En son tıraşınızdan ne öğrendiniz?
Bugün fotoğraf çekmeyi yetiştiremedim sabah tıraşında, yazayım istedim 1-2 satır.
Bu sabah ki tıraşta şunu anladım ki el-bilek koordinasyonu ve kas hafızası zaman içerisinde oturdukça en basic, temel sarf malzemeleri ile bile neredeyse mükemmel bir tıraş çıkartılabiliyormuş.
Ekip şöyleydi:
Nivea tüp krem
Semogue 830 fırça
Merkur Progress (ayarla sürekli oynadım, vites değiştirir gibi)
Bic Chrome Platinum (Yunanistan üretimi sarı Bic)
Nivea Sensitive AS Balsam

Bir kaç ay önce BIC jileti ilk kez kullandığımda yolmuş, çekiştirmişti. Bir daha kullanmam ben bunu diyerek kaldırmıştım dip köşeye. Dedim hadi kullanayım bugün ve el alışkanlığının, kullanılan DE alete olan aşinalığın ne kadar önemli olduğunu öğrendim. Progress'i artık bir parmağımmış gibi, yada elime bağlı bir organmış gibi idare edebildiğimi gördüm. Aslında bu çok değerli bir tecrübe kazanımı. Pürüzsüz, bakımlı, mermer gibi bir suret ile güne temiz bir başlangıç yapmış oldum. Ki bu da kendimi oldukça iyi hissettirdi.
"A Samurai always wears two swords."
Günaydın arkadaşlar bu sonki tıraşımda koruma barsız yuma tıraş aletiyle bastırmadan sinek kaydı 1 perde + düzeltmelerle olabilmeyi başarmış bulunmaktayım bunların haricinde sabun köpürtmedeki kıvamı kremlerde köpürtmeyi başlangıc seviyesindeki acemiliğimden bir iki seviye yükseldim jiletlerin konforu ve konforsuzluğunu uzun bir süre sonra öğrendim şu jilet konforlu bu jilet konforsuz artık rahat bir şekilde anlayabiliyorum . fırça konusundada yine başlangıc seviyemdeki acemilikden şimdi ki durumum daha iyi diyebilirim forumumuzdaki yazılan bilgiler ışığında fırçayı tıraşa nasıl hazırlandığını uygulama yaparak iyi seviyeye getirdim bundan sonraki geleneksel tıraşa bakışım daha çok işim gereği olarak göreceğim hobisel kısım ise fazla abartmamak şartıyla yeni ürünleri bütçem yettiği sürece denemeye çalışıcam şunuda söylemek istiyorum hemen ilk tıraşlar fazla kazanım elde edilmiyor bir 6 aylık veya daha uzun süreyi kapsıyor
saygılarımla.
Sadece kullan-at tıraş aleti kullanmak zorunda olsaydım bu Bic Metal olurdu kesinlikle. Tıkanma neredeyse yok, temizlemek için suyun altına tutmak yeterli; takılma, çekme de yok, iki perdede gayet tatmin edici yakınlıkta tahrişsiz bir tıraş oldum. Yaptığım köpük de en iyilerden bir değildi...
Hayat kısa,
Sakallar uzuyor.
Jiletlerini maxiumun 1 senelik stokla veya nemden,rutubetten duzgunce koru korozyona ugruyorlar bu da tahris olarak geri donuyor ne yazik ki Sad(
Yeni başladım diye çeşit çeşit jilet aldım. Iki günde bir tıraş olsam bile bir yıldan fazla gider elimdekiler. Beğendiğim jileti stok yapayım diyorum ama kullanmaya ne zaman başlarım bilinmez.
Jilet-sabun eşleştirmesi gerektiğini öğrendim.
Basarili her jilet her sabun ile uymuyor.

Ayrica sakin bir izleyici olabilmenin önemini anladım
(03/02/2019, Saat: 23:58)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yeni başladım diye çeşit çeşit jilet aldım. Iki günde bir tıraş olsam bile bir yıldan fazla gider elimdekiler. Beğendiğim jileti stok yapayım diyorum ama kullanmaya ne  zaman başlarım bilinmez.

O kadar jileti tek makine ile denedim. Yorum yaptım tasnif ettim kendimce. Yeni alet edinince tüm bilgiler yersiz oldu Smile
Preshave oil'in inanilmaz işe yaradığını öğrendim.

Kendi yaptığım preshave oil denemelerim oldu. Son yaptığım yag karışımından sonra "arkadaş ne inat etmişim preshave oil için" dedim. Imkanı olan kullansın derim. Watsonslarda zaten şişelenmişi var, denemek icin onu alabilirsiniz. Kendi yaptığım yağda sıfır tahriş ile tıraşlar çıkarttım. Tahrişe açık cildi olan komşularım, piyasadaki ürünlerden alip denemelerini şiddetle tavsiye ederim.
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
(23/02/2019, Saat: 11:07)Efrasyab Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Preshave oil'in inanilmaz işe yaradığını öğrendim.

Kendi yaptığım preshave oil denemelerim oldu. Son yaptığım yag karışımından sonra "arkadaş ne inat etmişim preshave oil için" dedim. Imkanı olan kullansın derim. Watsonslarda zaten şişelenmişi var, denemek icin onu alabilirsiniz. Kendi yaptığım yağda sıfır tahriş ile tıraşlar çıkarttım. Tahrişe açık cildi olan komşularım, piyasadaki ürünlerden alip denemelerini şiddetle tavsiye ederim.
Şubat'ın sonuna yaklaşırken havada etkinlik kokusu var.. Smile

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi
Dün sokak satıcılarından aldığım bir makine ve Derby Premium jilet(Resimdeki) ile tıraş oldum.
Hemen hemen ustura ile tıraş olduğumdan deneme yapmak istedim.
Tıraştan sonra yüzümde hafif bir yanma oldu.
Acaba jilet mi sorunlu, tıraş makinesi mi sorunlu yoksa hata benden mi kaynaklanıyor.

Bunu öğrenmek için bugün de aynı jileti makineden çıkararak usturaya taktım ve onunla tıraş oldum.
Sonuç harika idi.
En küçük bir tahriş ve yanma hissetmedim.

SON SÖZ: Demek ki bazen bir şeylerde ısrar etmeden yeni şeyler denemek daha doğru, daha güzel, daha tahrişsiz bir tıraşa yol açıyor ise, doğruyu öğrenmeyi de sağlayan bilimsel sonuçlar ortaya çıkarabiliyor.

qza9kb2b.jpg

pzefa5bd.jpg

E n v i r o n m e n t a l i s t

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: