En son tıraşınızdan ne öğrendiniz?
Geleneksel tıraşı ne kadar sevsem de sanırım shavette veya ustura tıraşının bana göre olmadığını ve cildimi haşat ettiğinii, ve belirli bir kaç malzemenin (Arko+R89+Feather+sentetik Yaqi 26) bana ömrüm boyunca yeteceğini öğrendim.
(02/09/2020, Saat: 12:26)GriffinV8 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum mentol kristali eklemek benim de zaman zaman yaptığım bir şey ama Loreal Man Expert için denemek hiç aklıma gelmemişti. Dün mesajınızı okuyunca hemen biraz mentol ekleyip denedim, benim de çok hoşuma gitti. Şimdi gerçekten üzerinde yazdığı gibi "Ice Impact" etkisi var  Big Grin  Paylaştığınız için sağ olun, var olun.  Smile

Yorumumun işe yaradığına sevindim komşum sağlıkla kullanın. Loreal man expert evet üzerinde ki yazının hakkını vermiyor böyle olunca arayışa geçtim. Bence de mentol kristaliyle daha iyi oluyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
20200921-204530.jpg

Sizlerinde bildiği gibi, tıraş aletinin kenarlarından çıkan jilet kenarları, tıraş esnasında büyük rahatsızlık veriyor. Ben bunu jiletlerin kenarını makas ile keserek aştım. Bu sayede keyifli bir tıraş geçirdim.
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
@Soner abi köşelere ovallik verebilirsen görünmez kazaları engeller sanki Smile
(21/09/2020, Saat: 22:18)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Soner abi köşelere ovallik verebilirsen görünmez kazaları engeller sanki Smile

Mustafa, ovallik vermeye çalışırken makas jiletin ucunuda keserek eksiltebikir.
Makasın kontrolü zor oluyor, kesmeye başladımı tek hamlede kesmen gerekli.
Bence bu yeterli konforu sağlıyor, zaten jileti elimizi aldığımızda çok dikkatli davranıyoruz.
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
(21/09/2020, Saat: 22:30)Soner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mustafa, ovallik vermeye çalışırken makas jiletin ucunuda keserek eksiltebikir.
Makasın kontrolü zor oluyor, kesmeye başladımı tek hamlede kesmen gerekli.
Bence bu yeterli konforu sağlıyor, zaten jileti elimizi aldığımızda çok dikkatli davranıyoruz.

Ben o çıkıntılari seviyorum abi makineye takip çıkarmak kolay oluyor benim için. Dediğin gibi büyük makasla zor küçük makasla kim uğraşacak Smile En güzeli tek seferde halletmek.
Pudra, balsamdan daha hızlı rahatlatıyor.
(22/09/2020, Saat: 16:15)sfenks Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Pudra, balsamdan daha hızlı rahatlatıyor.

@sfenks komşum pudra konusunda tavsiyeleriniz var mı acaba ?
(22/09/2020, Saat: 16:47)dbkan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @sfenks komşum pudra konusunda tavsiyeleriniz var mı acaba ?

Marka tavsiyesi anlamında sorduysanız bilgili değilim komşum. Ama johnsons, dalin, nivea gibi bilinen markaların bebe pudralarını tercih ederim. Sol avuç içine bir miktar alıp, diğer el parmak uçlarıma değdirip noktalar halinde yüzüme uyguluyor ve sonra beyazlık azalana kadar yayıyorum.
(22/09/2020, Saat: 17:00)sfenks Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Marka tavsiyesi anlamında sorduysanız bilgili değilim komşum. Ama johnsons, dalin,  nivea gibi bilinen markaların bebe pudralarını tercih ederim. Sol avuç içine bir miktar alıp, diğer el parmak uçlarıma değdirip noktalar halinde yüzüme uyguluyor ve sonra beyazlık azalana kadar yayıyorum.

Cevap için teşekkürler komşum.
Pudra kullanımı öyle aklımın bir köşesinde kalmış ama hiç denemedim. Dediğiniz gibi bir bebe pudrasını deneyeceğim.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: