Baili BD-177
Baili oldukça mild bir alet. Ancak malzeme kalitesi ve tıraş konforu bence iyi.
Bugün kullandım. Sinek kaydı aramadığım , tıraş olayım mı olmayayım mı diye arada kaldığım günlerde, hızlı ve tahrissiz bir tıraş sağlıyor. Zaten uzun ve sert sakallarda çok işlevsel olacağını düşünmüyorum.
(20/06/2017, Saat: 12:37)bayercy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Baili oldukça mild bir alet. Ancak malzeme kalitesi ve tıraş konforu bence iyi.
Bugün kullandım. Sinek kaydı aramadığım , tıraş olayım mı olmayayım mı diye arada kaldığım günlerde, hızlı ve tahrissiz bir tıraş sağlıyor. Zaten uzun ve sert sakallarda çok işlevsel olacağını düşünmüyorum.
Sayın hocam weishi ile karşılaştırabilirmisiniz keskinlık açısından ürünü?
Selamlar...
@kral arthur
Merhaba hocam, Weishi kullanmadım. O yüzden yorum yapamıyorum. Ama tahminim, yakın agresifliktedirler diye düşünüyorum.
(20/06/2017, Saat: 17:57)bayercy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba hocam,  Weishi kullanmadım. O yüzden yorum yapamıyorum. Ama tahminim, yakın agresifliktedirler diye düşünüyorum.

Merhabalar,
Teşekkür ederim.Bende yorumlardan sizin gibi düşündüm.Eğer weishiden daha agresifse edinmeyi düşünüyorum bir tane.O yüzden danışayım dedim size,
Keyifli tıraşlar...
(20/06/2017, Saat: 18:00)kral arthur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar,
Teşekkür ederim.Bende yorumlardan sizin gibi düşündüm.Eğer weishiden daha agresifse edinmeyi düşünüyorum bir tane.O yüzden danışayım dedim size,
Keyifli tıraşlar...
@kral arthur Burak hocam merhaba,
Bende koruma barı olmayan bi Zaza tıraş makinesi var agresif olabilir bu Wink bi düşünün derim.
Daha önceden binlerce kez Çin'den alışveriş yaptığımdan ilk ciddi makinem olan Edwin Jagger DE89'u aldıktan hemen sonra Çin'den de birkaç çeşit tıraş aleti aldım ama kelebekler için jileti tutamıyor, ucunu bükemiyor dedikleri için bir türlü cesaret edip de alamamıştım. Yine Çin'li Reimi üç parçalı makine + Reimi jilet ile ilk tıraşım belki biraz aceleye geldiğinden biraz kesikli oldu ama yumuşak gibiydi sanki. (1) Baili, Reimi'ye göre daha mı yumuşak?

EJ DE89'i ise aşırı yumuşak ve hissiz geliyor, belki de açıyı kaçırıp almadan geçiyorum ama çok yumuşak benim için eğlenceli değil sanırım. TR'den Yuma ile o bıçağın değişini hissetmek daha çok hoşuma gitti. (2) Yuma'yı nasıl değerlendiriyorsunuz agresiflik açısından?
Yumada standart üretim olmadığından bazı makineleri agresif bazıları Mild çıkıyor komşum.
Selamlar...
(20/06/2017, Saat: 18:45)KAYHAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @kral arthur Burak hocam merhaba,
Bende koruma barı olmayan bi Zaza tıraş makinesi var agresif olabilir bu Wink bi düşünün derim.

Ayhan abi selamlar,
Yakında rahatsız edicem sizi o aletide konuşuruz.
Saygılar
(20/06/2017, Saat: 18:52)kokopelli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Daha önceden binlerce kez Çin'den alışveriş yaptığımdan ilk ciddi makinem olan Edwin Jagger DE89'u aldıktan hemen sonra Çin'den de birkaç çeşit tıraş aleti aldım ama kelebekler için jileti tutamıyor, ucunu bükemiyor dedikleri için bir türlü cesaret edip de alamamıştım. Yine Çin'li Reimi üç parçalı makine + Reimi jilet ile ilk tıraşım belki biraz aceleye geldiğinden biraz kesikli oldu ama yumuşak gibiydi sanki. (1) Baili, Reimi'ye göre daha mı yumuşak?

EJ DE89'i ise aşırı yumuşak ve hissiz geliyor, belki de açıyı kaçırıp almadan geçiyorum ama çok yumuşak benim için eğlenceli değil sanırım. TR'den Yuma ile o bıçağın değişini hissetmek daha çok hoşuma gitti. (2) Yuma'yı nasıl değerlendiriyorsunuz agresiflik açısından?

Sayın komşum demek ki biraz daha yüzünüzde hissetmek istiyorsunuz jileti, İmpa'dan Muehle R41 kafa alırsanız elinizdeki de89' a uyuyor, aklınızda bulunsun.
Doğru diyorsunuz, Müelhe kafa daha dün sepetimdeydi. Bir iki saat sonra siteden kaybolmuş, gitmiş. Bu bir işaret olmalı dedim ben de Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Baili BD179 Legend 30 23,071 02/11/2022, Saat: 14:06
Son Yorum: gelenekselci

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: