En son tıraşınızdan ne öğrendiniz?
İki farklı marka sabunun da karıştırılıp (proraso-Cella) köpük yapılabileceğini Smile
Geleneksel traşa yeni başlamış biri olarak Wilkinson gibi mild bir aletle benim gibi sert, sık ve sakalı yer yer yatık ve ters yönlü çıkan biri için sinekkaydı traş olmanın çok çok zor olduğunu öğrendim. Rimei'ye geçtim, yakın traş ne demek daha iyi anladım. Wilkinsonla gereksiz yere yüzümde tahrişler oluşturuyormuşum. İleriki planlarımda r41 var bakalım Big Grin
(27/04/2016, Saat: 15:10)msakalli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Başlığı ilk gördüğümde "ne kadar yaratıcı bir başlık" diye düşünmüştüm ki uyarlama olduğunu yazmışsınız  Big Grin Varsın olsun, güzel bir başlık, buraya kazandırdığınız için teşekkürler, foruma çok katkısı olacaktır. Sonuçta her tıraş bir tecrübe  Smile

Cevapla dedim fakat yanlış mesaj alıntılamıșım silemedim Angry
Keskin jiletlerin bende daha efektif olduğunu tekrar anladım Smile
Konforlu ama çok yakın olmayan tıraşı , az da olsa tahrişli ama sinekkaydı tıraşa tercih ettiğimi bir kez daha tecrübe ettim. Smile
Kartuş ile tıraş olunmaması gerektiğini tekrar ve tekrar öğrendim. Kartuş çok temiz alabiliyor. Ama ciltte bıraktığı his ve kaşıntı çekilecek gibi değil.
Bu sabahki tıraşımda özellikle Rapira gibi ince jiletlerin Progress kombinasyonu ile istediğim gibi tıraş sağlamadığını farkettim.
120 km'den sonra titreyen şahinle gidiyor gibi hissettim kendimi Smile
Belki de Progress bu konuda becerikli değildir.
(28/04/2016, Saat: 13:44)rock83 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Belki de Progress bu konuda becerikli değildir.

Aman hocam carpilirsin, progresse beceriksiz denir mi Smile olsa olsa o rapiranin is bilmezligidir Smile
Kai jiletin futurda tertemiz traş sağladığını ögrendim Smile
Tıraş sonrası yanma,boyun altı kızarıklık,sorunlu bölge diye bir şey yoktur,yanlış alet seçimi,uygun olmayan ön hazırlık ve iyi olmayan bir teknik vardır.

Pahalı olan şeylerin performansı iyi olacak diye birşey yok.

Sent from my iPhone using Tapatalk
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: