En son tıraşınızdan ne öğrendiniz?
La toja çok güzel sabun
(27/05/2016, Saat: 10:14)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hangi 7 o'clock? Sarı ile çok iyi sonuçlar aldım şimdiye dek.

Sarı paket olan komşum.
Tam hatırlamıyorum ama 3 ya da 4 tıraş farklı de ilet tutucuları ile kullandım, sonra jileti 2 ye kırıp kullandım. Jileti her kullanımdan sonra çok iyi kurulayıp kaldırdım. DE ler ile performansı fena değildi. Jiletin kullanılmışlığına bağlayacağım ama bir günde bu kadar fark etmez diye düşündüğümden uyumsuzluğa bağladım komşum.

Sent from my iPhone using Tapatalk
(27/05/2016, Saat: 10:35)rating Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sarı paket olan komşum.
Tam hatırlamıyorum ama 3 ya da 4 tıraş farklı de ilet tutucuları ile kullandım, sonra jileti 2 ye kırıp kullandım. Jileti her kullanımdan sonra çok iyi kurulayıp kaldırdım. DE ler ile performansı fena değildi. Jiletin kullanılmışlığına bağlayacağım ama bir günde bu kadar fark etmez diye düşündüğümden uyumsuzluğa bağladım komşum.

Olabilir tabii, herkesin sakal yapısı farklı ama sarı paket oldukça keskindir. Taze bir tanesi ile tekrar bir şans verin derim.
Haydi hayırlı tıraşlar...
İlk fırsatta deneyeyim komşum bakalım yenisi ile Nasıl sonuç verecek Smile

@rating
Jiletin kurulanmaması gerekiyor. Sadece iyice durulayıp sonra silkeleyip suyunu atarak .
Bir yerde okumuştum. Kurulama yapmayın dediği jilet metalyeli paslanmaya elverişli olduğu halde.
(27/05/2016, Saat: 11:13)AKadir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @rating
Jiletin kurulanmaması gerekiyor. Sadece iyice durulayıp sonra silkeleyip suyunu atarak .

Islak kalması korozyona uğramasına neden olmayacak mı komşum?
Elimde bulunan Sürmene çeliğinden bıçağın açıklamasında da kurulayıp saklayınız diyor. Benzer bir bıçağı bulaşıklıkta kurumaya bıraka bıraka kesmez hale getirmiştim istemeden. Son bıçağı kurulayıp kaldırıyorum hep ve keskinlik hala aynı.
Jiletlerde mi durum farklı acaba ?

(27/05/2016, Saat: 11:21)rating Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Islak kalması korozyona uğramasına neden olmayacak mı komşum?
Elimde bulunan Sürmene çeliğinden bıçağın açıklamasında da kurulayıp saklayınız diyor. Benzer bir bıçağı bulaşıklıkta kurumaya bıraka bıraka kesmez hale getirmiştim istemeden. Son bıçağı kurulayıp kaldırıyorum hep ve keskinlik hala aynı.
Jiletlerde mi durum farklı acaba ?

Jiletleri kurulamayın,
kaplamasına ve çok hassas olan ağzının keskinliğine zarar verirsiniz. Neredeyse tüm jijet kutularında yazar.

Bıçakların kurulanmasının bir sebebi de pas ve su lekesi olmaması içindir.

Tamamdır bir hatamı öğrenmiş oldum kurulamak yok
Teşekkür ederim.

Ayrıca jiletleri kurularsanız jiletin ağzındaki mikro çatlaklara kuruladığınız malzemenin takılmasına neden olursunuz. Bu malzeme sonra tıraş olurken tahrişi ve enfeksiyon risklerini arttırır.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Anladım komşum sallayarak tamamlarım işlemi

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: