi beni rahatsız etti.Yine de yakın bir zamanda sabundan,kreme,fırçadan ,losyona bir seyahat seti yapayım diyorum.Çok seyahat eden arkadaşlara bir faydamız dokunur.

Sent from my iPhone using Tapatalk
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  444 Aftershave Balm onurstyle 74 96,227 10/02/2022, Saat: 13:42
Son Yorum: TheMadcap
  Cella Ailesi Mini İnceleme: Preshave, Aftershave ve Balsam Gentleman 29 15,434 13/11/2021, Saat: 02:11
Son Yorum: Vincent_Lord
  Yves Rocher Balsam ve The Body Shop Balsam Karşılaştırmalı İnceleme Efrasyab 36 8,174 22/10/2020, Saat: 02:46
Son Yorum: Efrasyab
  Proraso tiras sonrasi balm - yulaf ve yesil cay Saltuk 26 20,604 10/09/2020, Saat: 23:22
Son Yorum: marv
  Yves Rocher - After Shave Balm zorba58 46 54,921 10/09/2020, Saat: 01:03
Son Yorum: nakres35
  Rosece Aftershave Balm Refreshing hlkkzn 16 7,760 22/04/2020, Saat: 00:29
Son Yorum: kirmizibalik
  Rebul For Men After Shave Balm (hassas ciltler için) FloydianDM 19 27,617 08/03/2020, Saat: 00:43
Son Yorum: umok
  Nuxe Multi Purpose After-Shave Balm trustalt 4 2,766 03/06/2019, Saat: 00:27
Son Yorum: kadir.tbk
  Blueness Balm eskiuyemnt 43 45,202 21/04/2019, Saat: 02:15
Son Yorum: FearOfATG
  Mennen Apres-Rasage Green Tonic ihtilaf 6 9,996 23/03/2019, Saat: 00:38
Son Yorum: Soner

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: